Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Vo nikoj slucaj nikako ako ednas go napravil toa ke go pravi postojano.....PROSTUVANJE VO NIKOJ SLUCAJ....NEME OPRAVDUVANJE ZA VAKVO NESTO....
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
:nenene:Нема шанса! Ако го сакам, и му простам ќе си продолжи по старо,а ако не го сакам,не би дозволила за џабе да фаќам име за глупачка па и следниот дечко да си мисли дека може да ебе низ цел град! Веднаш ќе го :violent1: :pos2:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Не би простила,ако сакал друга можел прво да раскине со мене,па да си оди со таа.Ако можам јас да седам мирна,може и тој,а не јас да му простаувам на секое негово неверство.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не би простила,ако сакал друга можел прво да раскине со мене,па да си оди со таа.Ако можам јас да седам мирна,може и тој,а не јас да му простаувам на секое негово неверство.

А кога ќе размислам подобро и ти си во право. Кога можам јас ќе може и тој. Нема простување -да.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
75
Поени од реакции
0
не знам шо би направила ... не ми се десило неверство ...
уууфффф лелеееееееее никад нема да му простам ваљда ...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А кога ќе размислам подобро и ти си во право. Кога можам јас ќе може и тој. Нема простување -да.
Се согласувам. Нема оправдување за неверство, не би простила и со тоа би си сфатила дека типот не е за мене и чао пријатно!
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Секогаш простувам,но секогаш на таа што сум и простил и ставам Крај.и понатаму може да бидеме ништо повеќе од другари.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Луѓе сме, грешки правиме.. Би простил, зошто да не, само ако сум бил изневерен повеќе пати од иста личност тогаш...
 
U

UnholY

Гостин
Луѓе сме, грешки правиме.. Би простил, зошто да не, само ако сум бил изневерен повеќе пати од иста личност тогаш...
Неверството не е случајна или поточно кажано ненамерна грешка....
 
Член од
27 март 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Bi prostila ako sam mi priznae iskreno i otvoreno i ako mi stavi do znaenje deka toa bilo moment i deka ne e nisto ozbilno i sekako ako mi dokaze deka me saka i ponatamu. No bi prostila do granici
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Bi prostila ako sam mi priznae iskreno i otvoreno i ako mi stavi do znaenje deka toa bilo moment i deka ne e nisto ozbilno i sekako ako mi dokaze deka me saka i ponatamu. No bi prostila do granici
Сите кажуваат дека не било ништо озбилно и дека се каат за тоа и дека сеуште те сака тебе.Ама тотално сите го кажуваат тоа.А како е тоа да простиш дограници?Или простуваш или не!
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не и простувам. Тогаш ќе сватам дека сака повеќе да биде со друг отколку со мене, она може ме сака мене ама не е тоа доволно, а може да останам само другар со неа, зависи од околностите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom