Гуми (пневматици)

Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Дали можи да се стават гуми со малку поразлични димензии. Сакам да ги променам предните. На задните се 195/55 15 па ми нудеше човекот од каде што купувам само 185/60 15 зошто немал димензии како на задните.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Дали можи да се стават гуми со малку поразлични димензии. Сакам да ги променам предните. На задните се 195/55 15 па ми нудеше човекот од каде што купувам само 185/60 15 зошто немал димензии како на задните.
Би требало да може, +/- 10мм ширина не се проблем за бандажите.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Mi treba letni gumi kaj moze da se najdat na popust poevtini sega? I dali e nekoj vozel Toyo letni gumi sto moze da kaze za niv?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.648
Поени од реакции
38.837
И мене ме интересира за летни, да не има попусти сеа зимно време да се начека поефтино, али да не биде некој слаб производител, нешто средна класа како ханкок
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.744
Nemojte samo da kupuvate Pireli....imam jas letni..tvrdi se mnogu bučni
Iako imaat ušte 60-70% " meso" na niv..ke.gi.menuvam naprolet so drugi( najverovatno ke.odam.na sigurno na Sava)
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Nemojte samo da kupuvate Pireli....imam jas letni..tvrdi se mnogu bučni
Iako imaat ušte 60-70% " meso" na niv..ke.gi.menuvam naprolet so drugi( najverovatno ke.odam.na sigurno na Sava)
Едно сигурно со Сава летни што ке добиеш.... . За зимските Сава секоја чест, ама летните се нула.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Me iznenadi.....
A podetalno ako znaeš.....sto nečini kaj letnite Sava?
Савата на суво е бетер од кинеските, другар имаше ги смени за 2 години. Беше тотално незадоволен. Возам летни мишелин 7ма сезона, гумата освен тоа што е веќе изедена, другите перформанси се неверојатно добри сеуште.
 
A

Avenger99

Гостин
И јас би одел на летна премиум гума, од искуство со Тигар, Гудјеар и Ханкоок нити една ги нема задоволено моите потреби летно време. За зимска се сложувам, може и да не е премиум класа на гума секако послабо и повнимателно се вози на зима.
Иначе на службената имам Мишелин Енерџи Сејвер, најдобра гума до сега што сум ја возел, и на суво и на влажно
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
И јас би одел на летна премиум гума, од искуство со Тигар, Гудјеар и Ханкоок нити една ги нема задоволено моите потреби летно време. За зимска се сложувам, може и да не е премиум класа на гума секако послабо и повнимателно се вози на зима.
Иначе на службената имам Мишелин Енерџи Сејвер, најдобра гума до сега што сум ја возел, и на суво и на влажно
I jas vozev michelin letni 13ki,se smeni voznjata na kolata so niv,na pozitivno
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
И јас би одел на летна премиум гума, од искуство со Тигар, Гудјеар и Ханкоок нити една ги нема задоволено моите потреби летно време. За зимска се сложувам, може и да не е премиум класа на гума секако послабо и повнимателно се вози на зима.
Иначе на службената имам Мишелин Енерџи Сејвер, најдобра гума до сега што сум ја возел, и на суво и на влажно
Razgleduvam za Toyo NanoEnergy 3 i Uniroal rain expert 3. Momentalno neam kesh 5000+k za Mishelin ili Dunlop,mada i jas imav vozeno Mishelin :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom