Група А (Јужна Африка, Мексико, Уругвај, Франција)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Излегоа прогнзоите дека на двете нема да има многу голови и дека повеќе тежат на нерешени.Франција пак се покажа во мизерно светло како што и доликува а оваа група ќе биде најнеизвесна во првенствово.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Колку дебилни постови има тука. Како можете да тресете глупости црнчуги и сл. Што има тоа врска со фудбалот. Значи дај да ги мразиме сите од Африка.
Абе дојде време и у Германија црнци да играат и евреи и пољаци, па дај да ги мразиме затоа што не се чисти Германци. Колку малоумни размислување. И тоа дека моабетите дека им ги зема фудбалерите би ве запрашал дали би се развиле исто доколку останале во африка и дали би ги знаеле сега? плус тоа точно е дека имаат потекло од алжир и сл но претежно се родиле во франција. Нивните родители бегале од африка за да не ги убијат или неумрат од болест во африкана и оделе во подобар свет за подобар живот и сега французите криви. цццццццц малку активирајте го мозокот не туку тресете глупости. Па цела Америка е со црнци, мексиканци, НБА лигата се се црци па зошто ја гледате. Плус во америка биле носени како робови за разлика во франција каде оделе доброволно за подобар живот.

А и нашава репрезентација во ватерполо се се срби и црногорци па сите се радувавме кога ја победивме грција па и во ракомет кометал кога освои повеќе од пола беа украинки и сл. Зошто не ја мразите Македонија?

Ме нервира што мора да пишувам вакви постови но очигледно има многу прости луѓе па се испровоцирав да пишам.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
^
Браво паметен што ни пружи прилика да сватиме дека грешиме:pos2:
Па не е поентата во тоа црнците да се мразат, туку што повеќето во дресот на Франција не се чисто крвни Французи...сваќаш?!:toe:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
^
Браво паметен што ни пружи прилика да сватиме дека грешиме:pos2:
Па не е поентата во тоа црнците да се мразат, туку што повеќето во дресот на Франција не се чисто крвни Французи...сваќаш?!:toe:
Па што има тоа врска. Како прво дел од нив родени се во франција така да зошто би играле за алжир. Како што кажав и во Германија нема чисти германци па играат за германија. И во македонија ватерполо нема Македноци па сигурен сум дека навиваш за Македонија. Ја невикам дека треба да навивате за Франција, лично и мене не ми се фаворити јас сум за холандија. Кај американцине па нема ниту еден американец, барем еден да имаше добро ќе беше..... а ти сваќаш?
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
А да ојте матично да работите по шо гледам знајте кој е роден,кога каде,мешан-немешан брак:pos2:
Баталете такви муабети,битен е фудбалот.По вчерашната изведба,сигурен сум дека Мексико ќе биде прв во групава,а Франција втора.ЈАР го даде голот од контра,нешто што Франција и по готово Уругвај нема да им го дозволат.Уругвај има слаб везен ред,па затоа Суарез и Форлан не ќе можат да се искажат доволно(мое мислење).Сега Франција вака така ќе помине група,само ради Рибери.Неколку пати вчера си играше играчки со бековите од Уругвај,па се очекува Франција да постигне голови од тие ситуации.Мексико ми е најкомплетна репрезентација(освен голманот:pos2:),одбраната им подфрли вчера,али има време ќе се консолидираат.Марќез и Торадо се добар тандем,ДОс Сантос си е приказна за себе-еден од потенцијалните најдобри млади играчи на мундијалот.Мислам дека нареднава утакмица чичарито ќе игра прва постава,од проста причина што играта беше побрза и потечна со него.А да го очекувам и Бланко прва постава хахахаха:):)
 
F

fantomX

Гостин
Доменех пак се докажа, цврсто тврдам дека до него е проблем.
Абе кај се игра Анелка сам шпиц? За сам шпиц ти треба копито ко Дрогба на пример, како Анелка? Анелка и така е изгубен сам од себе, па уште сам во напад. Ко го внесе Жињак на крај, не да оди овај стапов во 16-ник да се турка, да му помага на Анри, тој крилно. Нема никаква напаѓачка концепција од овај лешперов, не се толку слаби инаку.
Единствено погодено е шо не играше Малуда, преценето, префорсирано лешперче; ама ко ќе го видиш Гуркуф пак, јасно е дека Милан и не се толку смотани и дека Малуда е сепак подобар избор.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Па што има тоа врска. Како прво дел од нив родени се во франција така да зошто би играле за алжир. Како што кажав и во Германија нема чисти германци па играат за германија. И во македонија ватерполо нема Македноци па сигурен сум дека навиваш за Македонија. Ја невикам дека треба да навивате за Франција, лично и мене не ми се фаворити јас сум за холандија. Кај американцине па нема ниту еден американец, барем еден да имаше добро ќе беше..... а ти сваќаш?
Токму тоа е проблемот што некои гледаат расистички !
Не сваќаат дека штом си роден таму , играш за тој тим, го носиш тој дрес - грбот на државата , тогаш ти си ТОА! Ти си Французин , Шпанец , Маџар , Македонец или било што друго!
Како за Славковски се бореа Македонија и Шведска за кој да игра? а?
Ама тоа е кога има омраза меѓу луѓето џабе е све! УЖАС во погледите на луѓето.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
Прво, никој не т навреди нели? второ 90% се емигранти и тоа е реалност знаеш и сам. Тие што ги наброја стартери ли се сите?

Трето пази како се обраќаш, иди помасирај им ги колената ако ги сакаш толку и не замарај.
Па што ако се емигранти,биле,сега се Французи,никој со сила не ги терал за Франција да играат..можеле и за Гвадалупе да играт или за Сенегал..што не играле..
И Шакири е албанец, па кога даде гол од корнер со Англија беше херој на сите Македонци и сите се радувавме..затоа не гнаси,ако не си за Франција пишувај у темата за твојот тим
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Во последните постови гледам некои квалитетно ја испосрале темава.
Наместо да зборуваат за фудбал, им бараат матични изводи на играчиве.
Што не се бунат за црнецов што игра за Македонија во кошарка, за Охоланга, за Ибрагимов што освои единствен златен медал за Македонија на олимпијада до сега, за еден куп Азербејџанци што играат шах за Алкалоид.

Инаку за фудбалот, Французите не ми се јасни, какви имиња имаат во екипата, а колку само слабо играат. Мора да е до селекторот.
И не ми е јасно како можел да не го земе Насри, и како игра само со еден шпиц во нападот и тоа со никој друг туку со Анелка.
Формацијата му е промашена и исто и дел од играчите кои се во прва постава.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Во последните постови гледам некои квалитетно ја испосрале темава.
Наместо да зборуваат за фудбал, им бараат матични изводи на играчиве.
Што не се бунат за црнецов што игра за Македонија во кошарка, за Охоланга, за Ибрагимов што освои единствен златен медал за Македонија на олимпијада до сега, за еден куп Азербејџанци што играат шах за Алкалоид.

Инаку за фудбалот, Французите не ми се јасни, какви имиња имаат во екипата, а колку само слабо играат. Мора да е до селекторот.
И не ми е јасно како можел да не го земе Насри, и како игра само со еден шпиц во нападот и тоа со никој друг туку со Анелка.
Формацијата му е промашена и исто и дел од играчите кои се во прва постава.
Неможе никој да свати како со таков состав неможе да игра добро... како 10 од најдобрите 30 играчи не се земени и така натаму...
Само го чекам тој ден кога Доменех ќе го избркаат и ќе дојде Блан!!!
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Колку дебилни постови има тука. Како можете да тресете глупости црнчуги и сл. Што има тоа врска со фудбалот. Значи дај да ги мразиме сите од Африка.
Абе дојде време и у Германија црнци да играат и евреи и пољаци, па дај да ги мразиме затоа што не се чисти Германци. Колку малоумни размислување. И тоа дека моабетите дека им ги зема фудбалерите би ве запрашал дали би се развиле исто доколку останале во африка и дали би ги знаеле сега? плус тоа точно е дека имаат потекло од алжир и сл но претежно се родиле во франција. Нивните родители бегале од африка за да не ги убијат или неумрат од болест во африкана и оделе во подобар свет за подобар живот и сега французите криви. цццццццц малку активирајте го мозокот не туку тресете глупости. Па цела Америка е со црнци, мексиканци, НБА лигата се се црци па зошто ја гледате. Плус во америка биле носени како робови за разлика во франција каде оделе доброволно за подобар живот.

А и нашава репрезентација во ватерполо се се срби и црногорци па сите се радувавме кога ја победивме грција па и во ракомет кометал кога освои повеќе од пола беа украинки и сл. Зошто не ја мразите Македонија?

Ме нервира што мора да пишувам вакви постови но очигледно има многу прости луѓе па се испровоцирав да пишам.
очигледно ти си простиот тука. каде виде некој да плука по црнците? не ми сметаат црнците ама баш ич и баш ако те интересира повеќе навивам за африканските репрезентации него ли за некои европски! не мешај расизам со крадење на играчи! види го составот на Алжир со кој отпатува на Мундијалов и ќе видиш дека повеќе од пола се родени во Франција! полека африканците се свестуваат!

не треси глупости, Америка е досеничка држава каде и белците се доселеници! тоа е сосема друг свет...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
очигледно ти си простиот тука. каде виде некој да плука по црнците? не ми сметаат црнците ама баш ич и баш ако те интересира повеќе навивам за африканските репрезентации него ли за некои европски! не мешај расизам со крадење на играчи! види го составот на Алжир со кој отпатува на Мундијалов и ќе видиш дека повеќе од пола се родени во Франција! полека африканците се свестуваат!

не треси глупости, Америка е досеничка држава каде и белците се доселеници! тоа е сосема друг свет...
Еј ај доста пишуате глупости кој од каде е. Ако имаш да пишеш за фудбал пиши а не кој од каде е или кој го украл. Глупости тресеш на кило, ако не ги сакаш французите немора да кењаш тука. Па и на крај никој не ги терал со сила Бензема, Насри и други со сила да играат за франција, ако се патриоти ќе си играле за Алжир. И не го испревртуј постот добро знаеш што сакав да кажем за Америка, а ако не си сватил што да ти правам толку ти сече. Абе вие самите не знаете кој ви е татко и од каде сте дошле ќе водите овде статистика кој од каков брак бил :uvo: :tapp:. Патетики
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Абе вие самите не знаете кој ви е татко и од каде сте дошле ќе водите овде статистика кој од каков брак бил :uvo: :tapp:. Патетики
И кој после ја усерува темата, не критикуваш за малце по-отворената и критикувачка дискусија (за мене зборам) а после се појавуваш со директна навреда на член/семесјтво на форум. Као браќа да ти се Фрацузите. До кога со овој непотребен хејт?

Извини ама простачка изјава, башка 28 години имаш, размисли малце што постираш, не е коректно. Јас кога видов дека провоцирам у тема каде што некои си ја сметаат како фан клуб се откажав со намера да не праам нервози али вакви постови, ни за у офтопик не се, кој на кого татко му бил?

Бог да чува...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
И кој после ја усерува темата, не критикуваш за малце по-отворената и критикувачка дискусија (за мене зборам) а после се појавуваш со директна навреда на член/семесјтво на форум. Као браќа да ти се Фрацузите. До кога со овој непотребен хејт?

Извини ама простачка изјава, башка 28 години имаш, размисли малце што постираш, не е коректно. Јас кога видов дека провоцирам у тема каде што некои си ја сметаат како фан клуб се откажав со намера да не праам нервози али вакви постови, ни за у офтопик не се, кој на кого татко му бил?

Бог да чува...
Ти пишав на ПП за да не правам веќе овде офтопици и се надевам дека ќе престанат вакви постови еве јас ќе престанам да пишувам во врска со ова прашање, ако сакаат модераторите можат и да ги избришат. И дај веќе пишете за фудбал у ПМ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom