Дали годините се пресудни за пријателство?

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Годините имаат влијание на развојот на личноста ...
во различен период се наоѓаме во различен стадиум од развојот.....
А луѓето си се бираат по паметот.....:)....(ова не е секогаш точно , ама важи за добар дел)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Аха, искрено, јас со некој кој има повеќе од 25/6 години незнам што би зборела, посебно со некој поинтелигентен. Исто така, има тинејџери на 25, со кои пак во никој случај не би можела да се дружам од причина што единствените муабети им се сведуваат на апсурдни смешки, глупи коментари, основната тема им е секс и се однесуаат како зовриени хормони.

Единствено доколку во голем процент ми се совпаѓаат мислењата и интересите со некој драстично поголем или помал од мене(помал поретко), тогаш би можела да бидам пријател со него. Сепак, на крајот излегува дека и не е важен моментот со годините, во споредба со другите фактори!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Зависи од нивото на интелегенција кај двете персони. Инаку годините не се битни.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.276
Поени од реакции
977
Зависи од нивото на интелегенција кај двете персони. Инаку годините не се битни.
неможам да му се изначудам на постов???каква врска има интелегенцијата тука.?
за пријателство не се пресудни а за другарствово голем процент се пресудни.Ова го напишав за да не се помешаме меѓу пријателство и другарство.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Не се важни годините,но сметам дека секој треба да си го иживее својот период од животот.Не велам да не се дружат нека се дружи кој со кого сака ама не ми се допаѓа кога ќе видам 15 годишно девојче кое излегува во град и се облекува како 20 годишна девојка и се однесува така.Едно е да разговараш и да се дружис со луѓето а друго е да глумиш возрасен.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
неможам да му се изначудам на постов???каква врска има интелегенцијата тука.?
за пријателство не се пресудни а за другарствово голем процент се пресудни.Ова го напишав за да не се помешаме меѓу пријателство и другарство.

:eek:ftopic:
Не можам и инетелигенција е.

Он топик.
Шо не можиш да сфатиш? Зошто се чудиш?
Зошто се пресудни?
Ај одговори жити прстињата.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Разлика од неколку години и не е пресудна за пријателство, но ако се работи за повеќе тогаш и те како е битна. Со многу постари може да се најдам во друштво, сум била и супер сум си поминувала, али не би - константно да се дружам со нив. Сепак имаме различни интереси, различни гледишта на работи. Годините си го прават своето.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Aristotel veli vaka zapoznaj se so dest iljadi luge od niv zboruvaj so iljada druzise so sto a eden imaj vistinski prijatel znaci bitno e da ti se poklopuvaat kockite so nekoja licnost bez razlika dali e postara ili pomlada
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Годините не се битни за другарство,ама за пријателство се битни.
Јас имам и помали од мене едно 10 години и другарки и другари,и постари исто така,али сега не може со нив да идам во град.
Можам само да се дружам пред зграда
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
Годините не се битни за другарство,ама за пријателство се битни.
Јас имам и помали од мене едно 10 години и другарки и другари,и постари исто така,али сега не може со нив да идам во град.
se soglasuvam i tie so se postari i tie so se pomali gi pocituvam i mi se drugari i drugarki no ne mozam da izlagam so niv...sosema si vo pravo:):helou:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
воопшто немам ограничувања во годините за било што :)
 

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
обично не ставам граници на моето однесување и дружење... другарството или пријателството се полиња на кои сакам да истражувам, да запознавам нови луѓе, да се дружам со нив... социјализацијата ми е битен дел од животот и затоа не се ограничувам на дружба со врсници или со било какви граници... со секој што би ми тргнал муабетот и би нашол допирни точки би можел да другарувам... баш вчера си најдов нов пријател кој е 8 години постар од мене :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom