Гласање и избори - се што треба да знаете за вашите права и одговорности во изборниот процес!

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.189
Поени од реакции
181.341
Сега ја гледав госпожата од ДИК на вести, кажа 35% излезност во половина од гласачките места во дијаспората што ги избројале. Со екстраполација може да се добие дека има 7-8 илјади излезени од 20к пријавени, или во превод 1 пратеник од дијаспората наместо 3.
Нема да има пратеник од дијаспората :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.747
Поени од реакции
6.867
Каков е е овој дополнителен список? Мене ме немаше во тој редовниот и послем извадија друг и таму ме најдоа. И дали годинава шкртаат со маркер, оти не бев шкртнат и не видов дали некој друг шкртаат?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
2.871
Поени од реакции
1.310
Каков е е овој дополнителен список? Мене ме немаше во тој редовниот и послем извадија друг и таму ме најдоа. И дали годинава шкртаат со маркер, оти не бев шкртнат и не видов дали некој друг шкртаат?
На тој дополнителниот се тие што се или биле во странство, такви се само 150 илјади (да не веруваш) и оваа година те прскаат со спреј.[DOUBLEPOST=1481466901][/DOUBLEPOST]Еве ја гледам и излезноста, стандард, 100% сум сигурен дека ќе одеме над 75%
за шошоните се знае одвај 50%
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.557
Поени од реакции
10.234
Каков е е овој дополнителен список? Мене ме немаше во тој редовниот и послем извадија друг и таму ме најдоа. И дали годинава шкртаат со маркер, оти не бев шкртнат и не видов дали некој друг шкртаат?
Не, не, се вратија на прскањето и UV ламбата.
 
S

silmarillion

Гостин
Кога идев да гласам прееска, една тетка гарант вмровка беше излезена пред училницата и на телефон рапортираше, вика: До сега 545 се излезени, 55% од нив се наши : )))
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
281
зошто сајтот од ДИК не работи? ги штелуваат ли резултатите?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.096
има веќе слична работа неколку години во Хрватска... ама они се веќе предходно во гЕу и мува не ги лазе за хаосот... башка таму нема национални елементи...
нашава работа ќе наликува на црногорската... само што они се практично во нато..

не трескај, гласачкото место 2708 е во ОУ Лазо Ангеловски, како и сите други тука
ocigledno nikad ne si bil vo lisice pa pojma nemas za sto zboruvas
kretenu,site novi zgradi (preku bulevarot) stanarite gi stavija na toa glasacko mesto,plus starosedelcite. zatoa kretenu ima 1600 glasaci na toa mesto i zatoa ima guzva.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
ocigledno nikad ne si bil vo lisice pa pojma nemas za sto zboruvas
kretenu,site novi zgradi (preku bulevarot) stanarite gi stavija na toa glasacko mesto,plus starosedelcite. zatoa kretenu ima 1600 glasaci na toa mesto i zatoa ima guzva.
Па он не рече кои станари се на тоа гласачко место, туку дека гласачкото место не се наоѓа во новите згради туку во лазо - што е точно.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.793
Поени од реакции
16.511
зошто сајтот од ДИК не работи? ги штелуваат ли резултатите?
Имаат закупено некој опсег од 100 посети месечно и паѓа. Се сомневам дека е нешто друго.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.096
Па он не рече кои станари се на тоа гласачко место, туку дека гласачкото место не се наоѓа во новите згради туку во лазо - што е точно.
vrati se na negovata prva laga za fantomi na toa izbiracko mesto izvedena od glup zaklucok deka'ima guzva,sigurno se fantomi'
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.074
Поени од реакции
8.485
ocigledno nikad ne si bil vo lisice pa pojma nemas za sto zboruvas
kretenu,site novi zgradi (preku bulevarot) stanarite gi stavija na toa glasacko mesto,plus starosedelcite. zatoa kretenu ima 1600 glasaci na toa mesto i zatoa ima guzva.
во новите згради има многу што скоро сменија лични карти ... а таму има многу што и не се од Скопје одамно туку релативно бргу доселени..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.813
Поени од реакции
25.386
Темава ќе биде заклучена затоа што се однесува исклучиво на правните аспекти и права од гласањето, а како што забележав, дискусија за изборите се води тука, така што префрлете се таму. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom