Гледање online филмови и серии - KODI XMBC..

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Абе дечки што мислите од каде тие силни адони ги влечат филмовите и сериите? Не треба адон само една адреса треба, пр:
Код:
http://avadl.uploadt.com/Movie/
ЗА liveTV не треба некој адон кој е јавен и сите гледаат. PVR IPTV Simple Client и во него сопствена листа, не некоја најдена на интернет. Тогаш нема да сецкаат каналите.
TvViet со српски арени у FHD, не е крадена листа.
Сопствена листа, купена со пари нели?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Zavisi kako gledas :), ovaa ne e kupena podarok e od sopstvenikot.
Не ми беше муабетот за таа лично.
Пари секако немаме да даваме, инаку не би се замарале со коди. Би пуштиле нетфликс и чао

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Nekoj koristi li rapidtvswiss? Moze li da gledas preku satelitska ili raboti samo preku internet? Ili ako ima neso slicno preku satelitska, so site exjy kanali i sportski?
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Гледав на Yoda адонот без проблем вчера

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Мене во Exodus повеќето филмови одвај да ми ги вчита Сакав да го гледам Hostiles и никако не ми го отвараше, ај реков дај друг филм и нејќеше па пробај трет отвори и кочеше. Поради ова решив да пробам друго нешто и инсталирав тој хрватскиот build Phoenix Reborn ама пак во Exodus e нешто споро и одвај некој филм да вчита

Приметив тој Phoenix Reborn како да е доста побрз барем на мојот лаптоп некој од работите побрзо ги отвараше. Не е пренатрупано менито како Balkan Green со икони и со позадина анимација да врти цело време. Meнито ми се допадна како е средено дизајнот. Еве да пишам и содржински што има
  • За филмови Покрај Exodus има и уште пет addon-и Genesis Reborn, Maveric Movies, Neptune Rising, Placenta, Uranus.
  • Oд addon-и со IPTV листа канали го има скоро истото како на Balkan Green, значи тука е Balkan Green addon-oт
  • Од авторите и одржувачите на овој build исто имаат addon кај што ставаат филмови и серии само направено како Exodus па има доста понови филмови. Исто имаат домашна продукција филмови и серии а сериите се доста хрватски избор. Има исто и документарци, бокс сет филмови, аddon со содржини за деца.

Значи скоро се како на Balkan Green но малку и надополнет содржински.

Така да на RaZ-R би му препорачал да се одлучи или за Balkan Green или за Phoenix Reborn aко е почетник во Kodi или ако го мрзи да инсталира аddon-и едно по едно. Инструкции за инсталирање има на Јутјуб се убаво прикажано во видео.
 
Последно уредено:

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Мене во Exodus повеќето филмови одвај да ми ги вчита Сакав да го гледам Hostiles и никако не ми го отвараше, ај реков дај друг филм и нејќеше па пробај трет отвори и кочеше. Поради ова решив да пробам друго нешто и инсталирав тој хрватскиот build Phoenix Reborn ама пак во Exodus e нешто споро и одвај некој филм да вчита

Приметив тој Phoenix Reborn како да е доста побрз барем на мојот лаптоп некој од работите побрзо ги отвараше. Не е пренатрупано менито како Balkan Green со икони и со позадина анимација да врти цело време. Meнито ми се допадна како е средено дизајнот. Еве да пишам и содржински што има
  • За филмови Покрај Exodus има и уште пет addon-и Genesis Reborn, Maveric Movies, Neptune Rising, Placenta, Uranus.
  • Oд addon-и со IPTV листа канали го има скоро истото како на Balkan Green, значи тука е Balkan Green addon-oт
  • Од авторите и одржувачите на овој build исто имаат addon кај што ставаат филмови и серии само направено како Exodus па има доста понови филмови. Исто имаат домашна продукција филмови и серии а сериите се доста хрватски избор. Има исто и документарци, бокс сет филмови, аddon со содржини за деца.

Значи скоро се како на Balkan Green но малку и надополнет содржински.

Така да на RaZ-R би му препорачал да се одлучи или за Balkan Green или за Phoenix Reborn aко е почетник во Kodi или ако го мрзи да инсталира аddon-и едно по едно. Инструкции за инсталирање има на Јутјуб се убаво прикажано во видео.
Дај линк за инсталација?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.080
Поени од реакции
8.130
Мене во Exodus повеќето филмови одвај да ми ги вчита Сакав да го гледам Hostiles и никако не ми го отвараше, ај реков дај друг филм и нејќеше па пробај трет отвори и кочеше. Поради ова решив да пробам друго нешто и инсталирав тој хрватскиот build Phoenix Reborn ама пак во Exodus e нешто споро и одвај некој филм да вчита

Приметив тој Phoenix Reborn како да е доста побрз барем на мојот лаптоп некој од работите побрзо ги отвараше. Не е пренатрупано менито како Balkan Green со икони и со позадина анимација да врти цело време. Meнито ми се допадна како е средено дизајнот. Еве да пишам и содржински што има
  • За филмови Покрај Exodus има и уште пет addon-и Genesis Reborn, Maveric Movies, Neptune Rising, Placenta, Uranus.
  • Oд addon-и со IPTV листа канали го има скоро истото како на Balkan Green, значи тука е Balkan Green addon-oт
  • Од авторите и одржувачите на овој build исто имаат addon кај што ставаат филмови и серии само направено како Exodus па има доста понови филмови. Исто имаат домашна продукција филмови и серии а сериите се доста хрватски избор. Има исто и документарци, бокс сет филмови, аddon со содржини за деца.

Значи скоро се како на Balkan Green но малку и надополнет содржински.

Така да на RaZ-R би му препорачал да се одлучи или за Balkan Green или за Phoenix Reborn aко е почетник во Kodi или ако го мрзи да инсталира аddon-и едно по едно. Инструкции за инсталирање има на Јутјуб се убаво прикажано во видео.
Која верзија еходус ја имаш?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Која верзија еходус ја имаш?
Е не знам, најверојатно последна верзија е.


Исто глупо е што некој измислил pair за линк од openload. Знам не одзема многу време ама е досадно на секој 4 часа или секој нов ден кога ќе уклучиш Kodi тоа да го правиш. Пример уклучуваш Kodi и одиш на Exodus, бираш филм го уклучуваш ти дава доста извор линкови и од скоро сите понудени работи тој со pair кој одвај прашање е и тој дали ќе го уклучи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
аман бе ,застани на еходус и од десна страна ти пишува која верзија е .7.0
7.0 верзија последната. Наместено е на сите addon- и auto update што значи сите се најнова последна верзија.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.080
Поени од реакции
8.130
7.0 верзија последната. Наместено е на сите addon- и auto update што значи сите се најнова последна верзија.
нешто пробуваш да кажеш ама не разбираш доволно, што ако ти се наместени на ауто апдејт, ако аддонот го напушти source знаеш кога кога ке ти направи упдате на свети никад.

@Cannon ако си за филмови само Exodus, за иптв денис лист платинум го имаш во греен адонот ги пушта одма линковите ама знае да зеза
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
нешто пробуваш да кажеш ама не разбираш доволно, што ако ти се наместени на ауто апдејт, ако аддонот го напушти source знаеш кога кога ке ти направи упдате на свети никад.

@Cannon ако си за филмови само Exodus, за иптв денис лист платинум го имаш во греен адонот ги пушта одма линковите ама знае да зеза
Не се разбирам многу во Kodi ама Exodus повеќето филмови ме зеза нешто истото го приметив кај брат ми на Android телевизор.
Среќа имам и друга програма за филмови па имам алтернатива друга кога не работи на Kodi.

Ова pair ми стана тотално иритирачки после 4 часа ајде пак одново прави pair. Зар не може еднаш или ниеднаш да не го правиш тоа ? Кој го измисли ова чудо глупо ?
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Не ми беше муабетот за таа лично.
Пари секако немаме да даваме, инаку не би се замарале со коди. Би пуштиле нетфликс и чао

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Не е ни се до парите, има адони кои никаде неможе да се најдат. Посебно направено и ова многу малку луѓе го имаат:

Не сакам да се фалам со сликите у стил еве што имам јас, го заболе некој за тоа. И таму во друга тема инсистирам никој да не ми се заблагодарува јавно.
Ова е MQ скин кој е комплетно преведен од мене, па потоа од некои дечки е направен овој адон. Овој мој коди е уникат, комплетно е изменет, поради некои фалинки што ги има. Мене лично најдобро ми работеше frodo :). Сакам да кажам бегам од оние адони кои се достапни на сите, одат тие на некој сервер и кога ќе се накачат многу корисници едноставно пука серверот. Мене ми е преку глава од прашања што треба и како, многу малку луѓе има што се обидуваат сами да го решат проблемот. Наједноставно е да се побара и добие нешто без труд.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Зае некој дали може на почетно мени да се намести да се прикажуваат горе филмовите и сериите од еден аddon ? Знам да наместам ама не знам дали може едно до друго да си стојат и за филмови и за серии.

Пример вака да си биде


Сакам една редица да се појавуваат филмови а под него друг ред со само серии. Бидејќи не ми е оделено во менито едно за филм едно за серии како што е на сликава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom