Дали е мувањето понижување?

Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
За женските да, сите ќе викаат курва курва со сите се мува, а за машките гордост.:toe:
Ееее млади деца бе...се слапала со двајца и муабет у школо оваа е курва:pos2::pos2:

Ради вакви работи женските глумат недопирливи.

Не гледам ич на тоа како понижување, гледам на тоа како обострано задоволство кое кратко трае.
Инаку, имам приметено дека и женските се фалат кога муваат, али не го прават тоа како повеќето машки: не си ги дигаат акциите.
Си ги имаат дечковците за дигање акции и безброј напалени морони што им посветуваат внимание, а "мувачите" се знае за што :pusk:

Обострано е дефинитивно и нема ништо понижувачки тука за никого, а и зашто би било? Врска без обврска, сите потреби се задоволени, и волкот сит и овците на број. Се лажете ако мислите дека жените не сакаат ваков однос, напротив почесто е женско да сака таков однос отколку машко...

just my 2 cents
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
sekoj so svoi svakanja ama i uste koga ke se pogodi deckoto da te izvara a ti ne go varas togas i toa boli ama se vo svoe vreme....
 
H

^HITMAN^

Гостин
Mувањето е најголемо омаловажување на една личност. Според црковните догми од Средниот век мувањето е забрането и се смета за недолично однесување на лесните жени/мажи. Во 18-ти век во кој живееме тоа е многу чудна и недолична работа.:tapp:
 
G

Giggles

Гостин
Mувањето е најголемо омаловажување на една личност. Според црковните догми од Средниот век мувањето е забрането и се смета за недолично однесување на лесните жени/мажи. Во 18-ти век во кој живееме тоа е многу чудна и недолична работа.:tapp:
хахахахахах еееј ме изнасмеа :pos2::pos2::pos2:

Апсолутно се согласувам. Шо се дешава со народот бре, мување цццц Абе Господ грев ќе ви пише,народот со камења ќе мава по вас :kesa:
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
So se zamras zivi si zivot ic da ni ti e galje so ddr zborat:) i kradenje e grev pa ene gleam nikoj so kradel od kaj nas nema neso griza na sovest..ne tropajte gluposti toa e najmalku so e gresno:uvo:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
никако

Мувањето не е понижување - тоа е прашање на избор ... поздрав:vozbud:
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Самиот збор мување потсеќа на лесна девојка. Денешниве млади девојки се такви се муваат со овој се муваат со оној само за забава, до дека ни дошол моралот.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Самата помисла дека некој сака само да се мува, а не сака врска е понижување.Доволно се ценам себе и не дозволувам да бидам нечија играчка, куртон-употреби и фрли.
Некому да служиш како играчка за лапање, драпање т.е куртон за една употреба, зарем не е понижување?Да биде со тебе само за празнење и кога он/а сака?
Мувањето е понижување и за машко и за женско.
"Браво" за оние кои можат да се муваат со недели, месеци и години.:uvo:
Според мене, мувач би си дозволила личност која е искомплексирана од својот физички изглед (па дај што даш-мувач, мувач), особа која се плаши да биде во врска или пак особа која се плаши да биде сама.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
muvanjeto e ubavo i za maskoto i za zenskoto
pa zatoa narode muvajte se ne cekajte :)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Ок, мувањето е право на избор како и се друго впрочем ама јас стварно не сфаќам каков ефект се постигнува со тоа. Доколку 2 личности сакаат да бидат заедно, тогаш можат да стапат во врска и не гледам потреба од мување. А мување е ,,те имам на закачалка кога ке ми притреба ке те употребам,, и најтрагично е што најчесто тоа и одговара само на едната страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom