Дали грицкате нокти?

Грицкате ли нокти?

  • Да

    Гласови: 43 50,6%
  • Не

    Гласови: 42 49,4%

  • Вкупно гласачи
    85
Член од
8 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Никогаш не сум ги грицкал оти не е хигиенски.За да се одвикниш треба да си решителен човек
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Уф, не, никогаш не сум грицкала нокти, можеби зашто кога видам некој кај ги грицка не ми е воопшто убава слика.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Сестра ми грицка нокти и страшно ме нервира. Не сака да се потруди да се одвикне. Кога ќе и кажам, престанува. Ама некогаш кога е напната морам да си ќутам и да трпам :nerv:
 
U

UnholY

Гостин
Да, понекогаш, ама успеав да се привикнам да го правам тоа ретко...Порано ги грицкав постојано, може да се кажа дека бев зависник од тоа...
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Не грицкам нокти ,а сите што грицкаат ги удирам по раце зошто ме нервира тоа многу:uvo:
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Не да грицкам уше малце и цели прсти.И не памтам кога последен пат ми се сечени со ноктарица.:toe::pos2:
 

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
аууу не грицкам нокти,а нема ни да грицкам мнооогу лоша навика,а и лошо изгледа
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Пред 7-8 години си ги грицкав ноктите. А пред 11-12 години си ги јадев мрсуљите :pos:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Јас до пред некоја недела грицкав нокти,и прстите заедно со нив,кожичките да не ги заборавам,и така тие ми беа ручек,доручек,вечера,ужина,ама,мајка ми ме прати на надградба на нокти и сеа еве пробувам надградбава да ја изедам ама не може :vitez:
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Аууу да! Најчесто кога сум нервозна...и стварно не знам како да се одвикнам,а знам дека е многу грозна навика,ако знајте некој лек за одвикнување кажвајте.:):):)
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Ne da grickam...gi unistuvam totalno, samo me slepkaat po race, am so da pravam, nesvesno:toe:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Не.
И неможам да разберам оти има толку луге шо го праат тоа.
Не ме нервира воопшто,баш ми се интересни коа ги глеам и сакам да знам оти го праат тоа?:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom