Дали ги криете емоциите?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
baby напиша:
Никогаш не кријам емоции,сакам отворени карти и она што го чувствувам имам потреба да го кажам,па што биде нека биде
Немој, понекогаш е добро да се сокријат емоциите, како што е добро да се преќути/излаже некогаш.

Не си зажалила некогаш што не си сокрила некоја емоција?
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Am sea, zavisi za kakvi emocii stanuva zbor. Obicno gi potiskam, i od sama sebe, bidejki ako ne go napravam toa ke letaat zborovi koi nekoi ne bi da gi slushnat, ke se pokrene glasot a moze da zamavne i nekoja pepeljara :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Најчесто да а во последно време се обидувам да научам колку што можам да ги покажувам оти ја ако не се грижам за моите чувства и да им отстапам простор,кој ќе го направи тоа.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Јас ги кријам кога имам потреба да ги скријам.
Понекогаш не ми успева.. ако нешто многу ме погоди нема шанса некој да не забележи, колку и да одрекувам дека не ми е ништо очите ме издаваат.:(
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
не кријам ништо се си кажувам!

п.с. The`bItCh те сакам
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
u pichku mater denes pak eve ne mi uspea da gi skrijam zborev so mamichka na telefon i onaka epten se nataziv duri i pushtiv edna solza odma me pozna jebiga emotivec a bashka ja nemam videno 3 meseci mnogu si ja sakam mamichka (ligush) :):):)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Нормално дека секој, на ваков или таков начин ги прикрива емоциите и ги контролира чувствата...Па и што ќе беше ако сите го кажуваа тоа што го мислат и ако не ги криевме емоциите? ХАОС тотален... Затоа не секогаш, ама најчесто и не е лошо да се скрие некоја емоција...Јас конкретно...па не знам,зависи од ситуацијата...
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Goddess of Chaos напиша:
:music3:

Според ти тоа шо го викаш,треба да се има некоја граница у покажување на чувства

Е баш така...Риспект
 
Член од
31 јануари 2005
Мислења
145
Поени од реакции
22
Premnogu gi krijam , ama ima momenti koga i premnogu se vidlivi no toa mnogu retko se sluchuva
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Еден близок човек еднаш ме нарече контрол фрик и до некаде е у право.
Пиздарии настануваат у ретки моменти кога ке изгубам контрола.За срека најчесто се кратки тие интервали.Успешно ги контролирам емоциите и го презентирам само тоа што го сакам.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
NIKOGAS ne krijam emocii i custva,pa covek sum!samo vnimavam na kogo mu se doveruvam i kazuvam bitni detali od mojot zivot,inace ne mi e voopsto sram da placam pred drugi,ili pak da se iskezam na glas kako nekoja budala.gajle mi e :)
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
кријам, кријам и после вуууууп као ке избувнам...вулкан не ми е рамен :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Da, gi krijam emociite samo koga moram.
Inache skoro sekogas preferiram se da kazam vo 4 oci, odam na rizik i ne se plasam od poraz.Podobro da ja znam vistinata, otkolku da ziveam vo laga.
Ako na nekoj ne mu se bitni moite emocii kon nego - go brisam od lista na poznati,ne e vreden za niv.:icon_roll
 

Kajgana Shop

На врв Bottom