Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
D

Deleted member 12196

Гостин
...а што ако тоа се случи секс со друг во сон, а сонот нели, не можеме да го контролираме? а одозгора ќе ни се допадне сонот? дали е тоа неверство? :sneaky:
затоа треба точно да се дефинира што подразбираме под неверство, за може да одговориме дали би простиле или не!
Се разбира дека е неверство. Сонот во крајна линија е отсликување на нашиот живот. Ако сонувам секс со некоја дама тоа значи дека свесно или несвесно имам таква желба.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Се разбира дека е неверство. Сонот во крајна линија е отсликување на нашиот живот. Ако сонувам секс со некоја дама тоа значи дека свесно или несвесно имам таква желба.
...тогаш да заклучиме и да ја затвориме темата :D
сите луѓе се неверни или барем тоа ни е врежано како код во ДНКато и штом е тоа во наследен материјал, тогаш тоа би било нормална човечка особина и нема тука што некој да ни прости или не! :toe:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
retko koj ne e neveren ako gledash taka na rabotite, najcesto ne ste prvi partneri I ste spiele nezastiteni so znaci ne stanuva zbor za ljubov vo vistinska smisla na zborot. e sega nekoj ke rece ne e bitno za porano ali se e bitno. ama se e individualno. nekoj ne dozovluva da mu viknat glas da mu pokacat nekoj urlaat se tepaat I sl. isto I za varanjeto nekoj ne dozvoluva da pogledat drug nekoj dozvoluva da go varaat. sekoj za sebe si e prica. pred se pocit treba da ima. I so bi rekle lugjeto ljubovta pobeduva se, so neznaci deka opravduvam ili prostuvam.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
не простувам неверство.
исто така не верувам во моногамија
ако требало да се мотаме со други, да си кажеме, па онда ќе сум во ред со тоа
а ако се решиме ексклузивно, онда чекам на ексклузивност
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
... значи ако некоја женска во врска или мажена, наоѓа простор и секоја вечер пишува пикантерии со комшијата на вибер, ФБ или се слушаат на телефон, па одозгора истата сонува и го посакува додека сопствениот маж се труди над неа,тоа не е неверство нели?таа важно немала физички контакт со комшијата!
за пријателка прашувам! :)
Тоа е неверство во мислата, според библијата секој што умислил е грев


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Батали ја библијата, ти што мислиш!?
Искрено да кажам , не знам што да мислам и ниту Зигмунд Фројд му е мистерија , не едно знам и покрај што не сум женет (беќар сум) ,меѓусебната доверба и разбирање и многу многу хумори тогаш све горе пишаното нема да помине ама за жал никој не е совршен иако стремиме и пак имаме слабости поради искушение и мал памет


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Секој вид на неискреност според мене е неверство односно изневерување на довербата на партнерот. Повеќето тука наведувате физички контакт или интимни односи. И во денешно време не можеш толку лесно да најдеш партнер кој ќе биде верен во секоја смисла на зборот. Сите имаме различна перцепција за тоа што е неверство. Според мене и лажењето е еден вид на неверство. Затоа секогаш сум спремен дури и да ми се каже вистината колку и да е болна. На темава може да зборуваме во недоглед.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.042
,,,koj ne zgreshil neka frla zborovi,,,
,,,diferencijacijata na toa deka mashkite ili zhenskite se vakvi takvi otpagja oti za tanc se potrebni dvajca
,,,a ako samo eden son sonuvaa,kjorava rabota,,,
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Повеќето од луѓето се заљубени во идеја дека се во врска и ништо повеќе.....е тука неверството е болно, а како не би било кога врската е резултат на илузија. Ако има и најмала манипулација од еден од партнерите сето тоа се глупости....за жал пак се се сведува на состојбата во која се наоѓа едно човечко суштество, буден или успан.
Ако страв некој да не те дознае те спречува да не се исковаш со некој или некоја ондак тоа е од старт неверство....без разлика колку е сокриено се тоа во несвесните ќошеви во човечкиот ум.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Сакам искреност, неверство за мене не е опција. Кажи ми, да разјасниме од старт, ако ти си недораснат за нашата врска онда и јас ќе се понашам така. Едно е секс пријателство, друго е љубов, оти кога има неверство место за љубов нема, изневерениот ти е секс пријател. Не сум изневерила, не ме изневериле, не ни сакам.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Сакам искреност, неверство за мене не е опција. Кажи ми, да разјасниме од старт, ако ти си недораснат за нашата врска онда и јас ќе се понашам така. Едно е секс пријателство, друго е љубов, оти кога има неверство место за љубов нема, изневерениот ти е секс пријател. Не сум изневерила, не ме изневериле, не ни сакам.
Со првиот маж бевте секс пријатели?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Сакам искреност, неверство за мене не е опција. Кажи ми, да разјасниме од старт, ако ти си недораснат за нашата врска онда и јас ќе се понашам така. Едно е секс пријателство, друго е љубов, оти кога има неверство место за љубов нема, изневерениот ти е секс пријател. Не сум изневерила, не ме изневериле, не ни сакам.
Да ти верувам дека не си изневерила. Ама дека не те изневериле, не сум сигурен. Не биди сигурна и ти!
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Со првиот маж бевте секс пријатели?
Поранешниот сопруг не ме изневери ниту го изневерив, едноставно сфативме дека сме ја згрешиле работата, тој несозреан за идеата брак, а јас барав премногу.
Да ти верувам дека не си изневерила. Ама дека не те изневериле, не сум сигурен. Не биди сигурна и ти!
Има логика ;)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Поранешниот сопруг не ме изневери ниту го изневерив, едноставно сфативме дека сме ја згрешиле работата, тој несозреан за идеата брак, а јас барав премногу.
Беше ти заљубена во него?
Како се мажиш за некој што не го сакаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom