Дали жените сакаат да голтаат?

Дали жените сакаат да голтаат?


  • Вкупно гласачи
    386

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
ако се заинтересирани, да, се лути
ако не се, ваљда не.
да ја прашам?
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
StormAngel напиша:
ако се заинтересирани, да, се лути
ако не се, ваљда не.
да ја прашам?
samo za edno ja prasaj molim te kako napravi deckoto ( mazot ) da i ima tolku strav ???
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Jo! Не забегувајте од темава, флертови и "доскочици" можете во "Чек дис аут" или по приватни пораки.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Страв од што?
Виртуелен предизвик? Ќе ти прам ова, ќе ти прам она? Ти си добра, ептен фина...ја сум убав убав?

Мислиш дека се плашам?
Размисли уште еднаш.
Ја мислам дека ти треба да се плашиш у ваква ситуација, а не ја. :wink:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
StormAngel напиша:
Страв од што?
Виртуелен предизвик? Ќе ти прам ова, ќе ти прам она? Ти си добра, ептен фина...ја сум убав убав?

Мислиш дека се плашам?
Размисли уште еднаш.
Ја мислам дека ти треба да се плашиш у ваква ситуација, а не ја. :wink:
moreee kaj zabega ti ccc a ti inaku do sea se taka muabet si pravese so drugive ...so ke im praves... ova ona ??? :mrgreen:

P.S. misticen vaa zadnja bese :) morame tuka devojkata ne mu dava da si pisime pp :wink:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Acid напиша:
Откучена од мене. Има луѓе (поготово девојки) кои сакаат да си го искажат мислењето на темава, па затоа не ми било фер да им го скратиме тоа право.

Ќе остане отклучена се додека има заинтересирани „пишувачи“.
Acid thanks, ali tolku i bese vekot. Bitno site nie naucivme deka poveketo devojki mrsat mustaki i vikaat:

I scream, you scream, we all scream for ice-cream......osobeno French Vanilla :lol: :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
pearl напиша:
Acid напиша:
Откучена од мене. Има луѓе (поготово девојки) кои сакаат да си го искажат мислењето на темава, па затоа не ми било фер да им го скратиме тоа право.

Ќе остане отклучена се додека има заинтересирани „пишувачи“.
Acid thanks, ali tolku i bese vekot. Bitno site nie naucivme deka poveketo devojki mrsat mustaki i vikaat:

I scream, you scream, we all scream for ice-cream......osobeno French Vanilla :lol: :lol:
Френч ванила е демоде. Се бара „СНЕЖЕЦ“.

А вистина ли е тоа што го пиша Тореадор во еден пост дека „снежецот“ нема ист вкус секогаш? Дали некогаш е полесно да се голтне, а некогаш има појак/„поодвратен“ вкус?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Acid напиша:
А вистина ли е тоа што го пиша Тореадор во еден пост дека „снежецот“ нема ист вкус секогаш? Дали некогаш е полесно да се голтне, а некогаш има појак/„поодвратен“ вкус?
Вистина е :wink:
Не се сеќавам кој точно имаше напишано, но многу зависи од исхраната. Шо знам :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се убивте од пишување на темава као незнам за што да се работи ... но, барем јас не прочитав, кажа некој зашто му е битно девојката да голта? Не е целосно задоволството ако се тргне во тој момент? :?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
divine напиша:
Се убивте од пишување на темава као незнам за што да се работи ... но, барем јас не прочитав, кажа некој зашто му е битно девојката да голта? Не е целосно задоволството ако се тргне во тој момент? :?
Голтањето е битно за да биде целосно задоволството, што е тука нејасно?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
divine напиша:
Се убивте од пишување на темава као незнам за што да се работи ... но, барем јас не прочитав, кажа некој зашто му е битно девојката да голта? Не е целосно задоволството ако се тргне во тој момент? :?
Дефинитивно не е целосно. У ствари, не мора да голтне - може и да исплука после, битно е да не се тргне во критичниот момент.
Ако не, поарно да не оди до крај - навреме да се префрли на вагинален „сношај“. Во моментот на оргазам (барем за мене) многу е битен континуитетот, ич не сакам секунда-две пред оргазам да се префрлувам од место на место или такви работи.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Дивне ... ќе се цитирам самиот ко за крај на темава .... Ова е дел од reply-от наменет за Dani :lol: :lol: :lol: :lol:


StenmarC напиша:
Можеби е навистина гадно на прв поглед, ама кога се води љубов, а не секс, нема ништо гадно. Мислиш ние машките не голтаме од вашиот сок при орално задоволство? Кога девојката на некој начин ќе сврши при орален секс, ние не голтаме? Или тоа не се важи? И тоа ли се брои како наш + во смисла на тоа да се фалиме дека сме јебачишта ???
Не знам колку си ти запознаена, но ај ќе пробам да ти го разглобам ова за да го сфатиш. Според твоите размислувања и оралниот секс е непотребен - што ќе му на дечкото да ти ја .... кога он не осеќа ништо. Мрда јазик само. И обратно, зошто женското да му пружа орални задоволства кога и тоа е гадно???? Самата возбуда на едниот партнер, иницира возбуда и кај другиот партнер. Ако при водењето љубов не си угодувате еден со друг, не си го праите меракот, ништо од убавината. Самиот чин на голтање на спермата, или прифаќање на истата во уста, значи многу за машкото. Ако некогаш пробаш, ќе ја видиш разликата кај партнерот.... ЦЕЛТА НА ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ Е ДА СЕ СОЕДИНАТ ПАРТЕРИТЕ, НЕ САМО ДУХОВНО, ТУКУ И ФИЗИЧКИ. АКО ТИ СЕ ГАДИШ ОД НЕКОИ РАБОТИ, ОНДАК ОСТАНУВА САМО СЕКСОТ, НИШТО ОД ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ :wink:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
_ZlObNiCa напиша:
epa na eden nacin go koristat kako lek vo medicinata, go imaat izolirano fermentot sto e lek za gastrtis i skoro site medikamenti protiv gastritis se na baza na toj ferment, ova radi info samo....
-Аииии.....-Ја више не зимам лекови за гастритисот!:zid:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
spooky напиша:
Дефинитивно не е целосно. У ствари, не мора да голтне - може и да исплука после, битно е да не се тргне во критичниот момент.
Ако не, поарно да не оди до крај - навреме да се префрли на вагинален „сношај”. Во моментот на оргазам (барем за мене) многу е битен континуитетот, ич не сакам секунда-две пред оргазам да се префрлувам од место на место или такви работи.
drugarce tuka te podrzuvam do kraj ,mislam deka i devojkata treba da go znae toa ako te postue do nekade a moe iskustva pa redovno koga e oralno a se ima sluceno i slag pena pa 69 pa ajt pod tush :sport2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom