Дали би ја промениле верата за милион евра?

Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Koe ti e ova prasanje?
Ti se gleda po imeto deka si eden od "SAMOPROGLASENITE" izbrani luge.(OVA SE ODNESUVA NA TOJ STO JA OTVORI TEMAVA)
Dali ke si ja smenam verata?
Po glupa tema nemam videno do sega.
Odgovorot e NE.
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
vo nikoj slucaj ni za celo svetsko bogatstvo a ne za milion evra nema nisto povredno od Islamot..
 

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Нема шанси, ни цел свет да ми го даат :smir::nenene::nenene::nenene:
 
П

Паган-др

Гостин
Цел живот моќ да ми дадат да го држам светов во мои раце нема шанси.:nenene:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Dokolku nekoj bi ja promenil religijata za pari togash nemu parite mu se bog.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
73
Поени од реакции
0
Е, оваа тема ме потсети на еден виц 6то го знам, а вика вака:
Во еден луксузен бар седе еден ГРОМ од девојка, цврцка некое добро коктелче и по некое временце доаѓа еден типац и фраерски ја пита, онака културно:
-Дали би си дозволила да спиеш со мене за 1.000.000 евра?
Типката се почешкала за некое време( еееееејјјјј колку е овоа многу?!?), по некое кратко време, прекшувајќи ги своите принципи му вика:
- Паааа, мислам дека овој предлог не би можела да го одбијам.
Од тука, типацот ни 5 ни 6, ја прашува: - А дали за 5 евра би спиела со мене?
Таа отсечно одговара: Како смееш такво нешто да прашаш!!! Да не сум јас КУРВА??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!
Типот: - Јас добро РАЗБРАВ што си! Сега само ја договорам ЦЕНАТА.

Па сега, ако од вицот не се разбира мојот одговор, со други зборови- НЕ ЈА МЕНАМ ВЕРАТА НИ ЗА НЕЗАМИСЛИВ- СЕУШТЕ НЕДЕФИНИРАН ЦИЉОН ЕВРА.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
би ја сменил од православна во катличка..во други не ! :)
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Важи ли прашањето и за тие што не се верници :wink:?
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Никад не би направил такво нешто и среќен сум што господ ме создал како муслиман! Значи НИКАКО!:nenene: PROUD TO BE MUSLIM!:wink:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
hm nemozam da razberam pod kakva tortura se muslimanive:(dokolku ja smenat verata niv gi ocekuva smrtna presuda:(:toe:jas ova nego razbiram
Иии да....ако може без глупости,кога не си информиран! Никој не ти забранува да смениш религија,само ако ти тоа го сакаш...ама право да ти кажам ретко се наоѓа муслиман што би сакал да ја смени религијата...тоа можеш да видиш и по коментарите на темава!:wink:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ako pravis dobri dela i da ne veruvas vo Boga ti ako ima nesto po smrtta pak ke zivees, oti sekoj saka da zivee vecno mlad i uste vo rajot, Bog ne go zanima dali veruvas vaka ili onaka toa se covecki dodavanja, ako ima Bog on gleda vo srceto, dali si dobar i praveden, a aako si moralen ateist pak ke se spasis, no ako si nemoralen vernik vernik samo po veruvanje vo dogmi i pravenje rituali a ne prvavis dobri dela togas jabe se.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Никад не би направил такво нешто и среќен сум што господ ме создал како муслиман! Значи НИКАКО!:nenene: PROUD TO BE MUSLIM!:wink:
хехехехеххех:pos2::pos2::pos2::pos::pos::pos::pos::pos:
еееех... што не ќе слушнеш
Замисли го ова, господ го прави Unique9 и коа ќе заврши му удира етикета МУСЛИМАН


и одоздола MADE IN CHINA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom