Дали годините се пресудни за пријателство?

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Па не се битни годините и според мене..битно е разбирањето,почитувањето меѓу луѓето и некои заеднички интереси..доколку го има сето тоа,тогаш не гледам зошто год.би биле пречка да се оствари едно пријателство.:wink:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Зависно од интересите на персоната, неговите/нејзините погледи кон се, и нормално созреаноста. :)
Такада, ако се тоа ми е ок, не ми мења дали е помал/а или постар/а од мене :)
 

oAr

Член од
14 јануари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Нема граница, годините не прават разлика.
 

Simona_s

Just be
Член од
10 ноември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
1
Porano mislev deka se, no sega veke ne mislam taka.Jas imam prijateli koi se i pomali i postari od mene i super komuniciram so site,pa i ne pravam nekoja podelba megu niv nitu so muabet nitu so nesto drugo..:wink:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Не се пресудни ...добро сеа ако помалиот е шо се понаша ко 3 годишно дете .... :toe::jaj:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Пријатели можеш да имаш од 9 до 99 години.Ама само пријатели.
Другари малку потешко.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
за пријателство не е никојаш касно... ама за другарство пресудни се и те како!!!
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Се согласувам со постот на леандра ..
Пријателите односно познаниците можат да бидат на било која возраст .. можеби ќе размениме збор два со нив во денот/неделата/мање битно .. ама не сме постојано со нив..
И не иде некое 15 годишен тинејџер да излага со некои постари од него 5/6 години .. сепак таа индивидуа ќе си бира другари со години и интереси кои до некаде ќе се поклопуваат со нејзините.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
за пријатели не се пресудни но за другарство се пресудни годините
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Не може 15 годишно дете да излегува по забави и журки со 23 годишен. Мислам нема смисла тоа. Неможе да се поклопат некои работи. А да излегува со 2/3 години постар ..разбирам.. до негде е слично.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не може 15 годишно дете да излегува по забави и журки со 23 годишен. Мислам нема смисла тоа. Неможе да се поклопат некои работи. А да излегува со 2/3 години постар ..разбирам.. до негде е слично.
15 пути до сеа сум седел и сум се дружел со 23/4 годишни луѓе, кој од нив работат, кој се на факс, и сите сме поминувале супер, тие ме прифаќаат мене, ја на нив маана не им наоѓам, чак што више и повеќе ми одговараат него врсници...

А 2-3 години постари, некако, безврска ми е -.-
Не дека не се дружам и со такви, али се лажеш ако мислиш дека тинејџер со тазе напунети 17 години неможе да фура цела вечер и да си помине одлично со постари :)
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
15 пути до сеа сум седел и сум се дружел со 23/4 годишни луѓе, кој од нив работат, кој се на факс, и сите сме поминувале супер, тие ме прифаќаат мене, ја на нив маана не им наоѓам, чак што више и повеќе ми одговараат него врсници...

А 2-3 години постари, некако, безврска ми е -.-
Не дека не се дружам и со такви, али се лажеш ако мислиш дека тинејџер со тазе напунети 17 години неможе да фура цела вечер и да си помине одлично со постари :)
Зборам за помалите генерации од 15 надоле. Секако дека ќе си помине, ама што муабети ќе слуша во текот на цела вечер... Има некои што зборат не контролирано.. ама :toe:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не ми прават проблем. Најстариот пријател, воедно еден од најдобрите има 29 години. So what? По цели денови дремам со него на чет или пак излегуваме на кафе. Испадна дека ми е маалски комшија.
Можеби понекогаш иако се позрели, се пронаоѓаме на некоја иста бранова должина со интелигенцијата. Не значи дека ако е постар ќе немаш теми за муабет и слично, напротив.
Мислам дека си побогат ако умееш да правиш муабет со луѓе од сите возрасти.
Имам и врсници/чки, со нив сум секој ден. Има луѓе една/две/три/пет/десет години постари од мене...
Мене не ми претставува проблем да бидам видена со мојот 29 годишен другар како излегувам на кафе. Пријателсвото е меѓу нас, па исто така не би ме засегало што се крие во очите на другите или пак нивното мислење кога би не виделе дека си гаиме пријателство.
Помали имам многу малку.. една другарка која е една година помала и мислам дека е само таа. Но, зошто да ми смета и од обете страни ? За мене нема врска. Тоа е само пријателство кое нам лично ни значи.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne mora da znaci deka vrsnici mora d abidat,bas naprotiv imam drugarka sto e 28 a imam i 18 godini taka da ne s eopteretuvam kolkavi se tuku dali i kako ni odi muabetot :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom