Дали би ја промениле верата за милион евра?

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
хехехехеххех:pos2::pos2::pos2::pos::pos::pos::pos::pos:
еееех... што не ќе слушнеш
Замисли го ова, господ го прави Unique9 и коа ќе заврши му удира етикета МУСЛИМАН


и одоздола MADE IN CHINA
Па ја колку што знам...господ ги создава луѓето и јас како и секое друго бебе на светот сум роден како муслиман,само што тебе те имаат крстено одкоа си се родил,а мене немало потреба,бидејќи секое дете кое се раѓа е Муслиман...тоа да си знаеш:wink:
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Па ја колку што знам...господ ги создава луѓето и јас како и секое друго бебе на светот сум роден како муслиман,само што тебе те имаат крстено одкоа си се родил,а мене немало потреба,бидејќи секое дете кое се раѓа е Муслиман...тоа да си знаеш:wink:
другарче јас не сум мислиман..... да си знаеш
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Нормално дека не си...бидејќи си крстен уше од бебе:wink: Без твое прашање секако...:pos2:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Па ја колку што знам...господ ги создава луѓето и јас како и секое друго бебе на светот сум роден како муслиман,само што тебе те имаат крстено одкоа си се родил,а мене немало потреба,бидејќи секое дете кое се раѓа е Муслиман...тоа да си знаеш:wink:
Ок, глеам озбилно си зацапал, па нема да ти се смеам. За религиозни убедувања не е убаво да се исмејуваме.
Инаку, кај си го прочитал ова? Дали е ова официјална исламска догма?
И кај бивало бебе да биде муслиман? За да припаѓаш на било која религија треба да веруваш прво, а како ќе верува дете кое незнае ни за себеси? Религиите се прифаќаат. Испаѓа сега, ти сакал нејќел од раѓање си и додека си жив ќе останеш муслиман, без на тоа да се согласуваш. Како да си осуден да бидеш муслиман.
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Ок, глеам озбилно си зацапал, па нема да ти се смеам. За религиозни убедувања не е убаво да се исмејуваме.
Инаку, кај си го прочитал ова? Дали е ова официјална исламска догма?
И кај бивало бебе да биде муслиман? За да припаѓаш на било која религија треба да веруваш прво, а како ќе верува дете кое незнае ни за себеси? Религиите се прифаќаат. Испаѓа сега, ти сакал нејќел од раѓање си и додека си жив ќе останеш муслиман, без на тоа да се согласуваш со тоа. Како да си осуден да бидеш муслиман.
:zver::zver::zver::zver:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
А тебе пред да те крштеваат те имаат прашано дали се согласуваш првин така?! И ти одкоа ја прочита Библијата и виде шо-како и се согласи така?!?!:pos2: Имаш посебна тема за ова...не би сакал тука да дискутирам!:wink:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
A знаеш колку ги има што не се крстат додека не попораснат. За да можат свесно да ја прифатат верата. Уствари тоа така и почнало. Јован Крстител крстел повеќе возрасни одколку деца. Поентата е дека Христијанството не присилува никого на ништо. Тоа само пружа рака, ако сакаш прифати ја ако несакаш нема проблем,
за разлика од исламот.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Па ја колку што знам...господ ги создава луѓето и јас како и секое друго бебе на светот сум роден како муслиман,само што тебе те имаат крстено одкоа си се родил,а мене немало потреба,бидејќи секое дете кое се раѓа е Муслиман...тоа да си знаеш:wink:
Чекај сега, јас не сум крстен и мислев сум неверник. Ама тоа да сум ти бил муслиман а не сум знаел :wink:. Отсега некој ако ми рече ѓаур ќе го отерам у три пм :wink:.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Чекај сега, јас не сум крстен и мислев сум неверник. Ама тоа да сум ти бил муслиман а не сум знаел :wink:. Отсега некој ако ми рече ѓаур ќе го отерам у три пм :wink:.
Abe zezaj se, zezaj se ti, ama ja stvarno ima da te pretvoram vo musliman. Taen misioner sum ja ( ups, se otkriv )... ke ti ja pustam civijata , nema ni da primetis.... :vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2: :):):)

A знаеш колку ги има што не се крстат додека не попораснат. За да можат свесно да ја прифатат верата. Уствари тоа така и почнало. Јован Крстител крстел повеќе возрасни одколку деца. Поентата е дека Христијанството не присилува никого на ништо. Тоа само пружа рака, ако сакаш прифати ја ако несакаш нема проблем,
за разлика од исламот.
Da? Kako ne sum znael be majku mu stara? Cudno...
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Abe zezaj se, zezaj se ti, ama ja stvarno ima da te pretvoram vo musliman. Taen misioner sum ja ( ups, se otkriv )... ke ti ja pustam civijata , nema ni da primetis.... :vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2: :):):)
Абе тоа со 70 девици (или 200 беа :) ) и четири жени е ептен јака работа ама не се давам така лесно. И неверноста си има свои предности :).

Пс. Кога бев мал стварно сакав да имам четири жени :).
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Абе тоа со 70 девици (или 200 беа :) ) и четири жени е ептен јака работа ама не се давам така лесно. И неверноста си има свои предности :).

Пс. Кога бев мал стварно сакав да имам четири жени :).
Abe ti ne se davas, ama jas sum ti istreniran, otrakan sum, nema ni da primetis, samo koga odednas ke se najdes vo dzamija ke ti bide jasno.... hahahah
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.430
...ама право да ти кажам ретко се наоѓа муслиман што би сакал да ја смени религијата...
Напротив, според тебе ич не е ретко некој Муслиман да ја смени религијата. На светов постојат милијарди Муслимани кои, веднаш по раѓање или нешто подоцна, прифаќаат Христијанство.
бидејќи секое дете кое се раѓа е Муслиман...тоа да си знаеш:wink:
Е сега што ќе праиме со толку луѓе кои преминале од Ислам во Христијанство. Мислам дека добро ни е позната казната што се применува во исламскиот свет за оваква работа.
Еве ти на пример можеш да почнеш. Но бидејќи во Македонија има премногу конвертирани, полесно ти е со нешто помасовно. Го знаеш начинот, да не ти објаснувам (влегуваш у гужва завиткан со ТНТ и т.н.... верувам ќе се снајдеш).
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Abe ti ne se davas, ama jas sum ti istreniran, otrakan sum, nema ni da primetis, samo koga odednas ke se najdes vo dzamija ke ti bide jasno.... hahahah
Хахаха, не знаеш на кого си налетал :helou:. Ама ако тренирај се, се надевам имаш јаки нерви :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom