Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ова му доаѓа нешто како,сам себе го убијал.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Убаво кажа некој ако била правата личност за взаемно проаѓање на квалитетно време, немало да биде "бивша"...
Не сум во контакт со бившиот,не сакам очи да му видам а не па контакт да имам.И за срека немам чуства кон него.Тој е минато за мене.
А и да имаме контакт нема шанси да биде пријателски зошто нема да биде исто однесувањето на едниот кон другиот.Ке има моменти во кои ке се окривуваме што и како било.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
сум во контакт. се допишуваме, одиме на кафе, на школо една училница е подолу од мојата ама не ја сакам. инаку со другите само ЗДРАВО, а оваа што контактирам, последната е и мислам дека и ќе останеме другари иако раскинавме пред неколку месеци
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
ДА, негледам некоја причина да се изгуби контакт, освен ако не те накурчил/а премногу пред да раскинеш :)
Ти негледаш причина да изгубиш контакт, а јас негледам логика да останам.
 

padre

форум силеџија
Член од
27 јуни 2010
Мислења
12
Поени од реакции
1
што да не.........ќе си напраиме муабет како си,што си......
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Сум во контакт со бившите ...сега со која повеќе со која помалце...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.535
Поени од реакции
28.957
Би испаднала, освен ако типот не се труди очајнички да ми се врати.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Да во контакт сум со бифшата женска и не гледам ништо лошо во тоа, си седнуваме на кафе некогаш си помуабетиме и така, но ретко да дојде сама или пак да одиме некаде сами, секогаш со неа закаруа другарка. Но како и да е зависи до начинот на прекинувањето на врската - потоа дали ќе се гледат или не :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Зависи до раскинувањето. Ако бившата ти е дроља и нејкеш да те видат со неа тогај кафе јок само факи факи :), али ако ти е некое слатко кукленце шо ради мали несогласности сте раскинале тогаш зашо да не.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Бев еднаш и цело време се правевме љубоморни еден со друг. Глупости. Не гледам причина зошто да се оди на кафе со бивш ОСВЕН ако тој бил добар другар со мене уште пред да се фатиме, па колку да не се расипе скрос пријателството. Во други случаи не одобрувам.
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
би седнал,зошто да не. знаеш каква бомба ми беше оваа последната :vozbud: немаш појма, чоек
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Кафе?! Море отров би и дал...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom