Дали е мувањето понижување?

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ок, мувањето е право на избор како и се друго впрочем ама јас стварно не сфаќам каков ефект се постигнува со тоа. Доколку 2 личности сакаат да бидат заедно, тогаш можат да стапат во врска и не гледам потреба од мување. А мување е ,,те имам на закачалка кога ке ми притреба ке те употребам,, и најтрагично е што најчесто тоа и одговара само на едната страна.
Не сакам ја со секој да стапам во врска, прво сакам да откријам што личност е каков карактер, а преку секојдневното дружење(мување) јас тоа лесно ке го откријам. Не може да прајме скарај се па друг фати си па па скарај се и тако даље...одма етикета се лепи за девојката посебно...
А мувањето може да биде дискретно и само одреден број на луѓе да дознаат. Кога двајцата парнери ке видат дали си одговараат еден со друг можат да одредат дали ке бидат во врска понатаму или не.
Добра работа е понижувањево бе се додека не се претера со него...
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Како можеш да поистоветиш дружење со мување? Дружење е излегување на кафе, дружење е прошетка во парк и еден куп различни активности ама не и мување.Или тоа е сега назив за да се ублажи реалното значење на зборот?
Доколку не сакаш другите да дознаат дека си со некој подобро немој да бидеш со него воопшто. И што ке се случи кога ке увиди едната страна дека си одговараат а другава страна ке увиди дека и одговара моменталната состојба?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Никако мувај шта можеш :smee::smee:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Како можеш да поистоветиш дружење со мување? Дружење е излегување на кафе, дружење е прошетка во парк и еден куп различни активности ама не и мување.Или тоа е сега назив за да се ублажи реалното значење на зборот?
Доколку не сакаш другите да дознаат дека си со некој подобро немој да бидеш со него воопшто. И што ке се случи кога ке увиди едната страна дека си одговараат а другава страна ке увиди дека и одговара моменталната состојба?
Ќе си се договорат сами...вака или така едниот секогаш страда...
Не е исто таа дружба со оваа. Се муваме-се гледаме одреден период значи пак се дружиме, после сфакаме дека време е да си означиме врска или да прекинеме зошто не ни оди...
Пример мене лесно ми се одмилува од едно машко...мерак ми е со некој сеа и одма ли да се фатам со него??? Мерак ми е ке се смувам, кога ке ми помине ке го баталам. Е сеа за да не бидеш од таа понижената страна треба да знаеш и како да му се поставиш...ако ти си дозволиш он со тебе да си игра мн нормално дека ке го прави тоа.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Зошто би страдал некој доколку двајцата сакаат да бидат заедно и стапуваат во врска? Јас не гледам тука причина за шпански серии, нешто што е речиси неизбежно кај мувањето. Мување значи да бидеш девојка/дечко на повик. Би рекла задоволување на физичка потреба но не мислам дека има физичка потреба од бакнување. Во тој случај личноста со која се муваш нема никаква обврска спрема тебе. Значи не мора да ти се јави, не мора да се интересира за тебе воопшто, не мора да ти даде до знаење дека му значиш (ако воопшто му значиш штом се одличил за таков облик на ,,дружење,,)а тогаш не ја гледам потребата да бидеш со некој само колку да си го покачиш нивото на хормони на некој пола саат.
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Па шо има везе де мувањето е резултат на добра дружба и разменување на телесни материи(кој како е догура) шо го праите незнам ти ја шо,понижување било жити све
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Зошто би страдал некој доколку двајцата сакаат да бидат заедно и стапуваат во врска? Јас не гледам тука причина за шпански серии, нешто што е речиси неизбежно кај мувањето. Мување значи да бидеш девојка/дечко на повик. Би рекла задоволување на физичка потреба но не мислам дека има физичка потреба од бакнување. Во тој случај личноста со која се муваш нема никаква обврска спрема тебе. Значи не мора да ти се јави, не мора да се интересира за тебе воопшто, не мора да ти даде до знаење дека му значиш (ако воопшто му значиш штом се одличил за таков облик на ,,дружење,,)а тогаш не ја гледам потребата да бидеш со некој само колку да си го покачиш нивото на хормони на некој пола саат.
Па баш поради таа причина поради која ја наведе погоре. Ако они и двајцата биле сигурни и сакал уше од почеток ке биле заедно...А вака се муваат гледаат добро им оди и си викаат ај да пробаме у врска како ќе не биде ако не биде чао пријатно...
И не мора да значи дека си на повик...терминот кога ке се видите ке зависи од двајцата од заеднички договор...пак ке кажам зависи како ке му се поставиш, ако се поставиш како лесна девојка, девојка која може да ја врти на малото прстe или поточно му покажеш дека си глупа па мн нормално дека ке си игра со тебе::toe
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Или па се муваат и добро им оди и еднава страна се чуди зошто не би стапиле во врска а другава си тера така и си е пресреќна затоа што може да се мува наоколу со такви муви без глава.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Мувајте се колку ви душа сака и ич не берете гајле :wink:
 

veles...

предизвик
Член од
11 ноември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
мувањето е една одлична можност каде што ке можат личностите да се запознаат себеси пред се да ги видат психичките способности така и својте мани и доблести, тоа е еден период каде што навистина постои дружење јас би ја нарекол врска без обврска и простор каде што можеш да процениш дали таа личност е соодветна на онаа замислената, која што ја бараш и би рекол дека е голема шансата и да прерасне во врска ако партнерите одлично функционираат и сложуваат
 
U

UniqueGirl

Гостин
Преферирав лижење уше коа пиев млеко у цветна шољица, шема ни беше која ќе смува највечи фраер у маало. :pipi:
После тоа си имав бедастоќа периоди коа маштав за принц из снова, филмови праење па па па.. :icon_lol:
Сеа онака, ладилна, нити се врзуем со ликови све ми пролазно, шалабајзерски.
И не, не сметам дека се деградирам само ради тоа шо некои конзервативни риби си извадиле на папир "мувај се, курва си" муабети.
Обострано задоволство е јебига.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
34
Поени од реакции
2
Не ми преставува понижување..Сепак не на овие години...кога треба да уживаш во младоста.......
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Какво понижување, уживање е во прашање, само треба да си начисто од приказни и филмови во глава. Пр. типот ме привлекува физички, имам шанса да го „вкусам“, за шо да не? Ако потрае мувањето, ако не е еднократно, може да прерасне и во врска, но не мора. Демек ако ме пошета малку држејќи ме за рака, тоа ме прави „поштена“, а ако сум начисто и искрена со себе, дека анимални инстинкти се во прашање и нема потреба толку одоколу да ја фаќаме работата, значи-курва сум.:pos2:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Подобро е да се знае која е курва и има интерес од повеќе машки или која има тенденција да биде курва.
Мувањето не е понижување и фино би било да ги знаеме девојките со вакво однесување.
Не дека истите нема да се мажат еден ден.

Мажот ја валидира девојката кога ја зема за своја жена и со тоа ги префрлува нејзините гревови врз него.
Подобро е за сите машки да се распрашаат за историјата на девојката , пред да се залетуваат со веридби, бракови.
Бидејќи ретко која е чиста, непоебана многу. А колку е чиста ќе ти каже околината.
Заради тоа ми се бендисува во Македонија, се за секого можеш да дознаеш.
Е сега ако забегала некаде надвор, нејзин проблем. Тука не знаеш што се случувало со нејзе така да не ја размислувај.
Женски кои застраниле од патот не се баш саглам партнерки.
 
H

HITCH

Гостин
Подобро е да се знае која е курва и има интерес од повеќе машки или која има тенденција да биде курва.
Мувањето не е понижување и фино би било да ги знаеме девојките со вакво однесување.
Не дека истите нема да се мажат еден ден.

Мажот ја валидира девојката кога ја зема за своја жена и со тоа ги префрлува нејзините гревови врз него.
Подобро е за сите машки да се распрашаат за историјата на девојката , пред да се залетуваат со веридби, бракови.
Бидејќи ретко која е чиста, непоебана многу. А колку е чиста ќе ти каже околината.
Заради тоа ми се бендисува во Македонија, се за секого можеш да дознаеш.
Е сега ако забегала некаде надвор, нејзин проблем. Тука не знаеш што се случувало со нејзе така да не ја размислувај.
Женски кои застраниле од патот не се баш саглам партнерки.
Конечно да се согласам со тебе. Не знам што ти стана бре Никола ама да знаеш дека изненадуваш позитивно.

Јас мислам дека мувањето е навредливо за двајцата. Идете? Неидете? Што правите? Кога за работи за дечко или во брак не сакам неразјаснети работи. Почитувам кога тој ќе ми каже како стојат работите. Не се согласувам со тебе дека девојките кои се чисти (претпоставувам мислиш невини или со мало искуство) се малку. Очигледно дека не се дружиш со вистинските девојќи, па можеби и од тоа го имаш и целиот лош впечаток за жените. Навистина дека идат премногу луди и премногу опуштени генерации и женски и машки. Децава немаат граница се пушта секој на секого и на крај испаѓа секој со секого. Секако има и такви кои се фини, прибрани, културни различни од околината, но бидејќи не можат да влијаат позитивно на другите, тие се оние кои се чудни, неинтересни, кои се грубо кажано непосакувани за друштво. Оние кои се навистина чисти од новиве генерации не се почитувани, туку баш напротив исмејувани, обележани, па дури и уште погрубо кажано игнорирани. Мене ми смета само една работа. Абе машки ем сакате се` да поминете, ем чиста барате, дај и вие приберете се малку, не шетајте многу да не накалемите некоја болест :poss:
Искрена да бидам и мене ми се допаѓа што сме мало место па секој со секого се знае. Бракот не е шала! Треба да се мисли и на децата!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom