Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Зависи со кој од бившите :back:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
се разбира дека треба да се остане во контакт.. па луѓе сме мајкому стара...јас со бившиот идев 2 години и уште занеме да си седнеме на кафе да си прајме муабет за сегашните и слично (добро сеа се си има граници)
не очекувам да е ко порано ама зашто да не се дружам?!
дечко ми, со кој сега ми е најубаво, нема проблем околу тоа едноставно не треба да се претера ама еднаш у два месеца знаеме да се видиме
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
зависи дали моменталната девојка ќе чувствува љубомора поради тоа! Во секој случај поважна ми е од било која бивша
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
не гледам причина зошто не би одела на кафе и не би останала у контакт со бивши.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Контактирам се уште, но не излагам пошо имам дечко сега .. што мајка барам со бившиот да излагам. Нема смисла :) Како што не би сакала сегашниот да го видам у близина на некоја бивша..така ни он не би сакал :toe:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Зависи од бившиот.Ако сме расчистиле најсупер зошто да не?Би ме интересирало до кај е со животот што му се случува и слично.
Во секој случај малце се тие со кои би можела да контактирам и да идам по кафиња:toe:
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
зависи со кој. не со секој. со некој не би седнала само кафе да пијам туку и сладолед би лижела :wink:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Јас сеуште контактирам со моите бивши и знаеме и да си седнеме да си се замуабетиме, да отидеме на јадење, да изиграме некоја партија баскет во двор...незнам зошто е тоа така, дали дека сме сепак луѓе или пак дека тесен е затворов. ;)
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ти мислиш дека нема проблем... Или пак тој премногу добро го крие тоа. Нема трето. А некој ден ќе пукне...
сигурна сум дека нема затоа што искрени сме еден со друг (се нормално не рипа од радост кога идам ) ... доверба на завидно ниво... ти викам се мора да си има граници сеа не да искачам цело време... ама да се видам еднаш у два месеци ЗАШТО ДА НЕ... :helou:
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Досега ми се нема случено тоа затоа што крајот не бил убав :) а би сакала да излезам на опуштена средба, другарско кафе, општи муабети...ама не со секој, зависи од бившиот.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Би отишла само доколку посакувам смирување и мислам дека постојат некакви шанси за тоа. Инаку не.
Не верувам во другарско кафе со некој што ми бил повеќе од другар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom