Гледачот Дуле од Велес

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
и јас сум гледач повелете,исклучиво само на женски :smir:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Ајде сега кажете кој од вас е ДУЛЕ и кажете кој сте вие другхарчињата му бидејки ако сакате да постигнете, публицитет на ваков начин и ете луѓето да се заентересираат за некој торлак Дуле кај кој наводно дури се закажува па да почнат да го бараат по велес, и исцелителот е роден кој кур мислитре дека шемиве невисе познати и дека народов ме ги знае:pos2: едно време вакви видовити се создаваа по селските чешми а сега по форуми:tapp: :tapp: :tapp:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Дууулеееее Сааавииич
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
за Дуле незнам али кај Сребра идев и задоволен сум
 
Член од
29 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Jasum od veles i Dule sekogas ti zakazuva nekolku dena podocna od zakazuvajeto koga treba da ti gleda i ima 4 5 dusi svoj i gi prakja da te sledat i vidat kaj zivees i posle ti kazuva kaj zivees edno drugo haha taka velat ali ne znam,znam samo deka toa so go pravi e demonska rabota.
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Еве како оди тоа со Дуки The Fortuneteller и тоа како ги стриже офците кои веруваат во тие работи.

Дуки: Каде живееш ?
Офца: На којник (највисока населба во Велес).
Дуки: Хмммммм.....гледам дека имаш скали.
Офца: Wow !!!!! Miracle
Дуки: Каква облека сакаш ?
Офца: Па имам доста фармерки.
Дуки: Хммммм...гледам дека имаш плави фармерки
Офца: Holy crap !!!!
Дуки: Дали си на факултет запишан
Офца: Да
Дуки: Ако учиш ке го завршиш за брзо време.
Офца: You are the Oracle my friend. Praise you !!!!

И сега за гранд финале последниот муабет. Заборавив да кажам дека ова е вистински случај што ми го има кажано другар. Повеќе личности што ги познавам биле кај Дуки The Oracle и 90 проценти од прашањата се тие.

Дуки: Ооооооо не, ти имаш црни фармерки !
Офца: Да......
Дуки: Земи ги тие фармерки и земи една стара блуза, запали ги и фрли ги во Вардар. Тие ја предизвикуваат лошата енергија во твојата куќа.
Офца: Thank you my savior !

A да, 90 проценти од злобните објекти кои се овземени од зли духови се најчесто облека. За жал еден другар кој беше љубител на кошули кој исто беше кај Дуки, си ја фрли кошулата. Кошулата му беше подарок од негова тетка во Русија, која работи како моден дизајнер. Точак !!!!:tapp:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Еве како оди тоа со Дуки The Fortuneteller и тоа како ги стриже офците кои веруваат во тие работи.

Дуки: Каде живееш ?
Офца: На којник (највисока населба во Велес).
Дуки: Хмммммм.....гледам дека имаш скали.
Офца: Wow !!!!! Miracle
Дуки: Каква облека сакаш ?
Офца: Па имам доста фармерки.
Дуки: Хммммм...гледам дека имаш плави фармерки
Офца: Holy crap !!!!
Дуки: Дали си на факултет запишан
Офца: Да
Дуки: Ако учиш ке го завршиш за брзо време.
Офца: You are the Oracle my friend. Praise you !!!!

И сега за гранд финале последниот муабет. Заборавив да кажам дека ова е вистински случај што ми го има кажано другар. Повеќе личности што ги познавам биле кај Дуки The Oracle и 90 проценти од прашањата се тие.

Дуки: Ооооооо не, ти имаш црни фармерки !
Офца: Да......
Дуки: Земи ги тие фармерки и земи една стара блуза, запали ги и фрли ги во Вардар. Тие ја предизвикуваат лошата енергија во твојата куќа.
Офца: Thank you my savior !

A да, 90 проценти од злобните објекти кои се овземени од зли духови се најчесто облека. За жал еден другар кој беше љубител на кошули кој исто беше кај Дуки, си ја фрли кошулата. Кошулата му беше подарок од негова тетка во Русија, која работи како моден дизајнер. Точак !!!!:tapp:
Aбе знаеш што е финтата.
Дуле не се замара со обични луѓе, квалитетно гледање кај Дуле само по врски да знаеш, еве јас ти кажувам од лично искуство дека Дуле ми помогнал во толку многу тежок момент, што се работеше за живот и смрт шо се вика значи медицински проблем имав нешто и он кажа такви работи за мене, шо на пр, само јас ги знам на никој не сум ги кажала јас лично не бев кај Дуле баба ми беше преку роднина еден

и она ми пренесе па се чудев од кај знае баба ми мои ептен ама ептен психо скриени работи шо значи се у мојата психа, и што не може да се дознаат преку детектив на пример значи презадоволна сум од Дуле и навистина човекот е видовит колку и самата Ванѓа ама зависи за кого, тој има толку гужва што не може за сите да се замара многу пошто он психички се оптеретува коа гледа и затоа не навлегува баш за секого длабоко значи не се замара бе за секого шо да ти кажам друго хехе:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Se iznacitav eden bulshits . Tie vasite ceneti spasiteli , gledaci , bajaci - zosto ne gi prasate nesto za vo idnina ? Eve dogovorote se so nekoe drugarce aj ke ojme Sk na prosetka , i prasajte go na bate Dule ili kurov mi tamu nekoj so znae da vi kaze za vaseto patuvanje , kade ke odite i so kogo treba da se sretnete , eh ako pogodi bratcevo pustete mu raka . Toj ako kurov mi se razbira od nesto ke znae da ti kaze nesto za idninata. A ne da te natera da si ja izgoris tvojata najskapa kosula i tvoite najomoleni farmerki ebate . Vas problem vo sto veruvate , Biblijata veli ne ebajte si ja po bajacki i gatacki . Zosto ? Oti veli gjavolot sovrseno dobro go znae naseto minato ali Satancevo pojma nema so ke se sluci posle 5 min . znaci ne ja znae idninata . Ete zatoa vasite ebeno-ceneto-pocituvani gatacki go znaat samo minatoto . Nekoj frlil magija , togas vaka bilo , togas onaka bilo . Zosto ne ti kazi nesto vo bliska idnina ? Nesto so ke se sluci za mnogu brzo vreme . Kako eden gomnojadac so mi vikase mene vo juli ke te udri vozilo na 4 trkala i edvaj ke prezivees , kutriot jas taman sum preziveal toa vo avgust ke me udrelo vozilo na 2 trkala , toa bese pred 4 godini . Edna rabota go preblede glaucov - mi veli TEBE TE STITI SVETIOT DUH . E oti ortakov preblede toa prasajte se vie . Vas problem vo sto veruvate - Ne vikam deka nema gledaci ama ne se site . Vangja ne stavajte ja v usta :) taa vistinskata bila :) Edna rabota so se slucila kaj mene doma . Cicko mi bese na umiranje , po site lekari go nosevme , nemase spas , po 300ta picke materine bajaci i gataci pak krasan kurac i od niv . Baba mi so posledna nadez go odnese vo manastirot Kalista , i so zeski solzi mi vika na popot - pope da go vnesime coekov vnatre , popot kako za majtap i rece zeno jas ne sum doktor ta inekcija ke mu dam ke ozdravi . Zenava so uste pozeski solzi mu rece - JAS NE GO DONESOV KAJ TEBE SIN MI - JAS GO DONESOV KAJ MAJKA BOGORODICA . Vas problem dali veruvate ili ne - COEKOV VO ISTIOT MOMENT STANA ZDRAV I PRAV KAKO NIKOGAS NISTO DA NE BILO !!!
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Ејјјј ама е језив еј.Колку брзо збори тоа е чудо.И само кажува лоши работи.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Мора од нешто да се заработува.....Не знам дали да верувам или не...на тетка ми и се јавуваа некои соништа и може да им помогне на луѓе што имаат проблеми со притисокот,желудникот,бубрезите и така нешто и верувам бидејќи може и во живо и преку телефон да лечи.А за оние што демек ја претскажуваат иднината освен Ванѓа никој не признавам...можеби има,они си знаат што им се случува во главата
 
Член од
25 јуни 2008
Мислења
451
Поени од реакции
5
Носеа мој братучет кај тој Дуле и знаете кој беше исходот од сето тоа?
Братучедот мој после еден месец се обеси!
наместо да одам кај човек и да си земам проклетство ќе одам кај Господ.
Еве еден стих за Дуки на страшливците и на неверните, и на гнасните и на убијците, и на блудниците и на вражалците, и на идолопоклониците и на сите лажци, нивниот дел им е во езерото, кое гори со оган и сулфур; тоа е втората смрт.
Друго Ангелко кој го знае од Општина нека го праша кога он Бил кај Дуки да му збори за Господ. Се било добро се додека не му го спомнал Исус и не му понудил Нов Завет и да Дуле му рече јас го познавам подобро од тебе со изменет глас.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Носеа мој братучет кај тој Дуле и знаете кој беше исходот од сето тоа?
Братучедот мој после еден месец се обеси!
наместо да одам кај човек и да си земам проклетство ќе одам кај Господ.
Еве еден стих за Дуки на страшливците и на неверните, и на гнасните и на убијците, и на блудниците и на вражалците, и на идолопоклониците и на сите лажци, нивниот дел им е во езерото, кое гори со оган и сулфур; тоа е втората смрт.
Друго Ангелко кој го знае од Општина нека го праша кога он Бил кај Дуки да му збори за Господ. Се било добро се додека не му го спомнал Исус и не му понудил Нов Завет и да Дуле му рече јас го познавам подобро од тебе со изменет глас.
Како мислиш со изменет глас?Каков Нов завет?
Ама Дуле не може да предвидува смрт, ако братучед ти сакал да се обеси ако бил депримиран и сакал утеха и некој да му каже дека се ќе биде добро па отишол кај Дуле тогаш не можеш Дуле да го кривиш за тоа што се обесил, Дуле кажува и добро и лошо он претскажува ама за смрт не смее да гледа, бидејќи тоа е Божја работа.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Незнам ни дали да верувам или да не верувам стварно чудна работа мои роднини имаат отидено и погодил дека предходната ден имале гости и им донесол вино и да го фрлеле доколку имало уште а стварно имале гости и донесле вино плус имаат нова куќа и на третиот спрат стар кревет и им кажал дека некој што ги мрази им ставил јајце и овие отишле и нашле.
Ова е озбилно не се зафркавам и мене ми е чудно ама 100 посто не ме лажат мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom