Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565
Член од
3 октомври 2005
Мислења
125
Поени од реакции
1
Jas mislam deka najmnogu zavisi od nejzinoto odnesuvanje kon mene.Ako postojano mi se nafrluva razbirlivo e deka nikogas ne bi sednal na kafe so nea..No ako e jasna rabotata mejgu nas,ako dvajcata sakame da si ostaneme prijateli togas mislam deka treba da ostaneme vo kontakt...ne bi imalo nisto loso vo toa samo bi imale drugar povejke:cug:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Bi sednala so bivsh ako iame kontakt .. zs da ne ? i da neame kontakt bi sednala na edno kafe.. toa ne znachit deka sakam enshto od toa (= hihihi ..
 
Член од
4 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
I jas ne sum za ostanuvanje vo kontakt so bivsite, toa e minato svrseno vreme i nema so sea da mu se navrakame. Leleeee samo ako doznaam deka decko mi bil na kafe so nekoja bivsa ima glaata da mu ja skrsam:violent1: :violent1: :violent1:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Ин мај опињн, треба да се остане во контакт сигурно ама до граница на едно здраво коа ќе се видите и некој муабет при случајно сретнување на улица... А кафе? Хммм не би рекла. Кафињата со "бифшиот" никогаш не завршувале само како кафиња, така да не сум за кафе, само за некој ладен контакт...Оти сепак е бифш и малце фали да се разбудат старите спомени и кафето да стане многу жешко...Колку сака некој може да ме убедува,ама со бифш не можеш да си другар во вистинска смисла на зборот, поготово ако сте се сакале...:wub:

BeBe11 напиша:
mislam deka za edna vrska da bide stvarno kraj i treba eden dobar zavrsetok i razresuvanje na sfe, ali za zal mnogu malku vrski stvarno imaat takov zavrsetok, taka da kolku i da bil surov krajot, mislam deka sepak dali posle 1-2 meseci ili pa posle 3 godini treba da se sedne so bifsiot barem na edno kafe i ednostavno da si napravat civiliziran muabet za da mozat da go ostavat seto toa vo minatoto i da si prodolzat so zivotot, dali kako prijateli ili samo kako poznanici

Еве ти едно зеленко за постот...Најнајмногу се согласувам дека најбитно е на крајот да се разрешат сите работи и едноставно човек да знае зошто се скарал и што е причината за крајот на една врска...И ја сум за разрешување и само разрешување па макар било тоа по неколку месеци или години, не за друго туку како што кажа за да знаеш до кај си и да продолжиш со животот:kajg:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
eheh kolku pati sum idel na kafe so nekoja bivsa,ne gleam so ima loso u toa
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
23
Поени од реакции
0
Zavisi?

Zavisi kakva bila vrskata ako nekoj nekogo izneveril pa zaradi toa da e raskinata vrskata ne mi se veruva deka bi izlegle na kafe.ali ako bilo se vo red i ako raskinuvanjeto bilo "onaka" zasto da ne idat na kafe.:mist:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
jas mislam deka zavisi do koja mera ste stignale vo bivsata vrska sto ste ja imale i zasto ste raskinale!da se doobjasnam:
-ako ste imale relaksirana i ne tolku seriozna vrska,sekako deka bi mozele da ostanete na edno zdravo,pa i nekad da sednete na kafe..
-ako ste imale seriozna vrska,ako mnogu ste ja sakale licnosta i na kraj se zavrsilo gadno i bolno so ubivanje na ljubovta,togas ni dvajcata ne zasluzuvate da vi se pruzi sansa da ostanete vo kontakt!
-ako ste imale seriozna vrska,so mnogu ljubov,koja na krajot zavrsila poradi nekoi razumni pricini i ako ne vi zatreperuva srceto sekogas koga taa/toj ke vi se javi,togas mozete da sednete na kafe bez da strahuvate deka so razgovorot ke vi se razbudat rozevite peperutki
-ako ste imale seriozna vrska,ste raskinale poradi nisto,a sekogas koga ke go/ja vidite vi se budat starite ubavi spomeni,ve skokotkaat peperutkite vo stomak i zatreperuvate koga ke vi se priblizi,togas definiitvno treba da izlezete so nego na kafe i da mu gi kazete svoite custva!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
vo sekoj slucaj treba da se ostane vo kakov takov kontakt ali ako toj kontakt predizvikuva nekakvi drugi raboti(pobudi,cuvstva) i ne ti dava mir mislam najdobro e da se prekine so bilo kakov kontakt . ednostavno keep walking
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
So nekoj od moite bivsi msum vo kontaqkt recisi sekoj den se gledame ama ima i sto ke se sudrime a nema da si kazeme ni zdravo. Seto toa zavisi od raskinuvanjeto i vo kakvi odnosi ste bile pred vrskata.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
НИКАКО ! ! ! !

пробав таво нешо неколку пати ... али НЕ ! никако ....

ко за почеток ... никад не успевав да останам само на кафето ... секад завршував кај шо не треба :hump: :)

ко второ ... може да ги искомплицира стварите многу ... МНОГУ !!!
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Ako sakash da napravish neshto so taa osoba ke napravish, a ako ne togash ke siostane na kafe.
J idam sigurno 1-2 pati nedelno na kafe so nekoja bivsha ... nishto ne pravam so niv. Toa ti ednostavno odrzuvanje kontakti, socijaliziranje soopshtestvoto.
Covek morada go sirit sojot krug na prijateli ... ako isklucis eden,pa drug, pa tret ... na kraj ostanuvash vo eden mal zatvoren krug na prijateli ... shto i ne e taka dobro.
Ne znaci ako si raskinal so devojka/decko deka ti stanuva neprijatel. Bar ja imam takvi sfakanja i sakam da imamsuper odnosi so site bez razlika na pricina na raskinuvanje.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Па не види... очигледно не сме станале непријатели ...

али шо да праам коа сум неодолив :kez: :wub: :kez: :je:
:pos: :pos: :pos: :pos:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
hahahaha
licen,zgoden i neophoden .. e sea samo neznam dali ti si bil neodolif ili devojkata ... pa ne sim mozel da se vozdrshih :):)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Зависи од врската, ако си имал долга врска која што била сигурно сериозна со сериозни намери и се завршила после толку време, мислам дека нема шанси да бидеш другар со таа личност.:lud: :ija:

А некоја краткотрајна врска или авантура не би ми претставувала проблем да продолжиме со комуникација и дружење. :cug:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Zbratko напиша:
hahahaha
licen,zgoden i neophoden .. e sea samo neznam dali ti si bil neodolif ili devojkata ... pa ne sim mozel da se vozdrshih :):)
па не е една.... и обично не почнувам јас ... добро... обично :) :) :)

ќе мора да сум ја.. ќе мора :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom