Група А (Јужна Африка, Мексико, Уругвај, Франција)

Статус
Затворена за нови мислења.

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Во оваа група ке биде најтесно,сите 4 репрезентации имаат шанси за понатаму.Според мене Франција и Мексико ке одат понатаму.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Еј ај доста пишуате глупости кој од каде е. Ако имаш да пишеш за фудбал пиши а не кој од каде е или кој го украл. Глупости тресеш на кило, ако не ги сакаш французите немора да кењаш тука. Па и на крај никој не ги терал со сила Бензема, Насри и други со сила да играат за франција, ако се патриоти ќе си играле за Алжир. И не го испревртуј постот добро знаеш што сакав да кажем за Америка, а ако не си сватил што да ти правам толку ти сече. Абе вие самите не знаете кој ви е татко и од каде сте дошле ќе водите овде статистика кој од каков брак бил :uvo: :tapp:. Патетики
:pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Сега најдовте да се жалите за да се вратат некои од францускана репрезентација во Алжир....хахах...анбеливбл....какви луѓе има.... ццц
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.745
Како и што очекував максимално изедначена клупа. Иако сум голем фан на мексико, морам да признаам дека имаат големи пукнатини во одбраната и ќе биде многу тешко во наредните дуели. Бидејќи Франција ми е втор тим по омиленост сакам и двете да влезат понатаму, но ќе биде максимално неизвесно. Благодарение на Доменех Франција не е ништо повеќе од просечна екипа :tapp:
Што и да се случи ништо нема да се знае се до одигрувањето на последното коло. Притоа ако Мексико и Уругвај слават во следното коло, во последното може да одиграат мирољубиво нерешено и двете да одат понатаму :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Добро е ја мислев само Франција ја искака работата на почеток, али ни другиве не се покажаа бог-зна колку ни Аргенитина ни Англија ни Холандија ни Италија Мора да проработи нападот во другите 2 средби, најдобра комбинација би била Анри-Ањелка , Гову никако
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Анелка - Анри само ако игра без Тулалан
тогаш би изгледало тоа
4-2-2-4
Никако со Тулалан и Гову... Анелка сам шпиц изигра најтромаво икад!
Зашто Абидал централен незнам но сепак ајде добар беше не се жалам сега за сега од одбраната...
Сепак најдобар тандем мислам ќе биде Анри-Сисе
Средина : Диаби-Гуркуф
Рибери........................Малуда
....Сисе-.......-Анри....
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Очекувано Уругвај си води, останува да видиме дали ќе зголеми на 2-0 или ќе си остане 1-0 :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Очекувам 2-0 за Уругвај и мило ќе ми биде ако поминат. Браво за Форлан ѕвер е човекот и на мечот со Франција одигра феноменално.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Еве и 2-0.:))
Нека им е честито.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Збогум вувузели :mad: дувајте си во грло сега.
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Сега ќе свират уште толку од нервоза.:)
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Ама шо се бунат не ми е јасно ко пенал имаше чист како солза:)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Заслужено Уругвајциве и сигурно ќе си обезбедат влез во 1/8 финале:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom