Гледачот Дуле од Велес

Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
извинете што ке отидам оф топик ама мора да кажам за баба Ванѓа.
Таа не ослепела од песок (јас така сум прочитал) кога била мала работеле во нива и наеднаш дошло силно невреме и сите избегале ама таа неможеа да избега и после од тоа громовите што ударале таа ослепело и нокта на сон и дошол човек на бел коњ и и рекол дека таа треба да му помогне на човештвото и да не се плаши дека тој ке биде со неа. И после таа на секој човек што ке дошол кај неа му помагала му кажувала што да прави. Нејзината најпозната изрека е: ``Вие незнаете на мене што се ми се случува во главата``.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ја не знам,шо уопште се замарате со идиотиве.Нема никаква причина.Веќе и бабите почнуат да сваќаат дека се превара,а вие им го праите муабетот.
Дуле е тешка БУДАЛА!!!
Он ако е гледач,ја сум марсовец со ласерко пиштолче и тепам мравки на Венера.
Дај молимте.
Баба Ванѓа?!?!?!:toe:
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
Ја ќе ви кажам Дуле како ви погодува. Никогаш немам отидено кај него, нити пак мислам да одам кај некого, оти сите се жива превара. Имено Дуле гатачот, пред 1-2 години лежеше во затвор, поради предизвикани стравови кај народот, со предвидување дека ќе има земјотрес и ќе се сруши новиот мост во Велес. Немаше земјотрес, и не се сруши мостот. Друга работа Дуле гатачот пред да ви закаже сеанса, ве тера да оставите број телефонски, адреса домашна и сл. Тој после тоа испраќа т.н шпиуни кој испитуваат се за вас, вашето минато, од кај сте шо сте. Од кога ќе дознае се за вас, тогаш ве повикува, и ви го кажува она што вие го знаете. Не бидете будали. Сељаци ко Дуле, треба да се бесат.
кои глупости само ги пиша! :tapp:не си свесен...а и самиот кажа дека немаш отидено кај него..е сеа ако веруваш на сите што ќе ти кажат твоја работа..твој проблем..

:nesvest: каков број, каква адреса тоа ти си се јавил па ти ги побарал тие податоци??? а да не си го згрешил бројот случајно?????
на секој 30-ти во месецот се ѕвони и го бара само твоето име- откако ќе го кажеш само името ти кажува кога да дојдеш пр. 16.07.08 број 65. тој број значи дека пред тебе има 64.( тоа е за да си испланираш, кога да дојдеш- за ако си од друг град да не чекаш многу)..
А за шпионите... :pos2:чоек ама ме насмеа... па размисли малку пред да напишеш нешто... секој ден му доаѓаат на пр. до 70-80 души, од цела Македонија, а и пошироко. Знам и некои од србија кои имат идено кај него.. Колку ли шпиони ќе му требаат за да добие податоци за сите??? а патот ...или можда има шпион во секој град...и му работат за без пари????:uvo:
иначе нема тарифа ако и колку сакаш оставаш а всушност и воопшто не гледа кој остава колку, како etc..
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Pa i jas mnogu gluposti iznacitav
inace covekot stvarno na mnogu im pomognal ama ima i nekoj sto vika deka ne im pomognal
poveketo vikaat deka im pomognal
da ima nekoj da kaze sto bil kaj nego a ne rekla kazala:uvo:
 
С

Спенсер

Гостин
Pa i jas mnogu gluposti iznacitav
inace covekot stvarno na mnogu im pomognal ama ima i nekoj sto vika deka ne im pomognal
poveketo vikaat deka im pomognal
da ima nekoj da kaze sto bil kaj nego a ne rekla kazala:uvo:
само ке кажам дека МНОГУ МУ ПОМОГНА на мој роднина! толку.
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА ЗА ДУКИ Тhe biggest dushbag

Еве ви пример за Дуле гледачот и како тој го прави тоа што го прави. Ова е од еден другар кој што бил кај него.

Значи прво те прашува каде живееш. Другаров живее во потокот(место во Велес) и му кажува каде живее. Потоа прашува дали живееш на високо место во потокот (70 посто од куќите) и овој му одговара дека живее на високо. Дуле гледачот замижува и вика "ХММММММ ГЛЕДАМ СКАЛИ". Па ако живееш на високо како иначе ке стасаш бе Дуки бе. После му вика: Носиш многу кошули нели. Овој му одговара дека носи. Дуле вика: Хммммммм имаш црна кошула нели. Па колкави се шансите за човек што носи кошули да има црна кошула. Па откако погоди за црната кошула, замислете што му рече на другарчево, му вика : Пријателе фрли ги сите црни кошули и запали ги, тие се злото што ти го прави животот несреќен.

Па ќе фатам и него и сите сосе кошули ке ги запалам. И после ова некој ке ми рече: ааааааа друже кјути не зборуј така може стварно е тоа.

Сум слушнал за се, ама кошула бе луѓеееееееее, КОШУЛАААААААААААА.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Манијата со земјотресот беше страва, луѓе се селеа мајку му....
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Do poslednive dvajca
abe i jas sum od veles i znam kolku glupoka ima vo gradot i nemoj mnogu da se glupirate
ako trgnes od pazariste do trgovskiot i da im kazes deka nesto bilo voa ili noa cel veles ke znae a za zemjotresot nema vrska imase go davaa dule licno kazuvase deka ne izjavil nisto
a ti be od potokot sto si nemoj da mi kazuvas deka vo potokot se site visoki kuki koga ima nadmorska visocina od 3metri po ena ulica betonirana
ti kazav ima nekoj arno videno ima nekoj trese zeleni
ama toa e toa deca zeleni vo glavite
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
За Дуле немам слушнато,но ете од вас прочитав од се по нешто,некој за,некој против.
Јас не сум против бајачите,гледачите,но сум против тоа ако земаат тарифа,незнам таквите што Господ ќе им даде(сепак тоа е негова работа)можеби истите се отидени да бараат спас,и можеби и последен денар го собрале за да им го дадат за да им помогне пр.за дете кое е болно,за кое можеби и му нема спас.
Незнам каква душа имаат таквите,се прашувам дали воопшто таквите луѓе и имаат душа?Како може во очи да ги гледа и да ги лаже?
Но оној кој има дарба и ако зема пари за истото,како Господ му ја дал дарбата така и ќе му ја зеде-за беспари ја добил и за беспари ќе дава,а секој ќе даде онолку колку има да да деде...кога би ја имала таа способност би помагала на сите.
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
ги има еден куп такви на секаде
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
кои глупости само ги пиша! :tapp:не си свесен...а и самиот кажа дека немаш отидено кај него..е сеа ако веруваш на сите што ќе ти кажат твоја работа..твој проблем..

:nesvest: каков број, каква адреса тоа ти си се јавил па ти ги побарал тие податоци??? а да не си го згрешил бројот случајно?????
на секој 30-ти во месецот се ѕвони и го бара само твоето име- откако ќе го кажеш само името ти кажува кога да дојдеш пр. 16.07.08 број 65. тој број значи дека пред тебе има 64.( тоа е за да си испланираш, кога да дојдеш- за ако си од друг град да не чекаш многу)..
А за шпионите... :pos2:чоек ама ме насмеа... па размисли малку пред да напишеш нешто... секој ден му доаѓаат на пр. до 70-80 души, од цела Македонија, а и пошироко. Знам и некои од србија кои имат идено кај него.. Колку ли шпиони ќе му требаат за да добие податоци за сите??? а патот ...или можда има шпион во секој град...и му работат за без пари????:uvo:
иначе нема тарифа ако и колку сакаш оставаш а всушност и воопшто не гледа кој остава колку, како etc..

Точно,јас имам одено кај него и човекот воопшто не е за потценување...
А ако него му се исплати да ти прака шпиони... Зошто кај него уствари нема тарифа,така да...
Дел од работите што ми ги кажа,навидум ми изгледаа глупо и неверојатно,ама кога се вратив и и кажав на мајка ми .... Испадна дека работи кои ги знаелае само моите најблиски,а јас не,ми ги кажа и испаднаа точни... Така да јас му верувам на човекот,од искуство...:pipi:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Дуле е без никаква грешка, повидовит човек од него на Балканот здравје:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom