Дали би ја промениле верата за милион евра?

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Razmislete dobro vie kojst se somnevate.poz.
Даваш??хехе...И да ми дајш нема шанси да ја оставам мојата вера..Богородица помогнала да се родам, а го носам името Господово!!Тоа нема цена, НИКАКВА!!!
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
Sekako deka ne! Religijata e nesto kako duhovno bogatstvo. Ti dava nadez deka po temniot tunel ke zdogledas svetlina. Najubavo e da veruvas vo nesto, no ne da go menuvas za pari. Ako smenis religija za pari nema samo da ti se naluti Bogot koj si veruval prethodno tuku i toj drugiot bi videl kakov covek si.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Pogresno sme se razbavr moite zborovi razmislete vie koj se somnevate se odnesuvase na onie kojsto se dvoumat vo vrska so ovoj problem a ne deka jas nudam nesto i deka iskusuvam nekoj a napravi nesto takvo nedaj Boze.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе слушете ме мене не си ја менувајте верата тоа е најлошо да знаете зборувам за било која вера мислам и да си католик не се менувај у православен тоа е лошо.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Зш да не сменим? Ехее со милион евра ќе им помогнам на мнооооооооогу луѓе и ќе им речам дека мојата помош нема никаква врска со Господ. И тогаш луѓето ќе веруваат во мене. Ако не за друго, барем ќе знаат дека ја постојам и дека правам добри дела за разлика од некој друг...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Da da, vecniot zivot za koj nema nieden dokaz deka postoi osven nekoi prikazni napisani vo nekoja kniga.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ма и 10000000000000 да ми дадат не ја мењам..
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
верата е во мене во ниту една религија
одговор:ДА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom