"Градски Ривалства" Епизода: Охрид - Струга

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Абе од синоќа го читав ова....и не можев да му се изначудам на новинарот. Веќе Охрид и Струга не биле соседни градови.

:nesvest:
Сакам кажам незнам речам. А плата земам.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ам јас ова првпат го читам!?! т.е. го слушам, никогаш не сум слушнал нешто шо било актуелно на оваа тема помеѓу Охрид и Струга :D Se mi izgleda normalno, ustvari doduшa iч ne se gledam so Struжani za da kaжuvam ama aj :hehe:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Абе од синоќа го читав ова....и не можев да му се изначудам на новинарот. Веќе Охрид и Струга не биле соседни градови.

:nesvest:
Сакам кажам незнам речам. А плата земам.
Да бе ај шо сме соседни градови очи си вадиме ко ќе се видиме :pos2:

Муабетот е .... нишај врата земај плата
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
608
Абе ривалствата тие шо се ти е се...да си ги одржуваме...оти вкрај монотоно ке биди..плус овие наши ривалства така поголем размер земат само скопје-Битола....во англија да видите ривалства шо ви се вели...абе се се поделено да се било лондон поделен...луверпул манчестер абе сите градови...и германија исто...ама под градско ривалство подразбирам на спортските терени....другото е простотилук и љубомора....
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Grad kako grad poubavo sreden e struga,ohrid pak ima poubavi plazi tuka ima da se rivaliraat cel zivot.Se znae skopjani se furaat zatoa nikoj ne gi saka.A najdruzejubiv grad e Probistip imav prilika da odam tamu i site te prifakkat vednas.Stipjani pak ako imas pari ke te posutuvaat ako nemas ke te zezaat i mislam deka sttipjani se pogolemi sejaci od skopjanite.I taka.Inaku kocani e zakon:D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.436
Поени од реакции
47.200
Grad kako grad poubavo sreden e struga,ohrid pak ima poubavi plazi tuka ima da se rivaliraat cel zivot.Se znae skopjani se furaat zatoa nikoj ne gi saka.A najdruzejubiv grad e Probistip imav prilika da odam tamu i site te prifakkat vednas.Stipjani pak ako imas pari ke te posutuvaat ako nemas ke te zezaat i mislam deka sttipjani se pogolemi sejaci od skopjanite.A ako sakas da jades kotek ke odis vo kriva palanka.I taka.Inaku kocani e zakon:D
Од каде си ти бе маајсторе и кажи ми по кој твој пример си заклучил дека Скопјани се сељаци??/
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Од каде си ти бе маајсторе и кажи ми по кој твој пример си заклучил дека Скопјани се сељаци??/
So mislite deka skopjani ste najaki ma za nisto ne ve biva soven za furanje da vi dade covek sekira dve drva da uzcepkate vie ke se zakolete.AJ dosta:tapp:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.436
Поени од реакции
47.200
So mislite deka skopjani ste najaki ma za nisto ne ve biva soven za furanje da vi dade covek sekira dve drva da uzcepkate vie ke se zakolete.AJ dosta:tapp:
Мореееее локал-патриот хихихи шо ти бидна бе само те прашав кој те изнервирал ти одма за секира се фати...полека бичач еден,
Ти се гледа дека не си баш бистар па така да тебе ти се криви за тоа сите не само Скопјани
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Aaaa супер се скопјани...женските барем тие шо ги знам :D
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Велес е најубо бе.
Да ти се серам у градот.:pos2:
А и Скопје не е нешо посебно.
Мислам порано имаше големо ривалство мегу Велес и Скопје,и имаше некакви си песни кај нас за скопјаните.Измислија Вампирите,на чело со нивниот харизматичен лидер,Тошо Магарето.После го здробија од котек,оти на една утакмица отиде и си праеше муабет со скопјани.И така...спомени.:pos2::pos2:
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Велес е најубо бе.
Да ти се серам у градот.:pos2:
А и Скопје не е нешо посебно.
Мислам порано имаше големо ривалство мегу Велес и Скопје,и имаше некакви си песни кај нас за скопјаните.Измислија Вампирите,на чело со нивниот харизматичен лидер,Тошо Магарето.После го здробија од котек,оти на една утакмица отиде и си праеше муабет со скопјани.И така...спомени.:pos2::pos2:
very sad story :pos2:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
608
Абе имам слишано за тој Тошо МАгарето дека целиот ил истетовиран со Чкембари и знаци на Bитола...Вистина ли е оти не ми се верва ?:)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
koj? skopjani? ti od pola miljon skopjani pola ako se vistinski stari skopjani jas glava ja secam... od selava najzabatalenive glava krsija skopje i kako da ne bidat skopjani seljaci aj objasnimi?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.736
Поени од реакции
5.419
E ako de postoi rivalstvo....Toa znaci ima konkurencija! Konkurencijata ne e strashna rabota...
Na primer mene dosta mi pravi keif koga vidam kako Ohrigani se mrshtat na Skopjani, a toa go pravat bidejki mu gi zemaat devojkite Skopskive batki, osobeno letniot period:smir:
Aj sega ne se bunete Ohrigani ama taka e .....
и јас не ги оправдувам Охриѓани ама не е баш како што викаш ти дека се мрштат коа Скопјаниве им ги земаат девојките.Охриѓани се мрштат зошто Скопјаниве се страшно уфилмани и у Охрид се понашаат како да се у Скопје а тоа најверојатно им иде на Охриѓаниве на живци. не за џабе викаат старите љуѓе: Не се праи петел на туѓо буниште
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Lele! Denes chitam vo vest za revilastvo megu Prilep-Bitola! Ama dobar beshe textot, puknav od smea 'Aleksandar makedonski vo Prilep gledal nakaj bitola' :pos2:
Sega da kazam deka nemalo rivaltvo ke lazam, imalo odsekogash, spomenati se tie tepachki na fudbalskite igralishta(ne za drugo ko mal i jas sum uchestvuval ama samo vo prilep :pos2: ). A i stvarno ima, kolku i da sme se pravele deka nema, ama nagrizuva po malku, mozebi nebitno ama nagrizuva. AJ da chujam nekoj bitolchanec da pishe iskustvo pa da fatime malku kavga moze? BAsh sum raspolozen za 'petelenje'!
I smenete go naslovot na temava ako ne vi e teshko:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom