Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
За толку и заслужија,што мерачко СП е ова ауууууууууу милина,ајде уште Шпанија да испадне и да ги гледаме новите момци што доаѓаат на врвот во фудбалот.

ARRIVEDERCI !!!
А кои се тие нови момци..Џерманците да не :smeshko: И вие имате никаква игра,само малце сте поборбени за разлика од Италија и Франција,па тоа ве извади.. Какау ви е напаѓачот ? :smeshko: Кој беше Какау ?
 
М

Мартин`

Гостин
Словачка не постигна нешто повеќе на теренот од Италија ама си ги искористија шансите кои ги имаа за разлика од Италија, и судиите дефинитивно го уништија светсково првенство каде виде офсајд и самиот незнае плус вчера на Србија исто така не им досудија пенал кога игра рака Австралијците. Ајде барем на следното ЕП 2012 во Полска се надевам дека ќе го променат комплетно составот со нови млади играчи а не дупки како Канаваро.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Аривидерчи амичи.:helou::helou::helou:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
А кои се тие нови момци..Џерманците да не :smeshko: И вие имате никаква игра,само малце сте поборбени за разлика од Италија и Франција,па тоа ве извади.. Какау ви е напаѓачот ? :smeshko: Кој беше Какау ?
Оди глеј борби со петли :jaj:

Пица и шпагети не се веќе во мода. Ни во интертото не може да игра Италија со овој тим.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Може да се каже и дека судиите ги отпаднаа Италија со 2 поништени голови, можеби првиот и не беше кога Шкртел ја изваде топката од гол линија, ама кај виде офсајд помошниот судија за голот на Кваљарела навистина не знам, не дека незаслужено си одат дома ама лесно можеа да бида осмина финалисти, можеби ако Липи го земеше Дел Пиеро.:pos:
 
M

mercenary

Гостин
Оди глеј борби со петли :jaj:

Пица и шпагети не се веќе во мода. Ни во интертото не може да игра Италија со овој тим.
Не го вреѓај.Он е за Франција а не за мизерните Италија што неможат група да поминат ;)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ау кој мерак човече. Ете го Липи и неговите 11 величествени, деген до деген, еден играч немаше освен Де Роси што стварно заслужуваше да игра. Ау кој ќејф ми се направи за италијанциве, викав јас нема логика, земи играчи од Наполи, Бари, не ми форсирај инвалиди од јувентус.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Eхх....да неможиш една Словачка и еден Нов Зеланд да победиш.... :kesa:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Оди глеј борби со петли :jaj:

Пица и шпагети не се веќе во мода. Ни во интертото не може да игра Италија со овој тим.
Oф топик: Какау :) Дојде време кога пола германски тим е од Пољаци,Босанци,Турци а ѕвездата во тимот е Бразилец :) Ни Немачка не е тоа што беше :icon_lol:

--- надополнето ---

Не го вреѓај.Он е за Франција а не за мизерните Италија што неможат група да поминат ;)
Едно е да гледаш мизерен тим,ко Французите,кои заслужено се веќе у Франција, а друго е да гледаш глумци,плачковци и борбени говеда ко Гатузо,кој игра само за да скрши некоја нога.. :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Oф топик: Какау :) Дојде време кога пола германски тим е од Пољаци,Босанци,Турци а ѕвездата во тимот е Бразилец :) Ни Немачка не е тоа што беше :icon_lol:
Во Фрнација има се на се двајца белци - едниот муслиман :pipi: Ова колку да ти вратам инаку апсолутно не ме имтересира кај се родени играчите се додека даваат 110% додека го носат националниот дрес (Индира, Вале, Платон и компанија...)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Во Фрнација има се на се двајца белци - едниот муслиман :pipi: Ова колку да ти вратам инаку апсолутно не ме имтересира кај се родени играчите се додека даваат 110% додека го носат националниот дрес (Индира, Вале, Платон и компанија...)
Eпа ова е само колку да ти кажам, дека сите јадете бурек против Франција..(не мислам на тебе ) не биле Французи..а не гледате дека и у други тимови е иста ситуацијата.. И мене не ми е битно кој од кај е,него се нервирам кога само Франција ја зборат,а Германите не ги гледаат дека пола Полска е :) Него црни биле,затоа :)

Повише од 2 белци се не претеруј
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom