Дали Љубчо Георгиевски треба да се врати на политичката сцена во Македонија?

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе абдалче, како не разбираш, Љубчо со жена му ГЛАСАЛЕ на избори во Бугарија.

Што уште треба за да се помириш, кого убедуваме сега?

Подчертано бе, че б'лгарското гражданство е било официално потв'рдено в понеделник от кмета на Благоевград Лазар Причкапов на брифинг в обштината. Информацијата вс'штност бе потв'рдена и от прессекратариата на б'лгарскија д'ржавнија глава - оттам информираха, че бившијат македонски премиер и с'пругата му са б'лгарски граждани с указ № 14 от 23 февруари, подписан от вицепрезидента Ангел Марин.

Официјално е, нема лаги. Не се прај приглуп со сила ( ако и не си )
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Секоја дискусија со тебе е излишна, па поттрчко и сам се нарече.:toe:

Затвори очи,уши, не слушај никого освен ЉуБчета.

Доста е за вечерва, ти живеј во заблуди.
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
167
Поени од реакции
6
Види вака. Љубчо дирекно демантира веке 18 години дека е бугарин. И за кого??? За после два месеци пак да речат дека е бугарин??? Така да преку глава му е од лично демантирање. Само знаес што е разликата? Порано СДСМ му лепеа етикети на бугарин и што ли уште не, а за жал денес тоа го прават лугето од ДПМНЕ на чело со Никола Груевски!!! Поради тоа и го разбирам во одлуката за негово повлекување. Ама сметам дека покрај сите овие денешни политичари на македонската политичка сцена, почнувајки од Бранко па се до Груевски, Љубчо има и тоа како големо место во политиката на Ребублика Македонија!!!
Боже Боже Боже !!!! :kesa::kesa::kesa::kesa:



Братучед да не ти е бе ова гомно случајно ? Лавче абе ти да не си? Зарем порасна толку веќе?????





Дали треба дискусија повеќе на оваа тема ?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Колку ли само пати вечерва прашав и еве тебе повторно ке те прашам. Дали некој човек во Македонија или било каде во светов го докажа постоењето на тие толку фамозни документи??????? Дали некој го слушна самиот Љубчо да потврди дека има извадено такви документи?????? Преку глава ми се тие документи и мене, а верувам и на Љубчо!!!!!
Добро ајде да речеме дека го наместиле Љубчо нашиве и Бугариве. Јас во последнава година сум го видел само двапати како дава изјави на телевизија од кои едната беше дека 90% луѓето во Македонија биле со национално чувство Југословени, а притоа заборавајќи кој го донесе него на власт и пред некој ден за името, а не го слушнав да негира дека поседува бугарски документ или па да свика прес конференција и да се обиде да докаже дека е наместена работата или барем да демантира такво нешто.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A jas sega ke vi kazam na site ednas za sekogas:

Lj.G. e vo Skopje, frekventira megju obete negovi tatkovini, Chuvashija i Makedonija (koja nema nacin da go napudi).

Problemot lezi vo pcishkiot dogovor za impunity mehju site nasi dosegasni, poranesni i aktuelni velmozi.

Koga ke se najde narod vo Makedonija, da izrodi COVEK i lugje okolu COVEKOT, koi ke bidat reseni da stanat parii po sopstven izbor togas ke ja bidne drzavata.

Velam parii, poradi toa sto narodecot e sekogas katil, a LUGJETO koi uste gi nema, ke treba da go zalozat svojot integritet, narodecot da gi izbere, a potoa da storat se vo nivna moznost za da ja opravat drzavata so mosne nepopularni metodi (veke videni vo nekoi zemji koi vo minatoto ni bea za potsmev). Imeno, da ne stavat na kolena poradi potrebata od non-impunity, za site, od najdolniot Petko do najgolemiot kvazilider, so cel konecno da zazivee rule of law, good governance, po sto nema da gi sakame da ostanat na vlast, a tie da ostanat skromni i siromasni, no kako legacy da im bide deka skeoj onoj koj povtorno ke pofte da se bogati necesno na nas grb ke mu bide se, ama se odzemeno i istiot toj praten robija.

Nesto kako RICO law na USA. Misirkov moze da vi objasni sto toa znaci.

Plus, najnepopularnite metodi se onie najpotrebnite.

Ne moze sekojd a cica, a nisto da ne raboti zalejki se kao fol deka ima premnogu rabota.

Ne moze pisman drzava da ima vlkava adminstracija, partiski vrabotuvanja, debili na rakovodni mesta itn. So sekoaj promena na vlasta imame nepotizam i partizacija na sluzbite, a sekoja onoj koj go biva odnovo e marginaliziran.

I da ne dolzam oti me mrzi da objasnuvam na mongoloidi kakvi sto poveketo se tuka (koj razbere, razbere, koj ne dzabe da crtam), se dodeka ima neprincipielni dogovori za sozdavanje, postojano sodzavanje, na vestacka elita i vestacki, postojano, sloj na velmozi so kult na licnost, ke ima e raznorazni pijavici kako poddrzuvacite na likot i deloto na B.C. R.S, Z.Z, V.B. Lj.G, N.G, Lj.B itn.

P.S. Kopilj (semisli na FilipLjubcovistot), prekini da laes za drugite koi ne gi poznavas.
Na primer za MadMaxx, koj za da mozes ti mirno da si go brckas kurenceto vo Ohridsko ezero krvarese za Makedonija, ne ednas, tuku postojano.
Krele.
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Dobro be batka zarem ne gledahs deka e falsifikat??
Od koga odobrovuvaat slika za lichna karta so NATO simbolot vo pozadina??
Vashe pravo e da ne go sakate..samo ne preteruvajte.
I pashosot go vidovme i vilata na Florida ja vidovme..chovekot nitu go smeni imeto nitu znameto, edinstveniot koj beshe za voena sostojba odnosno edinstveniot nachin Makedonija da ne bide porazena vo 2001 dodeka ostanatite bea za da se sedne na masa = gubitnikot e Makedonija i od togash Makedonija povekje ne e drzhava na Makedonskiot narod.
Najgolemi greshki na Georgievski za koj jas nikogash nemozham da mu prostam e stavanje potpis na ramkovniot i dozvoluvanje na SDS da vleze vo shiroka kolaicija za vreme vojnata vo 2001 i postavuvanje na buchkovski kako Minister za odbrana odma potoa sledeshe vejche, karpalak, ljubanci itn..da se dokazhe Makedonija kako nesposobna da se spravi so uck i da se sedne na masa.
2001 beshe namestena za on da padne od vlast i da dojdat SDS a pazarot beshe Makedonija povekje da ne postoi kako drzhava na Makedonskiot narod, Makedonija vekje funkcionira kako federalizacija i od tuka doadja najgolemata opasnost za Makedonija..on e najmalku kriv za toa.
Poglednite gi site deneshni problemi, imeto, ekonomijata, Albancite itn..dali vi e Ljupcho kriv ili nekoj drug?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Dobro be batka zarem ne gledahs deka e falsifikat??
Od koga odobrovuvaat slika za lichna karta so NATO simbolot vo pozadina??
Vashe pravo e da ne go sakate..samo ne preteruvajte.
Мене ми изгледа ко да е правена во некоја од овие маркетинг агенцииве на ДПМНЕ, ама дур има прост народ ќе верува.. Иначе јас сум против Љубчо да зборува за Македонија, а несомнено тој отсекогаш бил дел од Македонската политичка сцена
 
H

HITCH

Гостин
Јас малку :eek:ftopic: Снешка има нов џип ... се надевам дека со Љубчо ќе им се погоди џипов со некоја маана па ќе заминат засекогаш
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Dobro be batka zarem ne gledahs deka e falsifikat??
Od koga odobrovuvaat slika za lichna karta so NATO simbolot vo pozadina??
Vashe pravo e da ne go sakate..samo ne preteruvajte.
I pashosot go vidovme i vilata na Florida ja vidovme..chovekot nitu go smeni imeto nitu znameto, edinstveniot koj beshe za voena sostojba odnosno edinstveniot nachin Makedonija da ne bide porazena vo 2001 dodeka ostanatite bea za da se sedne na masa = gubitnikot e Makedonija i od togash Makedonija povekje ne e drzhava na Makedonskiot narod.
Najgolemi greshki na Georgievski za koj jas nikogash nemozham da mu prostam e stavanje potpis na ramkovniot i dozvoluvanje na SDS da vleze vo shiroka kolaicija za vreme vojnata vo 2001 i postavuvanje na buchkovski kako Minister za odbrana odma potoa sledeshe vejche, karpalak, ljubanci itn..da se dokazhe Makedonija kako nesposobna da se spravi so uck i da se sedne na masa.
2001 beshe namestena za on da padne od vlast i da dojdat SDS a pazarot beshe Makedonija povekje da ne postoi kako drzhava na Makedonskiot narod, Makedonija vekje funkcionira kako federalizacija i od tuka doadja najgolemata opasnost za Makedonija..on e najmalku kriv za toa.
Poglednite gi site deneshni problemi, imeto, ekonomijata, Albancite itn..dali vi e Ljupcho kriv ili nekoj drug?

Абе абдалче, како не разбираш, Љубчо со жена му ГЛАСАЛЕ на избори во Бугарија.

Што уште треба за да се помириш, кого убедуваме сега?

Подчертано бе, че б'лгарското гражданство е било официално потв'рдено в понеделник от кмета на Благоевград Лазар Причкапов на брифинг в обштината. Информацијата вс'штност бе потв'рдена и от прессекратариата на б'лгарскија д'ржавнија глава - оттам информираха, че бившијат македонски премиер и с'пругата му са б'лгарски граждани с указ № 14 от 23 февруари, подписан от вицепрезидента Ангел Марин.

Официјално е, нема лаги. Не се прај приглуп со сила ( ако и не си )
Znam deka slikata falz, cisto za ilustracija.

A imas potvrda za drzavjanstvoto od bugarskoto ministerstvo i
http://www.dnevnik.com.mk/?itemID=9DB6F0CF2C33CC478EDC571C376F0CE4&arc=1http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=82424
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
дефинитивно не бидејки си го отпеа тој своето нема што да бараа кој би гласдал за него верувам дека тој не ке да има ни грам мозок
 
Член од
28 март 2008
Мислења
133
Поени од реакции
3
Нека се погледне во огледало и сам да си поставио прашање дали воопшто треба да се бави со политика. После се што направи за Македонија, а ништо на направи освен за себе, едноставно нели нека го снема.
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Ќе јади камен од мене ако излези на бина :pos2::pos2:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Јас мислам уште прави ама се наоѓа во друг човек, барем со умот, постапките и делата.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не не треба да се врати веќе видени фаци не ни требаат зашо да се врати за да краде пак не фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom