Дали зборувате за секс со родителите?

Дали зборите за секс со родителите?


  • Вкупно гласачи
    339

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Мајка ми често пати ме потсеќа истовремено зафкава :што и да праиш, гледај само некоја трудна да не тропне на врата :pos2: , иначе сме разговарале на таа тема, во детаљи не, се случило 1-2пати да паднеме муабет на таа тема и толку, а и мн, мн, не ги гледам моите дома, така да немам време за разговори и муабети:helou:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Да.
Еднаш со мама,коа ми најде кондоми у фиоката.
И два-три пати со татко ми.
Ама никогаш нешто поконкретно.Некако ми е чудно за тоа да зборувам со моите,веројатно тоа е и единствената работа за која не сме се испокарале надолго и нашироко дома.
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
не баш, само кога знае дека имам дечко, по 2000 пати ќе ми влезе во соба кога се спремам и ќе ми рече "пази што правиш" :)
иначе и за ова со брат ми си правам моабет...барем со него можам човечки, а не мајка ми да ја слушам кога се дере.
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Nope, nikogas ne sum otvoril taa tema, samo porano za devojki so majka mi..
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Да,со мајка ми,отворено си збориме за се,нема тука неугодности за работи што мора да те снајдат у животот.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Не баш само мама одвреме-навреме ме потсетвит дека имам уште време дека не треба да брзам дека треба да го сакам ова и за заштита ми кажвит :smir:Ама многу ретко е то.:helou:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Еднаш пред неколку години за кондоми ми вртеше мама муабет ... толку
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
Мноооогѕ често зборам со моите на оваа тема. татко ми ми одржа предавања уште пред да го фатам првиот децко хехеххе. а за моето прво сексуално искуство прва дозна мајка ми....е па сеа видете колку мнооогу и отворено зборам со моите на оваа тема ;) :pipi:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Никогаш ама баш никогаш не сме збореле на таа тема, ама незнам зошто е тоа така вајда ме сметаат за доста малечка па мислат дека не е време за такви разговори што знам????
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
никогаш досега не сме зборувале баш за секс...
можда муабет во два збора пази шо прајш или нешо така али никогаш не сме отвориле тема секс... а и не би се чуствувал удобно да зборувам со нив за то :toe:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
никогаш досега не сме зборувале баш за секс...
можда муабет во два збора пази шо прајш или нешо така али никогаш не сме отвориле тема секс... а и не би се чуствувал удобно да зборувам со нив за то :toe:
Исто и кај мене...:nesum:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
NIkogas ne sum se sramela da razgovaram so domasnite za seksot.Najnormalna rabota e toa koja ja pravi sekoj vozrasen covek.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Ај малце поинаку да кажам сигурно ќе ми го сфатиш одговорот...Кај мене дома,нема Табу теми. :) и мило ми е поради тоа...Бај д веј ме разочараа резултативе од гласањево : Никогаш одговориле 55.03%...срамота!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Збориме, ама тоа е најчесто еднонасочен разговор. Они ми кажуваат совети што веќе напамет ги знам, јас климам со главата. Или мајка ми ми поставува мрсни прашања, јас си одам во соба.
Моите никогаш не успеаа да се зближат со мене на тоа ниво и мојот интимен живот скржаво си го чувам пред нив. Не се чувствувам пријатно да зборувам со нив на таа тема и тоа е тоа. Не дека не се поставиле пријателски-напротив; до мене е, јас едноставно сум таква што уште како помала сум разграничила кои работи сакам да ги дискутирам со моите, кои не и така стојат работите.

Си ги имам најблиските пријатели за такви муабети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom