Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.770
Kaj eскимите, вообичаено е кога ќе дојде гостин, жената да спие со гостинот.
Ти ќе бидеш во брак со ист маж, се надевам и ти пожелувам барем 80 години. И во тој период, сигурно и ти и тој ќе „ изневерите “, повеќе пати. И што со тоа, дали е ствојот Сопруг се цени по тоа, дали се грижи за тебе и децата, дали ти бил добар пријател на кој можеш да ослониш, а не дали ти бил „ верен “
Ај ти види колку пати гостин ќе им влезе на ескимите :pos:

Очигледно многу различно гледаме на неверствово како и да е, никогаш не сум рекла дека не ме изневерува и дека нема да простам, но факт за мене ќе остане дека тоа не се заборава, некои дури одат и на одмазда мада тоа е веќе сосем друга приказна, и да партнерот ми е добар соговорник, но него ставам во група на пријатели, со оној кој водиш љубов и решаваш животни прашања неможеш да го ставиш во графа на пријатели, затоа се вика партнер нели?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Jas ne samo sto bi i prostil nego bas bi sakal da ja trti pred mene a jas da gledam i da i nosam drugi ojlevci dojlevci i da ja guzat pred mene a ja da ja gledam i posle zdravje koa ke ostari nikoj ke ja nejke ama jas ke si ja sakam i zaedno drugarchinja odrtaveni he he he he
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Jas ne samo sto bi i prostil nego bas bi sakal da ja trti pred mene a jas da gledam i da i nosam drugi ojlevci dojlevci i da ja guzat pred mene a ja da ja gledam i posle zdravje koa ke ostari nikoj ke ja nejke ama jas ke si ja sakam i zaedno drugarchinja odrtaveni he he he he
Ко да утна малце со темата.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Воопшто незнам, ниту ме интресира, што мојата Сопруга прави кога излегува. Ако сум се оженил, не значи дека сум станал господар на нејзиното тело и чувства. Јас немам намера да живеам во страв дали таа ќе ме изневери. Ако си го гледала филмот за Фрида Кало, има една сцена во која таа се лути на сопругот Диего Ривера бидејќи ја изневерувал. Изневерувањето постои и не треба да се плашиме од такви работи и да живееме во некаков страв и децата да ги оптеретуваме со нашата љубомора.
Јас па напротив и знам и ме интересира што прави девојка ми кога излегува, не дека ја следам во чекор ама си знам :).

Ако сум се оженил сум направил со неа договор што може а што не може а изневерувањето секако нема да ми биде дел од договорот :).

Може да постои и постои ама е идиотизам и себичњаштво зашто ако сакаш да плескаш други (не ти, општо зборам) има нешто што се вика ПОЛИГАМИЈА. Ќе си се договорите така и така ќе правиме и нема лутење или една недела во годината секој иде сам на одмор и тера „ќеиф“.

Луѓево се хипокрити сите се либерални ама никому не му е сеедно кога на негова кожа ќе се случи, еден таков нема. Сите сакаат да се страната која изневерува ама не сакаат да се договорат за јавна полигамна врска.

Репликава не е некоја контра за тебе, ти имаш свој став јас само сакав да го објаснам мојот.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Kaj eскимите, вообичаено е кога ќе дојде гостин, жената да спие со гостинот.
Ти ќе бидеш во брак со ист маж, се надевам и ти пожелувам барем 80 години. И во тој период, сигурно и ти и тој ќе „ изневерите “, повеќе пати. И што со тоа, дали е ствојот Сопруг се цени по тоа, дали се грижи за тебе и децата, дали ти бил добар пријател на кој можеш да ослониш, а не дали ти бил „ верен “
Незнам зошто цело време даваш примери у стилу , ескимите праеле тоа, вонземјаните праеле тоа, мајмуните прале тоа, не значи дека тоа што го правеле ескимите е исправно, и Чичолина се ебеше во порничи со коњи па дали тоа значи дека е нормално и да им кажеме на девојките да го прават, и пред МРТВ тие се ебат за пари па дај го и тој пример како нормален. Ако некој потег во случајов изневерување, знам дека ќе ја повреди мојата партнерка и ако ја изневерам тоа е забивање нож во грб, нанесување болка на личноста што ја сакам и ми значи, и тоа е толку себично, никогаш не би направил такво нешто на личноста што ми значи и ја сакам, исто така и мене ако ме изневери ќе ме повреди.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Не се согласувам, дека следува крај... Знам за повеќе врски, во кои партнерот, перманентно, го изневерува другиот партнер, а врската сепак опстојува. Се зависи од партнерите и нивните мотиви
Се согласувам со тебе во случајов, типот е милионер и ја изневерува цурата, а таа знае, но е со него поради парите ;)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
не не не не и неее нема шансиии ! ептен сум ригорозна по тие прашања и одма ставам крај! нема што да се бара повеќе од таа врска ако он посакал друга наместо мене онда нека си ја чува таа другата и ај чао
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
:mad:какво простување бе.Јас стално викам или муваш или љубиш господ создал од се по нешто и за секого на светов па ете за педерите и лезбејките создал трансексуалци ем машко ем женско ем к... ем циц... за неверниците неверници нека си се вараат колку им душа сака но нека ги остават и да не се мешаат со оние што сакаат нормален живот
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Oчигледно, сите ме напаѓате. Верноста во бракот или врската, воопшто не е мерило на квалитетот на партнерите или на врската. Се работи за искривена представа која е плод на холивудските филмови и на љубовните романи.
Диего Ривера ја изневерувал Фрида Кало. И таа го изневерувала. Но, и таа и тој се големи сликари и со сите караници и разводи останале во врска и таа таква врска, секако придонела за нивниот професионален развој.
Верноста a pripri, не значи успешена врска. Замислете дека постои маж, кој е верен, кој не изневерува, но затоа е коцкар и целиот имот на семејството ќе го прокоцка. Зарем ова е добро?
За жал, повеќето го делат мислење, дека изневерување е крај и развод. Познавам Маж, кој ја избрка Сопругата заедно со дете затоа што таа наводно еднаш го изневерила. И таа и тој не склопија покасно друг брак. Детето порасна со Мајката и сега дтка.
Зборот ми изневерувањето е ситница, и треба да се биде крајно толерантен а не себичен ( Или волем или кољем ). Ништо не значат тие две минути.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
81
Поени од реакции
20
Oчигледно, сите ме напаѓате. Верноста во бракот или врската, воопшто не е мерило на квалитетот на партнерите или на врската. Се работи за искривена представа која е плод на холивудските филмови и на љубовните;:::::

DA NE VE FAKA NEKOJ ZADOCNET PUBERTET?
ZVUCETE KAKO DA STE ZALUBENI:::PA DOBRO AJ PROSETAJTE SE MALKU ODETE "NA IZLET" DISETE DLABOKO;ZEMETE CIST VOZDUH !!!
P.S. a mozete i na zenati da i preporacite da odi kaj komsijata na gosti !!
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Oчигледно, сите ме напаѓате. Верноста во бракот или врската, воопшто не е мерило на квалитетот на партнерите или на врската. Се работи за искривена представа која е плод на холивудските филмови и на љубовните романи.
Диего Ривера ја изневерувал Фрида Кало. И таа го изневерувала. Но, и таа и тој се големи сликари и со сите караници и разводи останале во врска и таа таква врска, секако придонела за нивниот професионален развој.
Верноста a pripri, не значи успешена врска. Замислете дека постои маж, кој е верен, кој не изневерува, но затоа е коцкар и целиот имот на семејството ќе го прокоцка. Зарем ова е добро?
За жал, повеќето го делат мислење, дека изневерување е крај и развод. Познавам Маж, кој ја избрка Сопругата заедно со дете затоа што таа наводно еднаш го изневерила. И таа и тој не склопија покасно друг брак. Детето порасна со Мајката и сега дтка.
Зборот ми изневерувањето е ситница, и треба да се биде крајно толерантен а не себичен ( Или волем или кољем ). Ништо не значат тие две минути.
Никој не рече дека ако има верност во бракот или врската дека цветаат ружи.
Па и Пикасо ги изневерувал сите жени со кои бил, и он е еден од најдобрите сликари, и Дора Мар неговата љубовница му била и муза и она допринела за неговиот професионален развој, но тоа не е добра причина за изневерување, наспроти него го имаш Салвадор Дали кој останал до крајот на животот со својата сопруга, и он е еден од најдобрите претставници на надреализмот.
Па ни овој не е добар кој рече дека е добар, и коцкарот и тој што изневерува се лоши фраери.
И гледаш кој е крив тука за целата таа ситуација, ЖЕНАТА што изневерила, гледаш како изневерувањето може да уништи повеќе животи, зошто таа го изневерила, секое неверство е задавање силен удар на човекот што го сакаме, и болка нормално како реакција на силниот удар, зошто некој би сакал да го повреди човекот што го сака, зоштооооооооооооооооооооо!
Ако е ситница зашто да изневерува, и сакаш да ми кажеш дека себичен е тој што нема да прости неверство, а тој што изневерува дека е поштениот во случајов, o_O и ако ништо не значат тие две минути тогаш не изневерувај и така ништо не значат тие две минути џабе ќе изневеруваш.;)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Oчигледно, сите ме напаѓате. Верноста во бракот или врската, воопшто не е мерило на квалитетот на партнерите или на врската. Се работи за искривена представа која е плод на холивудските филмови и на љубовните романи.
Диего Ривера ја изневерувал Фрида Кало. И таа го изневерувала. Но, и таа и тој се големи сликари и со сите караници и разводи останале во врска и таа таква врска, секако придонела за нивниот професионален развој.
Верноста a pripri, не значи успешена врска. Замислете дека постои маж, кој е верен, кој не изневерува, но затоа е коцкар и целиот имот на семејството ќе го прокоцка. Зарем ова е добро?
За жал, повеќето го делат мислење, дека изневерување е крај и развод. Познавам Маж, кој ја избрка Сопругата заедно со дете затоа што таа наводно еднаш го изневерила. И таа и тој не склопија покасно друг брак. Детето порасна со Мајката и сега дтка.
Зборот ми изневерувањето е ситница, и треба да се биде крајно толерантен а не себичен ( Или волем или кољем ). Ништо не значат тие две минути.
Интересно е ако ова го чујам од некој кој ми продава животен морал. (конктретно нема ова никаква врска со тебе, но познавам личности кои вака прават.)
Као, цурата остај ја најди си некоја попристојна, оваа не е за тебе, онаа не е... Животот не треба да се сведува во караници, секој треба од збор да се разбере. А самите тие личности изневеруваат, понесени од своите хормонски нагони изиграваат светци. Е па таква контрадикторност не ми е потребна.
Конкретно на темава: ако е за подолга врска/брак, не. Неверство у стилу поминување повеќе време со одредена личност (интимно физички и психички) отколку со мене. Би раскинал затоа што не гледам дека нешто би не` држело заедно.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Зборот ми изневерувањето е ситница, и треба да се биде крајно толерантен а не себичен ( Или волем или кољем ). Ништо не значат тие две минути.
Како бре ситница. Зар тебе како човек нема да ти удри на чест и достоинство доколку некоја те изневерува, а ти знаеш? Зар ти е пријатно да си рогоносец?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom