Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
da...bi..dokolku e iskren i mi se izvini i veti deka nema da mu se povtori...bi mu dala uste edna sansa. A ako se povtori...e togas kloci mavam..
Никогаш вака. Тој еднаш кога го направил тоа, сигурна сум дека можи уште еднаш! Кога ќе се сетам дека можел да е замени со друга, значи не сум таа што го интересира најмногу! Кога го направил со неа, сигурно можи и со трета ...
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Za mene nema da bidi isto..;) Ke znam deka se po pokajal za ta rabota i deka stvarno mu e zal:)
За што да се покаи? За тоа дека ја нема повеќе неговата мувачица??? Да се покаи дека му е страв да биде осамен??? Да се покаи за тоа дека изгубил нешто многу важно, а си мислел дека ќе се направи најважен??? Тие ќе му бидат работи за кои ќе се исповеда, ич нема да му биде жал дека вкусил други усни, дека си поминал убаво и што знам што уште не. Тие што изневерваат сигурен сум со мојот живот дека заради тоа ќе се помолат за прошка
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
wooowww ќе излезе од овде тепачка... (извинете за оффтопик) него муабетот ми беше дека што тоа ве засега вас она како што прави... затоа што никој никого неможе да смени.. ако не реши сам.. а и тоа со варањето секој си завзема свој став така да .... сите во темава си пишуваат што сакаат... така да..... немате вие што да се мешате можете да оладите малце ;)
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Ne znam dali site vie ne sakate ili se plasite da poglednete vo realnosta. Luge koj znae kolku neverstva samo ima sto ne ste gi videle,sto vi bile sokrieni i sl. Realnosta e surova,ama fakt e deka toa se slucuva. A site vie so krenati glavi.......Nikogas,nikogas,nikogas..........Da,da,cisto sumljam
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Во љубовта да се прости значи вистински да се сака.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Toa sum jas.Nema potreba da se pravam nekoja si mnogu gorda da gazam se pred sebe. So tolku krenata glava moze da izgubite mnogu raboti vo zivotot,a pred se ljubovta pa duri i onaa vistinskata.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Toa sum jas.Nema potreba da se pravam nekoja si mnogu gorda da gazam se pred sebe. So tolku krenata glava moze da izgubite mnogu raboti vo zivotot,a pred se ljubovta pa duri i onaa vistinskata.
Ама вие стварно имате некој проблем со оваа гордост. :icon_lol:
Не се работи за гордост. Се работи за тоа внатрешно црвче што нема да те остави да спиеш мирно зошто знаеш дека нешто што еднаш се случило, без проблем може пак да наиде на „плодна почва“ ако сака да се случи пак. А ако еднаш сакало, што го спречува да му се присака пак?:)

Ме заболе мене што мисли светот и дали ќе испаднам глупа и мутава ако простам. Воопшто не се работи за тоа, поентата е што јас нема да издржам долго (дури и да простам) да бидам со некој што знам дека еднаш веќе ме понижил и ми забил нож во грб.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Гордост - шмордост. Ако е тесна прости и'!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Toa sum jas.Nema potreba da se pravam nekoja si mnogu gorda da gazam se pred sebe. So tolku krenata glava moze da izgubite mnogu raboti vo zivotot,a pred se ljubovta pa duri i onaa vistinskata.
А за да не ја изгубам "љубовта" треба главата во земја да си ја пикнам? Не е гордост тоа што нема да простам таква навреда и понижување ... т.е. и да е, баш ми е гајле ... подобро ќе шетам горда со дигната глава и сама отколку цела усрамена и повредена со него.
Кога ќе сватите дека тој што изневерува не си го сака партнерот и дека тука не се работи за обострана љубов, па нема потреба од понатамошно измачување?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Aко де убаво. Ако те извара и се покае, вистинска љубов било тоа. Свака ви част на тие што мислите така, се ви е наредено.
И пошто е вистинска љубовта, нели, обично таа се крунисува со брак, ќе почнете да му простувате на „љубениот“ за излетот со деверушата, па со секратарката и така натаму и така натаму.
Битно-нема да испаднете горди кучки и ќе имате човек што ве „сака“ покрај себе. Макар и по секоја цена.:svashta:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Ocigledno e deka kolku i da se pisuva nikoj nema da go promeni svoeto mislenje, taka da sekoj so svojata sreka napred i nikogas ne se znae kakvi iznenaduvanja ni nosi zivotot
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
mislam deka ova tema nema kraj .... sekoj na razlicen nacin gi svaka rabotite, nekoj ke prosti, nekoj ne saka ni da pomisli na toa, nemozeme da se ubeduvame ......sekoj so svoeto razmisluvanje, za svoe dobro ..... onie sto zgresile sigurno ke svatat eden den
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Ти си била во ситуација да ЉУБИШ некој искрено и да бара прошка?Добро кажа Ацид,знаат како тие што биле во таква ситуација.100% сум сигурна дека нема да речеш НЕ како што тврдиш,освен ако немаш тони гордост,па поради гордоста да се откажеш од тој што го љубиш,зашто сепак,има повеќе видови неверство и повеќе причини...
Pa da, eve na primer vo momentov sum vo ubava 4 godisna vrska i licnosta stvarno mi znaci... I ako me izneveri treba da prostam? Vo nikoj slucaj... :nenene: :nenene: :nenene: Ako toj ne sakal da bide so mene, nikoj ne go vrzuva, neli? Ne se raboti za gordost, makar sto, nema da mu dozvolam da pravi budala od mene... I ako se slucilo ednas i da mu prostam, ke se osmeli toa da go napravi pak...i na kraj, jas sum vo toj slucaj, najgolemata glupacka! Ne sum tip na covek koj izneveruva, ako sum so nekoj koj go sakam i mi znaci, posledno na sto mi teknuva e nevertsvo i toa go baram i za vozvrat!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom