Горан Славковски?

П

Паспарту

Гостин
abe dajte lugje ne da si gi gledame nasive igraci nie mu lizeme gz na slavkovski :) pa ako saka da igra neka igra,a ako neke koj go e*e nie tuka imame mnogu igraci kako nego samo treba nekoj da gi vidi,a toa e golem problem kaj nas :) sekoj trener vo pionerska,kadetska ili mladinska ekipa gleda da go stavi vo igra sin mu,vnuk mu,deteto na negov prijatel itn. a tie stvarno sto vredat sedat na klupa i propagaat i normalno sto veke na 18 god ke im skurci od fudbal
 

bodlikav

a.k.a C.Ronaldo
Член од
25 јануари 2007
Мислења
529
Поени од реакции
6
DoolroX напиша:
abe dajte lugje ne da si gi gledame nasive igraci nie mu lizeme gz na slavkovski :) pa ako saka da igra neka igra,a ako neke koj go e*e nie tuka imame mnogu igraci kako nego samo treba nekoj da gi vidi,a toa e golem problem kaj nas :) sekoj trener vo pionerska,kadetska ili mladinska ekipa gleda da go stavi vo igra sin mu,vnuk mu,deteto na negov prijatel itn. a tie stvarno sto vredat sedat na klupa i propagaat i normalno sto veke na 18 god ke im skurci od fudbal
Потполно се согласувам со тебе.
 
F

fantomX

Гостин
Ddime напиша:
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Среќко Катанец го повика фудбалерот на Интер Горан Славковски на подготовките за квалификацискиот натпревар со Израел на втори јуни во Скопје.
Катанец го известил Интер дека талентираниот фудбалер треба да и се приклучи на селекцијата на 26-ти овој месец во Охрид, а на Славковски останува да реши дали ќе ја прифати третата покана да биде дел барем од подготовките на македонските репрезентации.
Ако не прифати повик и од А репрезентацијата, навистина ја претерува
 
П

Паспарту

Гостин
dimitrijevski i напиша:
ako i sega ne dojde ne treba veke da se vika
nie sme glupi se ligavime po nego,a ne da go batalat ednostavno koj go e*e! ima milion mladi kaj nas koi noga bi dale za da igraat vo reprezentacija,a ovoj ke se zaebava so cela drzava. pred nego ima uste mnogu rabota i sigurno imame podobra opcija vo napadot od slavkovski zasto i samiot toj igra vo edna mladinska liga za razlika od mnogu drugi koj igraat vo posilni ligi
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
и пак стара приказна.... ОЛАБАВЕТЕ!!!

Дечкото навистина е пред важна одлука...

Ако дојде сите ќе му се поклонуваме а сега знаете да серите по него....
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Димитар напиша:
и пак стара приказна.... ОЛАБАВЕТЕ!!!

Дечкото навистина е пред важна одлука...

Ако дојде сите ќе му се поклонуваме а сега знаете да серите по него....
Да, пред важна одлука е точно, ама не мора да лаже еб*те! Нека каже рано му е да се одлучи, му треба време, или пак нека каже: Играм .................. или нека каже не играм. Не цела Македонија да ја матља тука.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Vlatko_Rusin напиша:
Да, пред важна одлука е точно, ама не мора да лаже еб*те! Нека каже рано му е да се одлучи, му треба време, или пак нека каже: Играм .................. или нека каже не играм. Не цела Македонија да ја матља тука.
Па ниеднаш не рече дека ќе дојде да игра... не излажал ништо... олабај...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Викторгг напиша:
Па ниеднаш не рече дека ќе дојде да игра... не излажал ништо... олабај...
Да те потсетам ......... Кога младите играа со Црна Гора, Славковски збореше и со Груевски и пред цела јавност вети дека ќе игра против Црна Гора, ама кога дојде времето ''имал стомачни болки'' и си остана во Милано. Ама батката си фати си изигра 90 минути за Интер и си даде гол. Ако сакаше да игра за Македонија, ќе играше, а немаше да лаже и да си изигра за Интер цел натпревар, па и да даде гол!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сам се заеба ја мислам...не требаше да дае гол и немаше да знаефме дека играл :pos:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
За натпреварот со Израел ќе дојди.. прочитаф во вескик овие денови дека Славковки веќе побарал од раководството на Интер за биде ослободен за тој натпревар..
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Малиот почна да ме нервира :nerv:...ај у ку*ац или игра за нас или не игра
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ako e vistinski makedonec ce dojde da igra ako ne da smo zivi i zdrravi
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Тој може има талент,но се гледа дека е дигнато створење.3 репрезентации трчаат по него а него му е гајле,дури и можеби шека да види која репрезентација ќе му понуди повеќе пари....За таквите како него важи:ИЛИ ЗЕМИ ИЛИ ОСТАВИ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom