Група Д (Германија, Австралија, Србија, Гана)

Статус
Затворена за нови мислења.

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Одличната игра во квалификациите ни дава надеж дека ова првенство нема да биде погубно за нас. Дуелот со Германија ќе биде вистински празник познавајќи го ривалитетот кој што го имаме со немците. После Звезда Партизан највозбудлив меч ми е Србија Германија. Има тука нешто више од фудбал. Австралија и Гана се одлични репрезентации и за разлика од далечното минато повеќе нема слаба екипа на светско.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.409
Поени од реакции
2.517
Мој тип Германија и Србија иако овие Гана се мн незгодни
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Normalno deka Germania ce projde bes problem no 2 mesto ce bide teska borba pomegu serbia i avstralia mala prednos za serbite
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
1.Германија
2.Србија/Гана
3.Гана/Србија
4.Австралија
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Zeznata i najinteresna grupa po mene i ne bi ja favoriziral do tolku Germanija!Ne bi me zacudilo ako ne pominat ponatamu!Site se nezgodni reprezentacii i sve e mozno taka da mislam deka tuka favorit nema.Mala prednost davam na Srbija
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
1.Германија
2.Србија
3.Гана
4.Австралија
 
Н

'Никола'

Гостин
Ќе игра Есиен на Светсково? Некаде потслушнав дека немало, затоа прашувам.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
1. Германија
2. Гана
3. Србија
4. Австралија
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Германија и Гана според мене :toe:

Макар што Лев има огромни проблеми околу составот мислам дека групите не се проблем за Германија.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
доста па и вие со тоа Србите, братски,пријателски народ, ај нека се гонат... не се лоши али за у ваква група се тапоњи, и Хрватите да беа немаше ништо да направат. Есиенот ќе ги пробуши, а се надевам и Немците ќе ги здроби, па нека му ја мислат против Дон Фабио после.
Abe bate fudbalut ne e tenis da igrae edin covek ! Esien sam moze samo lambata da a skape!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Iiii zeznata grupa. Ic ne se znae kako ke zavrsi. Ali sepak aj:
1. Germanija
2.Srbija/Gana/Avstralija
3.Srbija/Gana/Avstralija
4.Srbija/Gana/Avstralija
Ipak mislam deka Germanija ke ide u 1/8 finale so sigurnost, no od drugite tri vrska neam koj kako ke zavrsi.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Германија каков и да има состав, секогаш игра добро на големите натпреварувања, така што не би требало да имаат проблем со пласманот. За второ место давам мала предност на Србија во однос на Гана. Србите имаат одлични играчи на секоја позиција и може да бидат изненадување на ова првенство.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Баш интересна група, сеедно ќе ми е кој ќе продолжи, екипите се +- тука така, ќе биде добро за гледање
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Објавени се играчите кои ќе патуваат за Германија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom