Горан Пандев

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Не го поддржувам затоа што изговор му е свирењето на навивачите а не хаосот во репрезентацијата.

1. На тој натпревар беа СИТЕ исвиркувани не он дирекно.
2. ДА излезеше со изјава дека хаос е во федерацијата и дека несака да си ја уништи кариерата поради местење во федерацијата ќе го поддржав 100%.

Но вака излезе со најглуп изговор каде што свирежите и не беа кон него туку кон целата репрезентација а и раководство. Али се гледа дека чекаше само шанса за изговор, а нема храброст да ја обвини федерацијата бидејќи очигледно е дека на Хари несмее да му каже никој ништо па сега ќе кажува како се навредил.

Ако толку му е за репрезентацијата ќе го направеше тој домино ефект со тоа што ќе ја обвини федерацијата на не публиката која реагираше на состојбата во репрезентацијата а не дирекно на него
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
од пандев ова ни во лудило не го очекував ако направи ваков потег стврано ќе се откажам од него заради кој и го засакав интер и кој е изговорот свирежи па што сакаш ти кога со ерменија ремизираш дома ако го направи ова мислам дека пандев нема да ја има онаа македонска подршка како порано уствари тој се откажува од нацијата која во него гледа како икона голема страмота не го оправдувам ама ич
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Нека се гордеат новонастанативе фанови на интер со нивниот идол:back:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кој го ебе .... ионака никад не пружал максимум за репрезентацијата ....(факт)

Поглуп изговор неам чуено .....
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Едно уа и Пандев му ја кидна. Лошо, многу лошо. Ехее колкави имиња биле исвиркувани од Роналдо до Руни и пак останале верни на дресот.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
ако не успеваше да ги издрибла противничките одбрани-нас навивачите добро не издрибла......како и сите новопечени буџовани заборави од каде потекнува.....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Нека се гордеат новонастанативе фанови на интер со нивниот идол:back:
Јас заради Пандев станав фан на Интер и горд сум. Барем додека другиве ја крадат Македонија, он се откажа од тие 500 евра по настап.

--- надополнето ---

ако не успеваше да ги издрибла противничките одбрани-нас навивачите добро не издрибла......како и сите новопечени буџовани заборави од каде потекнува.....
Пандев по 1 година во Лацио имаше пари колку што ти цел живот нема да видиш со очи, затоа не трескај глупости.

На сликава веќе има 5-6 милиони вкупно на контото, а ти викаш дека заборавил кој е и од каде е?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Aбе ало, има некаде официјална изјава на Пандев за случајов? Дај не донесувајте пред време заклучоци, аманте дај мислите со тоа главите малце!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Македончето на лидерот на партија А не смее да му каже ќути да не го јаде стапот.Го крадат а тој лиги му течат кога ги види.Се ни е во ред во држават против фудбалерите кои играт безпари ќе се дигнеме,треба и тие да не крадат така повеќе ќе ги сакаме.
Свири против фудбалери ОК има секаде свирежи но Играјте Педери.
А да се побуните против системот кој е крив за тоа каков ни е фудбалот.
Пандев барем плаќа тренери има младинска школа прави нешто за нашиот фудбал.Не презентира безпари игра безпари.И некој клошар да го пцуе прочитал во ВЕСТ.
А ако ова не е вистина ќе се извините ли.НЕ бидејќи истите тие што најмногу го пцујат кога отиде во Интер велеа што отиде таму нема никогаш да заигра не е тој за таму.Сега кога се отепа од играње пак не чинел.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Чекајте малце, смирете се. Не му лепете безпотребно етикети на дечкото се дур САМ јавно, јасно и гласно не се произнесе по натписите во весниците.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај вака ......

1.Навивам за интер
2.Мерак ми е шо Пандев е во интер
3.Мерак ми е шо играше ко шо играше прошла сезона и шо освои се шо моеше у Европа 2009/10

Ама КРИВО ми е шо ни 1% не покажува од тоа шо го покажува во Интер .....Па уште и гинел за репрезентацијата ....дај бе немој .... Се знае шо е *гине* на терен .... овој нашиов коа игра Македонија бега од дуели ко кур на тв1000 ....

Мислам , ок е шо го браните као навијачи на интер/струмичани и се остало али бидете реални ....типот никад не играл со *срце* за Македонија ..... Ако планира да продолжи така - боље да не игра
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Кој го ебе .... ионака никад не пружал максимум за репрезентацијата ....(факт)

Поглуп изговор неам чуено .....
Дечки види вака, немој да кењаш кој го ебе зошто си дркал на сите голови до сеа на Пандев во репрезентацијата а исто и во Интер. По што заклучи дека не дава максимум, по тоа што не дава голови? Со кој да проигра бе, треба соиграчи да имаш што знаат за да дадеш гол, не се игра фудбал сам, затоа е колективен спорт. По 8ми лиги играат нашиве греат клупа, плус пола и повеќе при крај на кариера ти од нив очекуваш нешто? Пушти млади деца гради иднина. И Меси не даде гол на светско, па во Аргентина ко Бог го пречекаа ко да освоил 3 олимпијади и 10 светска.
Пандев жртвува кариера, време и триста срања се замара доаѓа од пич мајчин, за што? Македонскиот менталитет и неживеаност да го исвиркува и пцуе.

--- надополнето ---

Кој го ебе .... ионака никад не пружал максимум за репрезентацијата ....(факт)

Поглуп изговор неам чуено .....
Дечки види вака, немој да кењаш кој го ебе зошто си дркал на сите голови до сеа на Пандев во репрезентацијата а исто и во Интер. По што заклучи дека не дава максимум, по тоа што не дава голови? Со кој да проигра бе, треба соиграчи да имаш што знаат за да дадеш гол, не се игра фудбал сам, затоа е колективен спорт. По 8ми лиги играат нашиве греат клупа, плус пола и повеќе при крај на кариера ти од нив очекуваш нешто? Пушти млади деца гради иднина. И Меси не даде гол на светско, па во Аргентина ко Бог го пречекаа ко да освоил 3 олимпијади и 10 светска.
Пандев жртвува кариера, време и триста срања се замара доаѓа од пич мајчин, за што? Македонскиот менталитет и неживеаност да го исвиркува и пцуе.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ај вака ......

1.Навивам за интер
2.Мерак ми е шо Пандев е во интер
3.Мерак ми е шо играше ко шо играше прошла сезона и шо освои се шо моеше у Европа 2009/10

Ама КРИВО ми е шо ни 1% не покажува од тоа шо го покажува во Интер .....Па уште и гинел за репрезентацијата ....дај бе немој .... Се знае шо е *гине* на терен .... овој нашиов коа игра Македонија бега од дуели ко кур на тв1000 ....

Мислам , ок е шо го браните као навијачи на интер/струмичани и се остало али бидете реални ....типот никад не играл со *срце* за Македонија ..... Ако планира да продолжи така - боље да не игра
Браво за тоа што си реален и објективен.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Ај вака ......

1.Навивам за интер
2.Мерак ми е шо Пандев е во интер
3.Мерак ми е шо играше ко шо играше прошла сезона и шо освои се шо моеше у Европа 2009/10

Ама КРИВО ми е шо ни 1% не покажува од тоа шо го покажува во Интер .....Па уште и гинел за репрезентацијата ....дај бе немој .... Се знае шо е *гине* на терен .... овој нашиов коа игра Македонија бега од дуели ко кур на тв1000 ....

Мислам , ок е шо го браните као навијачи на интер/струмичани и се остало али бидете реални ....типот никад не играл со *срце* за Македонија ..... Ако планира да продолжи така - боље да не игра
Епа со други очи гледаме јас баш не гледам дека Пандев како крило во Интер игра добро игра просечно.Не гледам никаква разлика Интер Репрезентација во репрезентација прави некогаш грешки потег повеќе пробува да издрибла повеќе играчи и губи топка тоа е бидејќи сите имаат очекувања во него и игра под притисок.

И ај биди реален јас од тебе немам прочитано позитивно мислење за Пандев а овде велиш играл одлично за Интер.Можеби со Милан лани само да си имал позитивно мислење.
Другото ти е Пандев камен и сега ми велиш 1% не давал за Македонија е камен што ќе даде.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
@mite84, да играше Пандев лошо за Интер немаше да биде стандарден и кај Мурињо и кај Бенитез.
И дај престаните со драпање, Вест секогаш си измислуваат текстови, да видиме што ќе биде и како ќе биде. Инаку се согласувам, доколку се повлекува поради исвиркување е права кукавица, затоа што не беше исвиркуван само тој, туку цела репрезентација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom