Дали жените имаат своја цена?

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
а бе оди кај грцине, таму нема за ниедна женска да го мислиш тоа шо си го пишал :uvo:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.523
Поени од реакции
1.758
и јас не можам а да не престанам да го дигам на сите кои ми се свиѓаат
не можам ни верен да останам, иако најдолгата врска ми беше месец дена, сепак изневерив
но се трудам
ама пак ништо
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
и јас не можам а да не престанам да го дигам на сите кои ми се свиѓаат
не можам ни верен да останам, иако најдолгата врска ми беше месец дена, сепак изневерив
но се трудам
ама пак ништо
Хм...и каква врска има ова со темата?:raz:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во иднина гледај мислењата кои ги пишуваш да бидат во врска со темата на која пишуваш,во спротивно ќе ти бидат избришани.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
sekoja zena ima cena to est tocka na topenje.Prirodata go sozdala neverstvoto a opstestvoto brakot.Starite bi sakale da bidat neverni, ama nemozat i obratno.Brakot e vid prostitucija.Sekoj saka to est poveketo sakaat da ziveat poudobno i pobogato,a za toa ja koristat svojata seksualnost.Denes zenite se oblekuvaat kako nekogas sto se oblekuvale prostitutkite koga barale musterii, za da gi privlecat.Zatoa se e demagogija koga nekoj ke rece deka ima ljubov, koga pod toa se podrazbira vzaemen interes.Samo od golema navala, cenata na zenite padna mnogu nisko.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
sekoja zena ima cena to est tocka na topenje.Prirodata go sozdala neverstvoto a opstestvoto brakot.Starite bi sakale da bidat neverni, ama nemozat i obratno.Brakot e vid prostitucija.Sekoj saka to est poveketo sakaat da ziveat poudobno i pobogato,a za toa ja koristat svojata seksualnost.Denes zenite se oblekuvaat kako nekogas sto se oblekuvale prostitutkite koga barale musterii, za da gi privlecat.Zatoa se e demagogija koga nekoj ke rece deka ima ljubov, koga pod toa se podrazbira vzaemen interes.Samo od golema navala, cenata na zenite padna mnogu nisko.
So, your mama is to ha?
Знаеш, страшно е да живееш личност која се курва пред синчето или го оставила ради друг. Заради тие работи, можно е децата да не ги согледаат работите какви што се па уште во растот се пореметени во мозокот, жално нели?
Жално исто така е тоа што си дозволив да си ги извалкам прситве со постов.....

Како и да е нема да дозволам постов да замини јабана

Не, никој нема цена и цврсто стојам зад тоа.
Како прво поставеноста на насловот е за никаде, се прашувам кој ли ја измислил. Сигурно некое момче кое исто како и ова овде нема научено како можи да се поштува човек. Значи можно е!

Гласам за дискриминација на простотилук наместо жени!!!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
jas ne izmisliv topla voda. Poglednete sto se slucuva vo gradov ili posiroko niz svetot pa ke vi stane jasno deka se si ima cena vklucitelno i seksualnite uslugi.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Можам да видам дека има мажи кои велат и мислат дека жените имаат цена и за жал жени кои дозволуваат да имаат цена.
Разликата е тоа што не се ните исти нели?
На оној што зборува, ќе му се качи на глава!!!!!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
sto mi e gajle sto sakaat zenite ili sto se dobri za sebe isto ko sto niv ne im e gajle sto sakam jas i sto sum mnogu dobar za sebe.

50 EVRA
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Срам да ти е на тебе што правиш такви работи, срам да ти е за се она што си погрешил, за сите гревови кои си ги примил на себе.
Срам да ти е за...
Ги бркам, ги душкам, ги галам, ги лижам, ги дупам, но над се, мислам за нив.

25 годишен, а сеуште зјапам и мечтаам по секоја девојка што ќе ги прекрсти нозете спроти мене во автобусот. И понекогаш се преколнувам себе си што не сум прозборел ниту зборче на сочниот пар цицки кои се возеле со мене од карпош до центар.
И што прави од себе си, овој будала, овој идиот, ова прикриено дете.. овој сексуален манијак.. Тој едноставно не може - нема да го контролира огнот во неговите панталони, треската во мозокот, желбата која во него непрестојано гори, за новото, за дивото, за непромисленото и ако можете да си замислите такво нешто, несонуваното. Кога е пичка во прашање тој живее во состојба која не е ниту намалена, ниту пак во позначаен облик рафинирана од времето кога имаше 12 години и кога не можеше да стане од столче од срам дека не му ја приметат срамната белешка на неговото сексуално созревање.

Секоја девојка која ќе ја види, да така излегува (ај сите што читате фатете се за нешто) меѓу своите нозе носи - вистинска пичка! Сите тие имаат пички! Под облеката! Пички за ебење! И изгледа колку и да добивам, ова копиле сонува за утрешното пиче дури и додека го пумпа денешното...

Дали претерувам? Дали ова самоуништување е само паметен начин на самоистакнување? Дали навистина овој немир, оваа попаленост, ја чувствувам како мачење..или како постигнување? Двете? Може да биде. Или можеби тоа е само начин да се измолкнам..Барем не можам да бидам себеси, и затворен во некоја врска со некоја фина особа чие тело престанало да буди некој искрен интерес кај мене - барем не морам секоја вечер или ај на две-три, да бидам во кревет крај некоја која, сенасе, ја ебам од обврска, а не од страст).Мислам кошмарна депресија од која некои луѓе страдаат кога е време за во кревет.. Од друга страна, дури и јас морам да признаам дека можеби постои, од извесна перспектива, нешто помалку депресивно и во мојата ситуација. Секако дека не можеме да имаме се, барем јас сфаќам така- но прашањето со кое незнам дали сум готов да се соочам е - дали нешто имам? До кога ќе ги водам овие експерименти со жените? До кога ќе го забивам во дупките кои ми стојат на располагање - првин во оваа дупка, па во следната... кога ќе заврши тоа?

Само..зошто би завршило? зошто толку се бранам од тоа да бидам нешто што со почит се нарекува ерген? Тогаш каде е моето злосторство? Јас не ги ги киднапирам девојките, не им ги виткам рацете за да легнат со мене. Зошто морам, зошто чуствувам потреба да ја бранам својата чесност и да ги сожалувам моите желби.. Добро имам желби--ама тие се бескрајни.. А тоа и не мора да биде некој благослов... Еве популарно е тука, се што може несвесното да стори, вели Фројд, е да бара. И си бара, се разбира. Уф батка Фројд и тоа како знам:). Оваа има супер гзе ама го тупи многу. Од друга страна оваа не збори многу, барем не нешто што има врска и + бате како го шмука. Кое познавање, која култура. Додека пак еве, срце девојче, со најмеките, најрозовите, најпипливите цициња кои некогаш сум ги зафатил меѓу забите, само златото не сака да се симне подолу- не е ли тоа чудно?
Гледате не можам да сопрам.. неколку месеци љубов, и нежна и страсна, но на крајот - неминовно како и смртта - времето си маршира и страста изветрува..
Јас едноставно не можам, нема да склучам договор да спијам само со една жена до крајот на моите дни. Замислете - одам со девојка А која има супер цицки и се, што ќе се случи кога ќе се појави девојка Б чии што цицки се поголеми, послатки, или ете поНОВИ.. Или В која знае да го мрда гзот на посебен начин кој до тогаш не сум го осетил или Г...итн.. Во сексот мечтата на човекот оди до Ш и понатаму..Како можам да се откажам од старт од нешто што никогаш не сум го имал, да се откажам од некоја непозната девојка, толку сласна и провокативна макар и колку и таква и да била, еден ден би ми прераснала во нешто сосема обично и секојдневно.. За љубов.. Која љубов? Тоа ли е она што ги врзува девојките, оние кои воопшто се замараат со тоа. Не е ли тоа показател на слабоста? Не е ли тоа повеќе како приспособување и апатија и вина? Не е ли тоа повеќе страв и исцрпеност и инерција, чисто и јасно немање храброст, далеку,далеку позади онаа љубов која песнопојците ја сонувале? Ај ви се молам да не си сереме еден на друг за љубовта и нејзината истрајност. Поради тоа прашувам - како можам да бидам во врска со некоја која ја "сакам" или еве подрастично оженам, кога знам дека за некое време ќе бидам надвор на улица, ловејќи тазе, ново пиче- додека мојата девојка, жена, ќе ги трпи моите екскурзии и ќе ги проголта моите "неверства".

Сепак, што е обид на оваа префригана кучка да ме скрши на запците на вината- и така да си добие покорен дечко. На цел свет ќе му кажам на тебе идиот итн, каков перверзник си, итн..
Пичка глупа... Имам среќа што од таа врска излегов здрав и жив...
ооо никола,николче големо ебачиште си бил ти!Затоа гледам сите женски од тебе одат расчепатени,дури накриво мочаат!:wink:
 
С

Сатори

Гостин
sto mi e gajle sto sakaat zenite ili sto se dobri za sebe isto ko sto niv ne im e gajle sto sakam jas i sto sum mnogu dobar za sebe.
Ако не ти е гајле не суди, или мислиш те бива за тоа. Не момче, ти не си добар со тебе, ти си суров.

nihilista напиша:
Мхм, на толку ефтини си налетал?
Интересно!
Се надевам фелациото вредело за толку.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Постојат луѓе кои имаат и луѓе кои немаат цена.Тоа дали се мажи или жени нема никаква разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom