Грција ќе го признае Косово

Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Грците го признаа Косово уште пред некоја година кога им ги признаа пасошите. Го признаа и сега кога изјавија поддршка за Косово кон ЕУ. Го признаваат и самите српски дипломати во нивни говори. Грчко српско пријателство е смислено, ни они не знаат зашто.
Еве народ како размислува
Kad su sve ostale drzave priznale nezavisnost Kosova i njihovih tkz. pasosa, bio sam besan. Ali zbog ove odluke Grcke, ja sam stvarno tuzan i razocaran. Ja sam uvek mislio da su nam Grci najveci prijatelji na Balkanu (vise nego Crnogorci koji su se odcepili od nas
Stefan iz Kanade, 20. septembar
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Е тек сега Србија ќе и се налути на Грција. :D А баш беа побратимени народи. :pos:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Од двете земји Македонија и косово,и помало зло баш одбрале косово да признае ех педери грчишта изгледа сакаат сечени :pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.623
E, aj da placeme sega ...
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Од двете земји Македонија и косово,и помало зло баш одбрале косово да признае ех педери грчишта изгледа сакаат сечени :pos:
Ти мислиш дека има врска да ли е Косово или некоја друга? Нас не не признаваат а другиве зошто да не ги признаат? Мора да го признаат Косово, притиснати се, а од друга страна ќе ги изгубат Србите...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ти мислиш дека има врска да ли е Косово или некоја друга? Нас не не признаваат а другиве зошто да не ги признаат? Мора да го признаат Косово, притиснати се, а од друга страна ќе ги изгубат Србите...
Знам дека се притиснати ама и за Македонија го притиснаа и го одбрале косово да признае ете затоа помало зло одбрал косово :)


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Знам дека се притиснати ама и за Македонија го притиснаа и го одбрале косово да признае ете затоа помало зло одбрал косово :)


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
Нема врска што зборуваш.... Никој не ги притисна за Македонија, тоа е чиста медиумска фарса, за Македонија ќе ги притиснат кога ќе дојде криза во регионов и ќе им треба една нато членка повеќе. Сега не им требаме, ама воопшто.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Чекај малку, зар овие 'соседни' земји не имаа пароли од типот:
  • Косово е Србија
  • Македонија е грчка
И сега Грција, најголемиот пријател на Србија ќе го признае Косово како независна земја и ќе и плесне шамар на братска Србија? Па Грција нека ја признае и Турската Република Северен Кипар. Само незнам како Грција ќе ја натера Шпанија да го признае Косово. Ако Шпанија го признае Косово треба да дозволи Каталонија, Баскија и другите региони да се одделат на ист начин.
Да ама привремено, а инаку без компромис и без НАТО во иднина многу тешко..
Ако гуглам на интернет: НАТО, ЕУ, компромис, име; тогаш ќе ми излезе полугркот Реален.
Имаш успешни не-ЕУ примери, исто и не-НАТО.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Интересите се секогаш пред се друго.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
А Шпанија? И таа е во ЕУ и е утепана колку што е утепана Грција, а ја нема признаено покраината. Колкава би била Шпанија доколку е отцепи Каталонија? Колкави се можностите по таквиот можен настан и Каталонците да се дигнат за независност?
На Балканов никој со никого не се сака, мислам дека единствени се Србите и Гриците кои се на некакво пријателство ниво, друго ништо.Од каде произлегува проблемот? Проблемот лежи во секоја држава посебно, секоја си гледа само за себе додека не ја интересира интересот на другата држава. Доколку дојде до опуштање на конците и се најдат накакви заеднички решенија тогаш мирот и харминијата би биле на посакуваното ниво.

Дали требаше Македонија да ја признае покраината?- јавно прашање. Јас мислам НЕ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.962
Дали требаше Македонија да ја признае покраината?- јавно прашање. Јас мислам НЕ.
Македонската власт е едностран сервис кој ги исполнува и најналудничавите желби на нашите сограѓани муџахедини.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Македонската власт е едностран сервис кој ги исполнува и најналудничавите желби на нашите сограѓани муџахедини.
Да, цел свет е сервис на албанците, затоа Косово е призната од више 100 држави. Замисли и муџахедини сме.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Да, цел свет е сервис на албанците, затоа Косово е призната од више 100 држави. Замисли и муџахедини сме.
Да, 100 држави индиректно или директно управувани од САД.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Да, кому му е грижа. Битно криминалот да продолжи, битно границите на Албанија да се прошират без уште една војна. Нели, не е битно дали ќе страда невино население!!!!!!!!!
Кому му е грижа, чим тие власти го дозволуваат организираниот криминал со човечки органи и луѓе, како и со оружје, цигари и алхохол, можеме да заклучиме дека тие всушност не се луѓе туку се една поголема племенска заедница која дава жртви (веројатно) кон својот бог.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom