Дали ви се допаѓа WoW

Дали ви се допаѓа WoW


  • Вкупно гласачи
    239
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Извинете што се убацувам у муабет со малце оф-топик, ама ме интересира нешто бидејќи немам играно доволно WoW за да стигнам до рејдање и не сум запознаен со овие работи. Има ли на WoW raid locks? Откако ќе истепаш некој boss во raid, после тоа имаш lock за тој boss и можеш на пример наредниот ден да го продолжиш рејдот после тој boss (му доаѓа како save game нешто :pos2:) што многу ја олеснува работата при долги raid-ови од 5-6 саата како што викаш. Има ли такво нешто на WoW?

Бар јас на серверот што играм има, по 2-3 саати, а за ритејл незнам. :smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Извинете што се убацувам у муабет со малце оф-топик, ама ме интересира нешто бидејќи немам играно доволно WoW за да стигнам до рејдање и не сум запознаен со овие работи. Има ли на WoW raid locks? Откако ќе истепаш некој boss во raid, после тоа имаш lock за тој boss и можеш на пример наредниот ден да го продолжиш рејдот после тој boss (му доаѓа како save game нешто :pos2:) што многу ја олеснува работата при долги raid-ови од 5-6 саата како што викаш. Има ли такво нешто на WoW?
Уште то да го немаше и ептен хард кор рејдање ќе бараше играта:tv:

Значи има, си се ресетира истанцата еднаш неделно. После првиот отепан бос во истанцата ти си "saved" и можиш да го продолжиш рејдот само со истата група или со луѓе кој не се "saved" ( не стапнале воопшто во истанцата таа недела). Колку ме разбра незнам .. важно има такво нешто.

WOW најчесто преидува во опсесија , не тепање време. Ајде јас играв пред 1-2 години , кажи ми еден Раид во Санвел колку трае ? Просек 5-6 саати. А сега со тие новите инстанци ? По колку време поминуваш на WOW ?

Порано баш беше забавата , но сега ми изгледа премногу , премногу вештачко , не е таа WOW што беше...
И јас неиграм едно 10-тина месеци, ама редовно сум во контакт со луѓе шо играт па така знам како одат работите. Толку е прелесна напраена играта шо ми се чини и да прајш 15 минути пауза после секој паднат бос нема да останиш да рејдаш 6 саати. И зборам за добро организиран гилд ( коз ако си веќе тежок зависник сигурно нема да си во нубски гилд ). За вториот дел на сите им е јасен, ама дури бројот на играчи расте не очекувај ништо да се смени.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
WOW најчесто преидува во опсесија , не тепање време. Ајде јас играв пред 1-2 години , кажи ми еден Раид во Санвел колку трае ? Просек 5-6 саати. А сега со тие новите инстанци ? По колку време поминуваш на WOW ?

Порано баш беше забавата , но сега ми изгледа премногу , премногу вештачко , не е таа WOW што беше...
Во право си за ова.
 

Mihail-San

Arsonist
Член од
3 мај 2010
Мислења
15
Поени од реакции
2
TBC може не ја уништи толку многу како WotLK..... запеза. Заебав јас веќе 2-3 години не играм. Така да мојот глас оди на НЕ
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.092
Поени од реакции
5.745
Уште то да го немаше и ептен хард кор рејдање ќе бараше играта:tv:

Значи има, си се ресетира истанцата еднаш неделно. После првиот отепан бос во истанцата ти си "saved" и можиш да го продолжиш рејдот само со истата група или со луѓе кој не се "saved" ( не стапнале воопшто во истанцата таа недела). Колку ме разбра незнам .. важно има такво нешто.
Разбирам, знам како иде тоа, има и на LotRO. Само ме интересираше дали има и на WoW пошто ме зачуди кога спомнаа 5-6 саата рејдање :)
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
967
Поени од реакции
296
wow>>> болест, најужасна игра до сега у живот што сум ја играл !!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.383
Поени од реакции
6.013
Ми се допаѓа, кога ке имам време на кафе ке ја зеам.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.511
Поени од реакции
1.263
Добра е играва али ти треба кеш за да ја играш,а кој будала ќе остава пари за една игра?ипак занимација е тоа а не пари да оставаш на неа.....Еден другар кажува дека цело време се повторува играта ништо друго не се дешава...
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Топ е играта, премногу ми се допаѓа, player friendly e, и што е уше побитно casual player friendly e. Убав концепт, за секого по нешто, дава повеќеможности, одлично скоцкана игра у секој поглед.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
102
Поени од реакции
28
подобра сеуште нема излезено :) ја играм уште од стартот на TBC и не можам да се пожалам. Додуша PvE е то па то секој patch/експанзија, но до пред да излези Firelands играв со другар арена и баш се релаксирав 2v2. Јас бев disc priest а тој rogue. Иначе маин ми е Warrior :)
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Добро знам дека е глупо прашањево, али КАЈ ЈА ИГРАТЕ ИГРАВА?
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
На компјутер девојко,кој дома,кој во играчница,на кој како му чини..
Добро бе не мислев тоа , ваљда знам дека на компјутер е, прашањето ми беше од кај ја симнувате, ја купувате, шо и праите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom