Горан Пандев

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Боби[Мкд];3587361 напиша:
Не мора, за прво нека почнит да го потит гзот за репрезентацијата малце.

Јас само се смеам на честа која му ја даваат оти победил у финале на ЛШ, па Заев му ветил некоја златна ѕвезда, проста маса, се палат на глупости. Ништо од тоа не заслужил. Ебате државата килава.
Ебате неписмената раја ебате... до кога вака бе??? до кога ќе плукате на најдоброто од Македонија?? Ти бе торко... ќор си... не гледаш дека Пандев е најголем амбасадор на Македонија... Вакви како тебе треба да се кастрираат, будало една.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Боби[Мкд];3587418 напиша:
Почит заслужил, но н повеќе од Наумоски, Шумоликоски и Седлоски. Интернационалните успеси немаат никаква врска со Македонија, на пример да ја однесе Македонија на европско, тогаш заслужува многу повеќе од споменик, но смешно е ова со златниве ѕвезди и оваа огромна медиумска покриваност на него е веќе смешно, сигурно Станковиќ и Киву не добиле повеќе од насловна страна во понеделникот во финалето. Немам ништо против него, само народов ми е смешен, ама тоа е тоа, кога нема спортски успеси.
Имаат врска со Македонија затоа што во тие успеси учествуваат македонци. Тие што го ценат подвигот што го направи Пандев го искажаа тоа, ти не го цениш и точка. Твојот проблем е тоа што Пандев играше за екипата што го исплеска Баерн, не е ништо друго... не гледам зошто би имал нешто против честта што му ја направија во Струмица.

како само си вадиш постови од ракав-секоја чест....уште при преминот зимата му честитав што ќе крени трофеј годинава,само зошто се правдам во случајов:nesvest:
Какви постови од ракав бе, не ме терај сега да ги барам наназад твоите постови, не планирам да го трошам времето за тебе. Има милион членови тука кои знаат што си пишувал и затоа не ми кажувај што си постирал, немој бар ти.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Какви постови од ракав бе, не ме терај сега да ги барам наназад твоите постови, не планирам да го трошам времето за тебе. Има милион членови тука кои знаат што си пишувал и затоа не ми кажувај што си постирал, немој бар ти.
какви постови бе Питагора.....дискутирај ако сакаш ако не не мораш да тресиш сенешто....само интерашите се во право,другите појма немаат,иако 20тина години глава не можеа да кренат
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
какви постови бе Питагора.....дискутирај ако сакаш ако не не мораш да тресиш сенешто....само интерашите се во право,другите појма немаат,иако 20тина години глава не можеа да кренат
Гледаш колку си, човек на живот да те жали. Последниот пат кога дискутираше скоро смешен испадна, не ти е во стил тебе паметна дискусија. Извини што нема да те дружам.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Гледаш колку си, човек на живот да те жали. Последниот пат кога дискутираше скоро смешен испадна, не ти е во стил тебе паметна дискусија. Извини што нема да те дружам.
шо да ме дружиш,повеќе постови ти се со лични навреди и офтопици.....за во чек дис аут рамен ти нема
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
шо да ме дружиш,повеќе постови ти се со лични навреди и офтопици.....за во чек дис аут рамен ти нема
Незнам само каде виде дека те навредив... сеедно и онака не те перцепирам.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Се согласувам со сите вас со размислувањата дека тој е најголем амбасадор на Македонија...кога ќе се споменува дека Интер ја освоил титулата ќе се зборува за тоа дека дел од таа екипа бил и МАКЕДОНЕЦОТ Горан Пандев,дека тој е најдоброто од Македонија, тоа се е во ред и апсолутно се согласувам, но меѓутоа не се согласувам со одлуката на градоначалникот Заев да биде поставена позлатена ѕвезда на Пандев, од проста причина ако одиме за тоа,пред него имало многу заслужни струмичани(познати струмичани) што сигурно и они заслужувале да имат позлатени ѕвезди како и Пандев(некој помалку заслужен, некој повеќе). Доколку се направи некое вакво специјално место на плоштадот каде што сите познати струмичани би имали ѕвезди, тогаш се би било во ред, а така малку дискутабилна и избрзана е оваа одлука на градоначалникот.
 
B

boki10messi

Гостин
Среќен роденден, наш најдобар фудбалеру.



Ти посакувам многу среќа, здравје, успех во животот и работата и многу победи, триумфи и уште многу, многу титули.:oeoeoe:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Да ти се множат и уште многу успеси во понатамошната кариера пред се да не израдуваш на репрезентативен план.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.211
Поени од реакции
4.078
Среќен роденден хероју,да ни донесеш уште титули на Интер и конечно еднаш да не одведеш со Македонија на некое првенство
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
82
Поени од реакции
20
sreken rodenden MAKEDONECU
neka e za mnogu godini
i da ne izraduvas i so reprezentacijata
pandev.jpg
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Среќен роденден (со мало задоцнување), Пандев. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom