Дали жените сакаат да голтаат?

Дали жените сакаат да голтаат?


  • Вкупно гласачи
    386

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Anita-bt напиша:
Pa to e super

Smetam deka to ne e nisto loso!!! Ako momceto saka zs da ne!?
Браво Анита, се слагам во целост.
Само во иднина глеј да напишеш се' што сакаш да кажеш во една реплика, да не ги сецкаш на одговорите, секој посебно. Сега ти ги споив, ама внимавај во иднина. Договорено?
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
90% Мажјаци гласасе дека жените сакаат да голтаат :)

А да ги оставевте самите да се изјаснат, ова ми изгледа како наметнатнато својство. Со исклучок на женските никови кои што гласале позитивно!
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Ја сум 10% те/.хехехе... изрод....
Јебига од досегашно мое искуство тоа можам јас да кажам...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Мажите може да кажат од лично искуство со жените. Не велам дека нема такви кои никогаш не „им голтнале”, а сепак гласале - ама ретко која жена признава дека голта, поготово во јавност. Затоа ќе мора да се задоволиме со машкото мнение.

Секоја чест на девојките кои беа искрени. ;)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
АМАН темава уште ли постои?:pos:
Нека не ве лажат комунистите жените НЕ САКААТ да голтаат(што не значи дека не го прават тоа):)
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Dani^^^ напиша:
АМАН темава уште ли постои?:pos:
Нека не ве лажат комунистите жените НЕ САКААТ да голтаат(што не значи дека не го прават тоа):)

Попушти конечно ееејј.. Добро е и ова е напредок ! :)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
moTaro напиша:
Попушти конечно ееејј.. Добро е и ова е напредок ! :)
Абе зашто така?Ја си кажувам што е вистина еееее...:pishtoldz:icon_lol: Само го напишав тоа зошто многу го утнале насловот на темата па мислат дека е Дали жените голтаат-голтаат да ама дали сакаат?е тоа е друга прича:baeh::icon_lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Dani^^^ напиша:
Нека не ве лажат комунистите жените НЕ САКААТ да голтаат(што не значи дека не го прават тоа):)
Их, не сакаат. Велиш дека нема девојки кои им причинува задоволство да го прават тоа и секогаш го завршуваат така чинот?
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Acid напиша:
Их, не сакаат. Велиш дека нема девојки кои им причинува задоволство да го прават тоа и секогаш го завршуваат така чинот?
Има ,не викам не..али тука збориме општо значи генерално за сите девојки..јас тврдам (пошто сум женско и знам многу многу женски:)) дека тие го прават тоа ама кога не би морале не би го правеле( сеа под морале не сфаќајте одма дека се принудени али знаете на што мислам). Логички гледано во самиот чин на голтање сперма нема ништо убаво за девојката но таа го прави тоа за да го задоволи машкото...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Нормално, али сексот е за задоволување на страстите, нашите и вашите. Така да, мене ми е убаво кога и е убаво на девојката, кога е во екстаза - исто би требало да им биде и на жените. Дерфор, во моментите на напаленост, мислам дека им е убаво на жените.

Ако помине „гадливоста” од првиот пат, сигурно ќе го практикуваат и понатаму. :wink:

Нормално, како што има жени кои не сакаат да голтаат има и мажи кои не сакаат нивните парнерки да голтнат - тоа е познато.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Dani^^^ напиша:
Логички гледано во самиот чин на голтање сперма нема ништо убаво за девојката но таа го прави тоа за да го задоволи машкото...
Е како да не имало.. тоа е еликсир на боговите бе ало!:pos:

Голтањето на спермата може (ИМА:icon_mrgr) да има многу добри ефекти по здравјето. Семето содржи минимум 13 хормони кои се лачат во простатата и висока концентрација на хормони кои ја одржуваат потентноста доколку се внесат орално. Кај жените кои голтаат сперма се забележува намалување на канцерогените заболувања и намалена депресија ( ова со депресијава е вистина:wink:).

Доколку не сакаме, не мора да пружиме орален секс за да дојдеме до нашето дневно следување на сперма, можеме и фино да го замолиме партнерот да ни наточи дневна доза.:wink:

При редовно голтање од различни партнери може да се појават дури и лоши ефекти по здравјето. Затоа голтањето се препорачува за жените кои се во брак. Лошите ефекти може да се појават поради разликите во хормоналниот состав на различните партнери.

Сега за сега доволно е да се разбере дека голтањето не може да биде штетно по нашето здравје и доколку некоја реши да се фати за работа со редовно голтање, може да се здобие со многу поволности за здравјето додека го задоволува партнер.:icon_mrgr

Голтањето е здравје, а изборот наш.. :wink:
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Valjda kolku sto mazite sakaat nekoja zena sto pusta vodicka pri orgazam da go goltnat toa tolku i zenite sakat da goltaat ova...bljaaaaaaaak!

BTW moze nekoj ke kaze i u gomno deka ima vitamini pa da ne ke jadete posle?:)
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
The`bItCh напиша:
Е како да не имало.. тоа е еликсир на боговите бе ало!:pos:

Голтањето на спермата може (ИМА:icon_mrgr) да има многу добри ефекти по здравјето. Семето содржи минимум 13 хормони кои се лачат во простатата и висока концентрација на хормони кои ја одржуваат потентноста доколку се внесат орално. Кај жените кои голтаат сперма се забележува намалување на канцерогените заболувања и намалена депресија ( ова со депресијава е вистина:wink:).

Доколку не сакаме, не мора да пружиме орален секс за да дојдеме до нашето дневно следување на сперма, можеме и фино да го замолиме партнерот да ни наточи дневна доза.:wink:

При редовно голтање од различни партнери може да се појават дури и лоши ефекти по здравјето. Затоа голтањето се препорачува за жените кои се во брак. Лошите ефекти може да се појават поради разликите во хормоналниот состав на различните партнери.

Сега за сега доволно е да се разбере дека голтањето не може да биде штетно по нашето здравје и доколку некоја реши да се фати за работа со редовно голтање, може да се здобие со многу поволности за здравјето додека го задоволува партнер.:icon_mrgr

Голтањето е здравје, а изборот наш.. :wink:
Aбе ајде средете се ама ова најискрено..Од сите витамини,овошја,зеленчук,млеко,месо најдовте у спрема да наоѓате хранливи здрави состојки. Ја нит сум депресивна,нит сум болна фала богу а не голтам..што сум ја - чудо на природата?
Абе кој сака што сака тоа нека си праи-негова работа али немојте тука како единствен аргумент ЗА ,да ми го коритите тоа дека била хранлива или незнам што...ајде јадете овошје таму и пијте цедевита да видите дали нема одма да бидете поздрави а не да голтате сперма за убавина...
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Isto sum slushnal deka spermata isto odma lecela i bublici po liceto ili teloto..... ne treba nikakva krema..... :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Eh jas pak budala takov ubav kvalitet poln so vitamini non stop go frlam :lud:

Da ne ima i nekoja druga namena spermata shtom bila tolku vitaminska? :icon_lol:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Dani^^^ напиша:
Aбе ајде средете се ама ова најискрено..Од сите витамини,овошја,зеленчук,млеко,месо најдовте у спрема да наоѓате хранливи здрави состојки.
Јас Дани ниту дадов сперма од дечко ми на испитување ниту ме интересирало некогаш што содржи спермата..Од кога почнав ме заинтересира и факт е дека тоа што го напишав го има во неа.
Ја нит сум депресивна,нит сум болна фала богу а не голтам..што сум ја - чудо на природата?
Јас не реков дека депресивните мора да голтаат.. а уште помалку дека ти си депресивна или болна. Свашта. Не знам во кој дел од постот се препозна/најде јас зборував општо ниту име, а ниту пак јузер од некој напишав.
Абе кој сака што сака тоа нека си праи-негова работа али немојте тука како единствен аргумент ЗА ,да ми го коритите тоа дека била хранлива или незнам што
Ако имаш ти некој контра аргумент те молам покажини го..

...ајде јадете овошје таму и пијте цедевита да видите дали нема одма да бидете поздрави а не да голтате сперма за убавина...
Сме биле здрави и пред да голтаме и од кога сме почнале со тоа.. Никој не голта за убавина.. ама очигледно е дека ти тоа не го сфаќаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom