Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
rabotata e deka bea veteni lani i trebase da bidat doneseni do sega za da zavrsat rabota ovaa leto so pozarite.a inaku mozese i prethodnata zima da bidat doneseni.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
иначе нема што да дискутираме на темава веќе резултатите се јасни така да гледај горе и ке видиш кој е пдобар политичар!
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Луѓе државата ни пропаѓа канадерите не се баш примарна работа па нели луѓето имаат кофи и лопати па нека гасат шо па вие сеа паметите се од лани шо кажал дека ЌЕ напраи Груевски
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
[acko]®;1626097 напиша:
иначе нема што да дискутираме на темава веќе резултатите се јасни така да гледај горе и ке видиш кој е пдобар политичар!
Абе ацко за да може да те оценуваат како политичар мора да имаш напраено нешто во моментов Грувски човече нема ништо напраено уствари проба да направи ама пошто е неуспешен политичар и нема капацитет не напраи ништо
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Ne mi se veruva deka nekoj ja kategoriziral sekerinska ko politicar.Smesno.

A daj be inace so napravija vie od SDSM pa dodeka bea na vlast.edna pozitivna rabota.Ete gradonacalnikot u Dojran e od SDSM.i ubavo go izgasi pozarot prvoklasno .sekoja cest.I plus ne znam so se raspravate na temava.Koga politicar od SDSM e pokanet od nekoja naucna institucija od stranstvo ili na berza.Ili pa da go ima u economist eden od najuglednite vesnici vo svetot.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
[acko]®;1626073 напиша:
а чекај мора да има пожар за да ги донесат така? неможе зимно време кога нема пожари? извини чим е така не знаев ја... мислев тие летаат и кога нема пожари ама не било така...
а малку беше еден Дојран што ќе го изгубевме, од Ресен требаше да пуштаме возила, зошто моментално Ресен има најмодерни возила од Англија донесени бидејќи општината се снабдила навремено, а лани и Битола ќе ја дадевме... па тоа е срамота! од грешките се учи, лани имавме, но оваа година како да не сме научиле ништо.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
zarem vo 21 veke da gasime pozari so lopati i kofi.
тоа ми е поентата груевски штом не ги донесол канадерите сака така да гасиме пожари или мислеше оваа година нема да има пожари па луѓето ке заборават што ветил лани ....
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
На темата:ни едниот ни другиот.Груевски можеби ќе успееше доколку својата харизма ја насочеше кон народот,а не кон сопствените апетити за популарност.Што се однесува до Рада-има големи елементарни недостатоци...особено на полето на математиката.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Рада-има големи елементарни недостатоци...особено на полето на математиката.
Радмила Шекеринска има завршено електро мислам или некој од тие смерови така да извини али има огромни познавања на математика физика и други природно математички науки
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Radmila mie mene licno asistentka.Ne se pojavila na fax 3 godini a plakja demonstratori da i vrsat raboti.EEEjjjjjj lider na partija a stoi na platen spisok 3 godini.Da moze ke pocne i taksi da vozi.Pa posle ti ke mi ja kazuvas.PS pojma nema od fizika.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Рада е можеби добар оратор,ама добар математичар и статистичар во никој случај.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Рада е можеби добар оратор,ама добар математичар и статистичар во никој случај.
Се лажеш.

Сите се они само добри статистичари.

Само статистиката ни остана во овие 17 години.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
[acko]®;1625854 напиша:
значи мелењето празна слама не е продуктивно зборење! битна е суштината на говорот и колку држи тоа што се збори. на шеќеринска сега за сега тоа не и оди од рака. она стварно може да збори многу ама ако приметиш она само го повторува истото 101 пат...

а тоа што груевски не може да каже Л и Р тоа се вика ГОВОРНА МАНА и тоа е од раѓање. така да неможеш да го научиш на тие две букви затоа што така е роден. исто како НЕМ човек да тераш да прозбори!!
Другар знам дека политиката е нон-стоп карење ај зошто да се кариме сега битно е да се дружиме, секој го има своето мислење се зезав за грујо, а за шекеринска што мислам дека е подобра МИСЛАМ не ти отврдувам.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom