Гледачот Дуле од Велес

Г

Гоццццце

Гостин
Абе шпиуни не буквално, дека Велес е мал град, малце да си попознат веднаш ,,се,, знаат за тебе.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ја ќе ви кажам Дуле како ви погодува. Никогаш немам отидено кај него, нити пак мислам да одам кај некого, оти сите се жива превара. Имено Дуле гатачот, пред 1-2 години лежеше во затвор, поради предизвикани стравови кај народот, со предвидување дека ќе има земјотрес и ќе се сруши новиот мост во Велес. Немаше земјотрес, и не се сруши мостот. Друга работа Дуле гатачот пред да ви закаже сеанса, ве тера да оставите број телефонски, адреса домашна и сл. Тој после тоа испраќа т.н шпиуни кој испитуваат се за вас, вашето минато, од кај сте шо сте. Од кога ќе дознае се за вас, тогаш ве повикува, и ви го кажува она што вие го знаете. Не бидете будали. Сељаци ко Дуле, треба да се бесат.
Не можеш да идеш во затвор за „лажно гатање“. Не постои такво кривично дело што може да те затвори ако си рекол дека ќе има земјотрес, а немало.

Тоа за шпиуните од друга страна, може да држи вода. Особено во помалите градови, каде секој се секој се знае и одма можеш на човек да му го дознаеш минатото ако се распрашаш.

Мене ваквите луѓе ми се преваранти од чиста причина што наплаќаат за технички никаква услуга за возврат.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Те прашува адреса и други податоци, па праќа шпиОни кај тебе, и детективи да те разоткријат, па одкако ке му пристигне твоето досие со сите инфо за тебе тогаш те вика и све ти погодува! Абе страшна работа ти е прогнозава.... изгледа овај нема попамента работа, а?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
Imav slusano deka kazuva samo magii i takvi stvari,megutoa moi sosedi bea kaj nego,a povodot bese toa sto bea ograbeni.Toj pocnal so tie magii i takvi stvari i ovoj sosedot mu kazal,slusaj covek jas dojdov za toa i toa-"Koj me ograbi" i ovoj mu kazal so ime,a sto bese najcudno im rekol vie imate sosed go kazal po ime(brat mi) kazete mu da se zamie so svetena voda. Potoa bile uste kaj dvajca drugi, neznam tocno kade i tie istoto go potvrdile. Lugeto sto gi ograbija im bea prijateli i sami se distanciraa,ama vie veke znaeja od gledacite.
p.s Ova bese pred mnogu godini i togas ne se zakazuvase,tuku ednostavo odis i si cekas red,ako stignes kaj nego dobro,ako ne drug pat sega mozebi se zakazuva,ne znam
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Oвие луѓе што имаат тарифа за гледање ми се баш прави хохштаплери. Тие што навистина се искрени за својата способност или го прават тоа за без пари или ти кажуваат да дадеш што можеш.

Според мене, на Ванѓа ама никој не може блиску да и дојде со способноста за видовитост.
 
U

UnholY

Гостин
Oвие луѓе што имаат тарифа за гледање ми се баш прави хохштаплери. Тие што навистина се искрени за својата способност или го прават тоа за без пари или ти кажуваат да дадеш што можеш.

Според мене, на Ванѓа ама никој не може блиску да и дојде со способноста за видовитост.
Тоа е тоа. Потполно се согласувам.
Стварно не знам шо изиграваат. Нострадамус во модернизирана верзија...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Според мене, на Ванѓа ама никој не може блиску да и дојде со способноста за видовитост.
и јас се сложувам за Ванѓа и можеби малку до некаде може да се поверува на Клеопатра а тоа другите се се преваранти неможат да си најдат работа па ајде ке гатаме/..........:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
53
Поени од реакции
5
хехе ама вие не го знаете перо од охрид
е па вака дечки јас имав камен на бубрег и на сакав да се правам операција и тој перо мене ми го изваде со магија и со чај некој си. ама остај то ми кажа и дека е голем 8 милиметри па после то јас од чиста љубопитност ојдов на ехо да се снимам и стварно ми рекоа дека е 8 милиметри. ама ај то со мене 8 мм. на една комшика моја и беше 15.5 мм. ви се верува и нејзе исто така и го изваде. зато никогаш не вели никогаш не мојш да знајш шо мојт да е човекот. а од друга страна пак мене овај не ми наплати за разлика од дуле шо наплаќал уствари несакаше ни тие 200 ден шо му ги давав да ги земе викаше само здравје да ти даде господ и на сите да ни даде.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Oвие луѓе што имаат тарифа за гледање ми се баш прави хохштаплери. Тие што навистина се искрени за својата способност или го прават тоа за без пари или ти кажуваат да дадеш што можеш.

Според мене, на Ванѓа ама никој не може блиску да и дојде со способноста за видовитост.
Добро може некој да ми објасни која е всушност гатачката Ванѓа?Од баба ми ми е така останато кога некој нешто ќе погоди, сите велиме леле ти ко Ванѓа да не си.Се во таков контекст се спомнува.Постов твој ме заинтересира која била таа?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Лeле ме потсети овој сум се газел од смеење коа го глеав :pos: :pos:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
В-в А-а Ј-ј Т-п не п, т!Т добро, С-с Н-н Е-е Ј-ј К-ш!Не ш, к, аа ш, не ш К!:vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2:

Туп-дуруп магија је скинута:cuc::zver:

Еба ве старудијата што се јавува на вакви "гледачи":vozbud:
Како само им пери пари, а овие мртви сериозни, со тањирот накај телевизорот свртени:pos2::pos2:

Се пукнав од смеење.:pos2:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ете тоа ви е балканштина.

И вакви ги има со лопати да се ринат. А идиоти што им даваат пари, дупло повеќе.

Кој идиот треба да...

Ај нема везе. :)
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Добро може некој да ми објасни која е всушност гатачката Ванѓа?Од баба ми ми е така останато кога некој нешто ќе погоди, сите велиме леле ти ко Ванѓа да не си.Се во таков контекст се спомнува.Постов твој ме заинтересира која била таа?
наша жена од Бугарија. Ослепела како девојче од песок у очи и од тогаш ја добила способноста да „гледа“. Пиши у Гугл „баба ванѓа“ и ќе најдеш повише информации. Исто така, има и книга напишано за нејзиниот живот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom