Дали жените имаат своја цена?

Член од
16 април 2008
Мислења
60
Поени од реакции
1
dobro be pak ne razbirate ti mac so zenati ako zivees vo stan od 25m2 i imate 5 deca so nema so da jadat i da oblecat i togas da dojdi nekoj milioner i na zenati i reci da legni so nego i i daj 1.000.000 eura +stan od 100m2 kolku si siguren deka taa nema da legni so nego i da ne go saka toa ke go naprai

drugi mozebi ke izlezat za slava
ako ti imas sansi da izlezis za dzabe so angelina dzoli nema da izlezis so nea

znaci ! se i sekoj ima cena dali povisoka ili poniska sepak e cena
i neka zavrsi temava
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
dobro be pak ne razbirate ti mac so zenati ako zivees vo stan od 25m2 i imate 5 deca so nema so da jadat i da oblecat i togas da dojdi nekoj milioner i na zenati i reci da legni so nego i i daj 1.000.000 eura +stan od 100m2 kolku si siguren deka taa nema da legni so nego i da ne go saka toa ke go naprai

drugi mozebi ke izlezat za slava
ako ti imas sansi da izlezis za dzabe so angelina dzoli nema da izlezis so nea

znaci ! se i sekoj ima cena dali povisoka ili poniska sepak e cena
i neka zavrsi temava
Ова со нудењево од 1 000 000 евра ти е земено од филмот со Деми Мур и Роберт Редфорд (Девојка од милион долари)
Да го добијам тој предлог стварно не знам што би направил.
Ај вие кажете што би направиле ама искрено (и стварно да ја сакате девојката или жената)
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Убаво се рекло..целта ги оправдува средствата
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.665
Поени од реакции
10.997
За мене немаат, за да освоиш една цура употреби го само малку мозокот и решен проблем :) ги почитувам и сакам сите жени, девојки,...Па без нив нишо не праиме ооо мажишта низаедни!
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
na seto ova bi rekol na devojka mi zlatna da i e jas pak ke posakam druga picka
 
S

Sith_Lord

Гостин
Maлопродажна - 1500 евриќи.

4 за 4 иљадарки.

Навали народе!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Али навистина да се измениш, а не да глумиш како некој други членови тука, што искрено не верувам дека се способни да доминираат над жената, а се прават д ултимат МАЧО МЕН...


Р.Ѕ. И Серпико, машко не рипај одма, не се препонавај одма во последната изјава, на Никола мислев...
Знам дека не си мислел на мене :) Едино шо глумам се оргазми, рекордот засега ми се 58. Без ддв.

Него, не прочитав шо фондација ќе градиш Делфин? И како би ја градел фондацијата со некоја која секоја вечер по сепариња бара вратоврска со пари, а тебе ти го земала умот со добро пушење - или те врзала со превара?
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Знам дека не си мислел на мене :) Едино шо глумам се оргазми, рекордот засега ми се 58. Без ддв.

Него, не прочитав шо фондација ќе градиш Делфин? И како би ја градел фондацијата со некоја која секоја вечер по сепариња бара вратоврска со пари, а тебе ти го земала умот со добро пушење - или те врзала со превара?
Дете колку години беше ти - 20, 21? Мал си Серпико уште не ги сфаќаш работиве, не сфаќаш како функционира светот.

Да, вистина е дека 9 од 10 вечери излегувам со вратоврска и со сако, најверојатно и љубоморно ме имаш гледано од некој агол во кафич или дискотека, ама едно сфати. И тие згодни девојки што доаѓаат на сепаре кај мене затоа што имам флаша Димпл или Чивас се девојки со срце и душа. И нормално е мајку му ако се одржаваат, ако се згодни, ако се паметни да знаат софистицирани муабети да прават, ако се опуштени доволно со својот физикус, не се стегаат и доживуваат по 73 оргазми од вечер, да не стојат до некој кој што пие скопско, хајнекен или не дај боже кока кола.

Тоа не значи дека тие девојки се спонзоруши или курви. Тоа се фантастични девојки што си ја знаат својата цена, кои што знаат како да ми се упикаат на сепаре, и многу ги поштувам.

А ти сонувај за празна љубов уше некоја година, додека не потпораснеш....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дете колку години беше ти - 20, 21? Мал си Серпико уште не ги сфаќаш работиве, не сфаќаш како функционира светот.

И тие згодни девојки што доаѓаат на сепаре кај мене затоа што имам флаша Димпл или Чивас се девојки со срце и душа. И нормално е мајку му ако се одржаваат, ако се згодни, ако се паметни да знаат софистицирани муабети да прават, ако се опуштени доволно со својот физикус, не се стегаат и доживуваат по 73 оргазми од вечер, да не стојат до некој кој што пие скопско, хајнекен или не дај боже кока кола.

Тоа не значи дека тие девојки се спонзоруши или курви
Тотално контрадикторно,ај малце пообјасни болдираново,на мене и Серпико,нас малишанава? :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Димпл пијат импотентни.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
До Мац... Како да ти објаснувам, не се објаснува. Едноставно, курви се девојки што работат во јавна куќа и се договараат за гол секс за цена на саат.

Девојките за кои што дебатираме се кремот на женските на ова општество. Они знаат колку вредат, оперирани се од секирање од оговарања, и нормално е да им се свиѓаат остварени типови со супстанцијална паричка во џеб и со БМВ (по можност црвено) или мерцедес слк (по можност црн). Јеби га, знае колку вреди, згодна е у мачку питер, има факултет и најверојатно и постдипломски, нашетана е у странство, и треба да се заљубуе у некој лепотан со добро тело, само затоа што е згоден или има смисла за хумор, а вози стокец? Немој молим те.

Типичен пример. Ако имаш 200 денари буџет за мајонез, нормално е да си купиш томи, а не витанез, колку и да добро амбалажиран. Се си има пазарна вредност, понуда и побарувачка.


До гуруто Серпико - Млад сум уште за вијагра, 1/3 димпл или чивас и надрвен ми е цела вечер...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
...и нормално е да им се свиѓаат остварени типови со супстанцијална паричка во џеб и со БМВ (по можност црвено) ...и треба да се заљубуе у некој лепотан со добро тело, само затоа што е згоден или има смисла за хумор, а вози стокец? Немој молим те.

Типичен пример. Ако имаш 200 денари буџет за мајонез, нормално е да си купиш томи, а не витанез, колку и да добро амбалажиран. Се си има пазарна вредност, понуда и побарувачка.


До гуруто Серпико - Млад сум уште за вијагра, 1/3 димпл или чивас и надрвен ми е цела вечер...
За првото.... офтопик: Мистичен, кога ќе излеземе заедно во град? :smir:
Делфин, сакаш да кажиш дека не си лепотан со добро тело, смисла за хумор,а возиш мечка? Подвезица-peek те пали, глеам :)

За крај, не реков дека ти си импотентен бре. Не се препозна ваљда?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Девојките за кои што дебатираме се кремот на женските на ова општество. Они знаат колку вредат, оперирани се од секирање од оговарања, и нормално е да им се свиѓаат остварени типови со супстанцијална паричка во џеб и со БМВ (по можност црвено) или мерцедес слк (по можност црн). Јеби га, знае колку вреди, згодна е у мачку питер, има факултет и најверојатно и постдипломски, нашетана е у странство, и треба да се заљубуе у некој лепотан со добро тело, само затоа што е згоден или има смисла за хумор, а вози стокец? Немој молим те.
Видиш, проблемот е во твојот стил на размислување и твојата ограниченост кога се рабпти за сфаќање на општеството. Во него нема најдобри општо, има само признаени во одредена област. Во твојот свет владее црвено БеЕмВЕ и димпл и глупави девојки со многу шминка (тоа можеш да лажеш други дека паметни девојки ги интересира многу каква кола имаш ти). За разлика од тој свет има свет на интелектуалци, ликовни уметници, актери, научници кои ги интересира сексот у мозок кој го спомна Серпико, твојот гуру, :pipi: а не добра нога на јака штика која знае да заведе со својот стил. По некогаш овие сакаат да се мешаат, и едните и другите по некогаш сакаат да бидат “фенси“ и згодни и другите по некогаш сонуваат да бидат паметни, ама ќе си останат во својот свет.

Ако не ме сфати, за некои луѓе парите, славата и имиџот не се приоритет.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Видиш, проблемот е во твојот стил на размислување и твојата ограниченост кога се рабпти за сфаќање на општеството. Во него нема најдобри општо, има само признаени во одредена област. Во твојот свет владее црвено БеЕмВЕ и димпл и глупави девојки со многу шминка (тоа можеш да лажеш други дека паметни девојки ги интересира многу каква кола имаш ти). За разлика од тој свет има свет на интелектуалци, ликовни уметници, актери, научници кои ги интересира сексот у мозок кој го спомна Серпико, твојот гуру, :pipi: а не добра нога на јака штика која знае да заведе со својот стил. По некогаш овие сакаат да се мешаат, и едните и другите по некогаш сакаат да бидат “фенси“ и згодни и другите по некогаш сонуваат да бидат паметни, ама ќе си останат во својот свет.

Ако не ме сфати, за некои луѓе парите, славата и имиџот не се приоритет.
Разликата меѓу мене и светот на интелектуалци (а ја шо сум, простак), ликовни уметници (кои што творат на празно, а јас сум стоматолог, моделирам суштински работи битни за изгледот и здравјето на човекот), актери (коа глумам ја, НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА МЕ ПОЗНАЕ ДЕКА НЕ СУМ ИСКРЕН), научници (ај кјуто ми е 165), е тоа што ја ако сакам да легнам некоја од тој свет, тоа го правам лесно. Она пак се пали на сите мои атрибути, плус на парите и статусот.

Ако тие од тој свет сакаат да легнат издотерана девојка што си ја знае цената, се заебале малку... Е да де, сега разбирам од каде се фрустрациите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom