Гледање на кафе

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Море... Последниве два пати... Неќам да признаам... Ама озбилно ми гаѓаат. :icon_lol: И увек најбезобразна ми е чашата. Немам идеја зошто, се` прљави ствари ми гледаат. :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Sekogas koga pieme kafe so drugarkite gi prevrtuvame fildzanite i onaka radi zanimacija si gledame. Se si pogoduvame sekako, kako moze da ne si pogodime koga sme zaedno od "jutra do sutra". Ne veruvam vo takvi raboti bidejki denes i 100 pati da go prevrtis fildzanot 100 pati razlicni figuri ke ti se otvorat. Toa gledanjeto e onaka koga so drustvoto si imas se kazano i nemas druga tema na razgovor osven da go drzis fildzanot i da tropas gluposti.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Гледам на кафе само доколку шмекам некоја. Пример пиеме турско и јас одма ја вртам шољата и почнувам да ја гледам вистината!....при овој момент со лажењево се доаѓа до екстра бодови кај шмекерицата...кај што покрај шмекот ете некое машко и гледа...а викаат машко кога гледа погодува. Е знајте форумџики шмекерици Шмекерот кога гледа покрај тоа што погодува дури ќе се заљубите во него! Лесно е ептен...онака...Имаш пат..па ХММмм...имаш дрва на патот! А нема везе нема дрва и она : Леле шмеки до сеа се ми погодуваш...
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
До пред некое време не знаев оти добро сум гледал на кафе, ама еднаш ме натераа а ја појма немав, а тие ми викат кажувај само какви фигури гледаш а ние ќе си ги претумачиме. Сеа не знам дали е способност или случајност али тоа што го видов 85% испадна точно, и од тогаш наваки ме замараат да гледам нон стоп:star:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Прашајте ја Тина89 како гледам на кафе. :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Е одамна не ми гледал никој на кафе, а фала богу и не сум пиела турско во скоро време з ада свртам шоља, порано и без да ми гледаат вртев сега не, а и интерсно ми беше кога ми гледаа не дека ми погодија нешто ама ај занимација
 

Fama

Bombin' thru the speakaz
Член од
10 февруари 2009
Мислења
518
Поени од реакции
19
Им верувате ли на тие што гледаат на кафе?
- Не.
Сакате ли да ви гледаат на кафе?
- Не.
Можеби вие гледате на кафе?
- Не гледам и немам намера да се замарам со тоа.
И општо за појавава, ја сметате како нешто навистина интересно или денгубење?
- Денгубење.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene: не им верувам...ама ај онака на шала
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ми гледале два пати на кафе:
Првиот пат ме исповадија од памет те гледале ова те гледале она ја ркеов ке умрам:pos2:
Вториот пат кооолку убави работи ми изнакажаа како љубов супер ке тргнело едно друго.А ништо не бидна!
Не верувам!И од сеа почнав ја да гледам на кафе!Си кажувам што ке ми дојде на душа па другите нека се чешаат:back:
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Па одвреме-навреме интересно е. Има една жена која секогаш ми погодува... :pipi:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
ми гледале на кафе и тоа што прв пат сум имала контакт со човекот ми вика ти си бик и јас онака цела прашалници и го гледав заплашувачки како може да знае му одговорив со знам :nesvest: ... па верувам во одредена доза кога ќе ми кажат нешто за мене што е вистинито а тоа шо е за у иднина шо ќе ми бидне не баш гледам скептички.. чекам да видам дали ќе биде или не па после може да верувам
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
131
Поени од реакции
6
Па веќе 3 години не пијам турско, ама и кога пиев не барав да ми гледаат, ме мрзи да слушам не за друго а и + не верувам! Интересно е што јас знам да гледам на кафе и другаркиве знаат да замараат некогаш као..леле те молам кажи ми што ќе се деси да знам што да праам..или така. Сум гледала на многу луѓе...и некои што прв пат ги гледам..другарка на другарка....и сите се :icon_eek: и :raz: како може да им погаѓам толку. Еден другар ми се "клањаше" 5 мин откако му гледав, вика- цел живот ми го раскажа идиотке! сега немам што да кријам од тебе, неможам да те лажам ништо! :wink:
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
И ја гледам на кафе.. ама почна да здосадува.. се едно исто:toe:
Ај пичите ако знаете значење на некои фигурииии :helou:
 
М

Мрак

Гостин
Д: Ане.. испиј го кафето. Да ти гледамее..
А: Не ми се пие. Несакам кафе. Дајте ми сок.
Д: Ама да ти гледамее..
А: Абе, не сакам.. немора..
Д: Па сите ќе си гледамее.. ај, немора да го пиеш цело, само малку..
А (шмрк): Ете. Ајде истурете го другово..

А-јас
Д-другарка


После превртување на чашата и чекање 15 мин почнува циркусот:
имаш планови.. ќе ти се остварат повеќето..
имаш тежина.. нешто те мачи..
срце! љубов!
црни очи те гледаат.. плави очи те гледаат

ајде сега за дечковци.. ти си во средината а од страна тие.. бла блаа, овој е свртен накај тебе, другиов е расеан.. ајде, со кој сакаш да те спојам?
после спојувањето демек.. лелее, гледај како испадна! срце! споени! те сака! вааау..!


:tapp:гледање на кафе. интересно е само колку влегуваат во филм другаркиве. вака ја гледаат таа што кажува - :icon_eek:


вакви реакции се редовни : :raz: :aplauz: :cuc: :icon_conf :icon_surp :icon_neut :icon_frow :se_ molam :icon_roll :je: :pipi: :vozbud:


Жити гледањето. Кој нема планови? Кој нема тежина? Кој не го гледаат црни или плави очи? шупци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom