Дали Љубчо Георгиевски треба да се врати на политичката сцена во Македонија?

Член од
24 октомври 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Јас патувам од Струга до Скопје. Немај гајле. За да те убедат да прифатиш нешто такво, да се откажеш од ставовите и да прифатиш нечии други, треба прво да те уплашат добро. Дека нешто страшно ќе се случи, ако не биде така и така. Тоа функционира секаде, не го измислиле нашиве абдали. Тие се плагијатори по природа.

Поздрав :smir:
Повторно искрено од срце и од душа се надевам дека ти нема да бидеш државјанин на друга држава туку дека ке останеш македонски државјанин. А тоа што си од струга, имам едно излагање на Љубчо пред стружани. Откако ке го намалам ке го ставам на youtube и ке ти пратам линк да го гледаш и баш би сакал да ми искоментирач нешто за тоа клипче!!!
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ем филип,ем јовановски.Кој и да си изгуби се.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Мојата сенка и сенката на доста луге со слични размислувања уште долго ке е присутна во Македонија!!! Па нели луге со вакви размислувања ја создадоа Независна Македонија и ја отцепија од Србославија!?!?!?!?!?!
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Мојата сенка и сенката на доста луге со слични размислувања уште долго ке е присутна во Македонија!!! Па нели луге со вакви размислувања ја создадоа Независна Македонија и ја отцепија од Србославија!?!?!?!?!?!
Кој кур си бе ти мочко еден и што кој кур имаш ти направено за парчево мое земја па да сереш тука ко да си ослободител?!!!!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Не сум јас ослободител. Далеку од тоа. Но еден човек со размислувања како моите ја има ослободено од Србославија!!! А тогаш кога сакаше да ја ослободи 99,99% од вас му се смеевте во лице и го правевте будала. Зарем денес не е слична ситуацијата???
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Алоооо, бе, дечки!!!
Дајте размислувајте малку попозитивно и покреативно.
Какви се овие глупости, Бранко ќе се враќал, Љупчо ќе се враќал!???:nenene:
Овие само за конц. логор се, вие ќе ги враќате пак да крадат.
Ај, смирете се.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Дечкото е во право, ама кој народ да чуе...
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Лубцо кој?Алкосот кој се влечеше по Водњанска ко последен скот?Поетот наш еминентен?Бугарот?
Аман,немојте да ми дигате притисок со вакви срања!
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Не сум јас ослободител. Далеку од тоа. Но еден човек со размислувања како моите ја има ослободено од Србославија!!! А тогаш кога сакаше да ја ослободи 99,99% од вас му се смеевте во лице и го правевте будала. Зарем денес не е слична ситуацијата???
1.LG e istoriska licnost.
Za vek i vekovi posakuvana pozadina.
2.Sirok poim e vracanje.Samiot toj ne saka,a i ne mora.
3.Vmro-Dpmne neminovno se raspagja,to e fakt...no ne za LG da dojdi...
4.Sega e pointeresen LB...dali po izbori ce ima nervi za partija ili ne...ce vidime.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
А кои политичари да ни ја водат државава??? Груевски??? Шекеринска??? Заев??? Бучко??? Кој??? Овие денешниве подобри се ??? Гледаме каде ни оди државата со вакви политичари!!!!
Љубчо??????
Зарем има некој нормален што пак ќе му поверува???:uvo:
И немој многу да се палиш дека еве и 91ва било така... Не беше така оти Љубчо беше многу способен, туку заради ореолот кој го создаваа луѓето околу него. Дојде на власт, опустоши се, и му ја дувна.
Не во Делчево, а во Бугарија... пази која мизерија е човекот.:tapp:
Па мислам дека доволно украде за да не удостои барем да не ја понижува државата... Патриот сум, и ако можам да разберам дека Петко, Трајко, Јован зеле пасош од економски причини за овој Јуда неможам.
Ама ако сонувај си ти невино јагнеце. На куково лето ќе го гледаат пак тој филм и Љубчо и Бане.:tv:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Мислам дека тоа се ептен ниски удари и не ме доликува да давам коментари на вакви нискоинтелегентни констатации!!!Понуди нешто друго, реално!!!:tapp:
Абе лепи,не ја делев ја Македонија на лева и десна!Јас крварев за да остане цела.И немој,жити уснето да ми се правиш патриот кога напуни зиври со туѓи пари.Жртвено јагне отиде малоумников хрватско-нечиј.Сакаш пореално?
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Само ке ти одговорам дека јас Љубчо го гледам секој ден, а се наогам во Скопје. Ако Скопје е дел од Бугарија тогаш да, Љубчо е во Бугарија
Добро, јас го имам видено во Благоевград, и не разбирам што е важно што пак сме ја имале таа "чест" да не посети..???Немој да ми кажеш дека не се откажал од Македонија, бидејќи тој е само предавник, така и ќе биде запаметен на буништето на македонската историја со компањонот му Бане!!!!
А што правиме со криминалот?
А што правиме со бугарското му гражданство?
А што правиме со илјадниците кои веруваа во него?
Некој едноставно не е риба, па дури трепнеш со очи да заборави се.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Љупчо Георгиевски е едно од најголемите говеда во современата историја на Македонија.

Бугарски играч (подоцна и грчки, а сходно и српски), крадач, шизофреничар, и предавник на Македонија.

Подобро ќе му е да ги троши украдените пари и да биде среќен што не плати со главата за предавството и за кражбите што ги изврши.

Било какво “враќање’’ овој пат ќе има тешки репрекусии.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Да му го ебам племето побугарчено.Не е важно тоа што има татарски пасош , важно е како е направен.На еден пазар во Софија мајка му пазарела ,али и паднал новчаникот и се наведнала да го земе.Сиротата ,не носела гаќи.............А Снешка „хуманата„ не знае колку пари испра преку својата организација.Додуша стварно била хумана ,одма давала...........
Тоа бугарско копиле го знам уште кога немаше ни ал ни абер за партија.Клошар невиден беше , немаше пари кафе да се напие.Сега е милионер , ја опљачка дрќавата , маме и еба........Да му го ебам гробот неископан ,„ што га не уби тута бугарин.........„
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Љубчо Георгиевски и е потребен на Македонија како сончева светлина на вампир.Човекот кој обидувајќи се да ги задоволи апетитите на својата Снешка економски ја опустоши нашата земја.Да се врати.....кому му е потребен??Најверојатно на тие што беа покрај него и што се богатеа на сметка на нас останатите смртници.
Воопшто и не е битно дали човекот има блгарски или јамајкански пасош.Тој ја имаше шансата да стане спасител на Македонија да ја разбуди од 60 годишниот комунистички сон,да ја освести....но тој избра да си го наполни сопсвениот џеб со парички од Окта и слични афери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom