Дали е мувањето понижување?

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Мувањето ти е како соја производ. Од надвор изгледа како "вистинското" ама сепак не е.
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Не мислам дека мувањето е понижување...тоа е како задоволство, кога некој на некому надворешно ќе му се допадне од прва, втора средба, секако ќе сака да го запознае и испроба, а подоцна тоа може да премине и во нешто посериозно, затоа мувај и барај си ја среќата :D
 
H

HITCH

Гостин
Не мислам дека мувањето е понижување...тоа е како задоволство, кога некој на некому надворешно ќе му се допадне од прва, втора средба, секако ќе сака да го запознае и испроба, а подоцна тоа може да премине и во нешто посериозно, затоа мувај и барај си ја среќата :D
Девојченце,

Мувањето е огромно понижување. Мувањето значи дека не можеш да си фатиш дечко/ девојка па лигавиш што стигнеш. Пред да почнеш да делиш плунка со некого треба да го запознаеш што има у главата па после дели што сакаш. Значи по твое еднаш, два пати, три пати мувај го еден, друг, трет па кој ти прави најмногу мерак со него?! Ако навистина се муваш со толку многу пази да не ја загубиш тапијата :smir:
 

Pece_Zenskio

џукела
Член од
17 мај 2010
Мислења
154
Поени од реакции
2
ne e ponizuvanje samo zadovoluvanje na svoite potrebi, no dokolku toa muvanje se desi poveke od 3 4 5 pati so ista licnost togas bi mozelo da e ponizuvanje
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Девојченце,

Мувањето е огромно понижување. Мувањето значи дека не можеш да си фатиш дечко/ девојка па лигавиш што стигнеш. Пред да почнеш да делиш плунка со некого треба да го запознаеш што има у главата па после дели што сакаш. Значи по твое еднаш, два пати, три пати мувај го еден, друг, трет па кој ти прави најмногу мерак со него?! Ако навистина се муваш со толку многу пази да не ја загубиш тапијата :smir:
Не мислев така мувај го секој, туку секако прво ќе го отвориш очите за да видиш кој што е, нормално без да провериш нема ништо да направиш, барем ја нема ништо да направам. Мислата моја беше и сеуште е со тој што ти се допаѓа да испробаш нешто па можеби така ќе си ја пронајдеш среќата.

--- надополнето ---

Девојченце,

Мувањето е огромно понижување. Мувањето значи дека не можеш да си фатиш дечко/ девојка па лигавиш што стигнеш. Пред да почнеш да делиш плунка со некого треба да го запознаеш што има у главата па после дели што сакаш. Значи по твое еднаш, два пати, три пати мувај го еден, друг, трет па кој ти прави најмногу мерак со него?! Ако навистина се муваш со толку многу пази да не ја загубиш тапијата :smir:
Не мислев така мувај го секој, туку секако прво ќе го отвориш очите за да видиш кој што е, нормално без да провериш нема ништо да направиш, барем ја нема ништо да направам. Мислата моја беше и сеуште е со тој што ти се допаѓа да испробаш нешто па можеби така ќе си ја пронајдеш среќата.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Сакав да цитирам ама ме мерзи бе...Ај можеби ќе се пронајдете...
Па..не би рекла дека е понижување, всушност тоа е преценување на самите себе си...Се јачиш себе се издигнуваш високо дека си смувал/а некого...демек тоа голема работа...
Мувањето е незрелост бе...Што сакаат да докажат со ваквиот чин? Дека се доволно зрели...хахаха абе ајде...
Површно размислување, детинство...Кај гледаат задоволство во ова бе?????
Тука нема чувсва само да.... Има да само страст....
Не не го поддржувам мувањето....
Мување после првите неколку средби:vozbud:како бе??? Доволно ли е да ти се допадне некој физички за да го смуваш?
Дајте бе луѓе кај заминавмеее? До каде ќе не отераат ваквите незрели актови?
 
Член од
12 мај 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
toa muvanjeto sega mi izgleda detska rabota ednostavno nezrela, koga bev 8mo odd mi bese onaka interesno ama sto znaev togas-dete :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.465
Поени од реакции
10.167
Situacija: Se muvas so nekoja licnost podolgo vreme, nedeli meseci pa neka se i godini.... a vie i ponatamu ste na muvanje. Pricina: se naveduvaat mnogu od tipot na imam premnogu obvrski ne mi treba uste edna i slicno, no koga ke razmislis podobro ke sfatis deka vistinskata pricina sto toj/taa saka da mu bide sloboden patot do drugi partneri, a so tebe si popolnuva vreme dur ne najde nesto podobro. Da ne se sfatime pogresno, vo red e da se muvas so nekoj koj ti e daleku(drug grad/drzava) pa ne mozete da bidete sekogas zaedno, no da se gledate/slusate sekoj den, da se uzivate eden so drug fizicki i psihicki znaci ste Povrzani no ne ste vo vrska... vie se muvate!!!
Za mene e ponizuvanje, Sto mislite vie?
за мене ова не е понижување...баш некако ми е ТОП онака .... се знаеш со девојката од 1 одд. и сега веке си 2-3 година во гимназија у ист клас сте и се муваш со неа .....ова не е понижување....и другиот ден ќе се понашаш и ти и она како нишо да не се случило ;)
 
Член од
29 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1
не му се свигас и нејке да има нисто со тебе поозбилно онака се мува колоку да му помине време со има тука понизувацко се лапате се драпате и секој по дома
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
muvanjeto e ponizuvanje - ako imas zenska a site te gledaat deka se muvas so druga
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
понижување е. се муваш таму, се лапаш, се дрпаш, а останатите зјапаат. за мене како машко може не е ама за женско не знам баш
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Јас избегнувам мување оти ебењето е подобро.
 
A

Auditore

Гостин
Самата помисла дека некој сака само да се мува, а не сака врска е понижување.Доволно се ценам себе и не дозволувам да бидам нечија играчка, куртон-употреби и фрли.
Некому да служиш како играчка за лапање, драпање т.е куртон за една употреба, зарем не е понижување?Да биде со тебе само за празнење и кога он/а сака?
Мувањето е понижување и за машко и за женско.
"Браво" за оние кои можат да се муваат со недели, месеци и години.:uvo:
Според мене, мувач би си дозволила личност која е искомплексирана од својот физички изглед (па дај што даш-мувач, мувач), особа која се плаши да биде во врска или пак особа која се плаши да биде сама.
Токму така, целиот пост ти држи вода.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Не ми е пониживање,мувањето е тоа,тоа значи,ако сакаш врска тоа и ќе бараш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom