Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Мене малце не ми е јасно, од ДИК вадат резултати дека ВМРО водат за некои си 20.000 гласови, а по фејсбук ми искачаат статуси, live видеа и разни статии дека СДСМ ги добија изборите, башка од штаб излегуваат со тврдење дека победиле во Куманово, Битола, Скопје итн итн..да не слават прерано ?!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Читајќи ги твоите мислења делуваш на будалетинка не овие од денес, него месеци наназад, јас веќе ти аргументирав, (ако воопшто знаеш што значење има глаголот ``аргументира`` во македонскиот литературен јазикот = ``изнесува мислење``) јас своето мислење веќе го кажав, чудна работа мајка му стара, бараш двојазичност, а ни мајчиниот не си го знаеш како што треба..



А некогаш СДСМ вредеше, и имаше квалитетни политичари, курнази, симпатизери беа градските ушлифовани фаци, за ВМРО гласаа само сељачаана..
СДСМ на чело со сегашнава гарнитура го допре дното..

Тоа е другар, крај.. нема понатаму.. подвиткај опашот, ќути, трај, трпи и гледај (не само ти, сите ние) како сегашнава а и наредната, онаа што ќе дојде власт после 00:00 не ебе у здрав мозок..
Аргументира подразбира изнесување на факти за нешто што може да се докаже, заклучи преку користење на логиката или мерење на одредени величини и не е исто со и "изнесува" кое јас потоа го вметнав во реченицата, затоа што ти секако не можеш да докажеш преку докази дали некој е будалетинка, глуп, паметен или слично, туку можеш само да изнесеш свое субјективно мислење, кое си е лично твое и е одраз единствено на твојот став. Значи, субјективизација не е исто со доказ и факт.

Те молам, во иднина пред се се впуштиш во навредување и омаловажување, измери го противникот и процени дали можеш со глава низ ѕидот да пројдеш.

Второ, јас никогаш никаде не сум се изјаснил за двојазичност, тројазичност или што и да е и ако навистина си ми ги читал мислењата како што тврдиш, тогаш немаше истото да го тврдиш, а можеби и си ме читал, но тоа тогаш те прави лажго.

Во претходниот пост јас го изнесов моето видување што би било идеална ситуација, а тоа може да се сведе само на надеж и верување, што не е ништо погрешно.

Твој избор е дали ќе свиткаш опаш, дали ќе преќутиш, дали ќе испушиш миљон говна и курови од едната и од другата страна, но мене не ми наметнувај ниту препорачувај што и како да правам.

Ај заеби.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Мене малце не ми е јасно, од ДИК вадат резултати дека ВМРО водат за некои си 20.000 гласови, а по фејсбук ми искачаат статуси, live видеа и разни статии дека СДСМ ги добија изборите, башка од штаб излегуваат со тврдење дека победиле во Куманово, Битола, Скопје итн итн..да не слават прерано ?!
Како што ми изгледа, скоро сигурно ќе има широка коалиција, 4% се разлика.
Така да можно е двете партии да слават победа вечерва.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
За што е постигната целта?

Вреди ли цела партија и пред се држава да е заложник на нечие негодување дека треба да одговара и да лежи затвор? До кога за лични интереси штетата ќе ја трпиме на национално ниво?
Проблемот е покомплексен... ете што праиме, ќе лежи ли Буч ?? јасна чиста работа, ама ??? Навидум е лесно, ама не е... тој земал пари, ама не за него, за партија, само курир бил... исто е и за аљи и за муса... а пред 14 години лежеа за исто такво дело и Арнаудов и други...[DOUBLEPOST=1481492479][/DOUBLEPOST]
Како што ми изгледа, скоро сигурно ќе има широка коалиција, 4% се разлика.
Така да можно е двете партии да слават победа вечерва.
широка корупција, а најпвеќе ќе слават тие што ќе бидат јазикот на кантарот, како на времето амди...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Slednata vlada na R.M. ke ja vodi SDSM bez razlika na toa sto eve vo momentov slusam bile fifty-fifty so rezultatite ... mislite deka megjunarodniot faktor ke mu dozvoli pak na krivonogiot rahiticen klovn Grujo i negovite pajtasi da kreiraat svoja vlada i da prodolzat so diktaturata/rezimot novi 4 godini haha ... ova e sloboda za Makedonija i sloboda za VMRO-DPMNE, da vmrovcite se najgolemi pobednici deneska, sega treba da mu udrat kloca po gazot i da rascistat so Grujo i Grujovistite i da si ja vratat partijata vo svoi race, da ne zaboravime deka VMRO e demokratska partija, toa sto fasisti (Grujovci i Mijalkovci) ja uzurpiraa i od Makedonija napravija koncentracionen logor poslednive 10 godini, seto toa e veke minato !
Da zivee slobodata, da zivee Republika Makedonija, da zivee slobodno i demokratsko VMRO-DPMNE i sekako CESTITO NA SDSM i koalicijata za pobedata na ovie izbori !!!
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Slednata vlada na R.M. ke ja vodi SDSM bez razlika na toa sto eve vo momentov slusam bile fifty-fifty so rezultatite ... mislite deka megjunarodniot faktor ke mu dozvoli pak na krivonogiot rahiticen klovn Grujo i negovite pajtasi da kreiraat svoja vlada i da prodolzat so diktaturata/rezimot novi 4 godini haha ... ova e sloboda za Makedonija i sloboda za VMRO-DPMNE, da vmrovcite se najgolemi pobednici deneska, sega treba da mu udrat kloca po gazot i da rascistat so Grujo i Grujovistite i da si ja vratat partijata vo svoi race, da ne zaboravime deka VMRO e demokratska partija, toa sto fasisti (Grujovci i Mijalkovci) ja uzurpiraa i od Makedonija napravija koncentracionen logor poslednive 10 godini, seto toa e veke minato !
Da zivee slobodata, da zivee Republika Makedonija, da zivee slobodno i demokratsko VMRO-DPMNE i sekako CESTITO NA SDSM i koalicijata za pobedata na ovie izbori !!!
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Јас искрено очекував убедлива победа на СДСМ, сепак ги преценив македонците.
Уште па утре да викате диктатура ова она... очигледно ги гласате 10 пат поред затоа што се согласувате со нивното владеење.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Јас искрено очекував убедлива победа на СДСМ, сепак ги преценив македонците.
Уште па утре да викате диктатура ова она... очигледно ги гласате 10 пат поред затоа што се согласувате со нивното владеење.

После миљон снимки, далавери, срања... и пак е густо, па дури и ќе победат. Ова племе овде подобро не ни заслужува....
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Ја незнам што слават и едните и другите?
ке учат еден нов светски јазик, а и фрее сунет, добро е од медицински разлози..
:D
се шегувам, ама може да биде интересно..
барем за медиумите да праат шпекулации..
http://webtribune.rs/dolazi-lavrov-na-dnevnom-redu-balkanska-unija-od-srbije-crne-gore-bih-i-makedonije/

појасно ќе биде велиштрумф кога ќе заседне во јануари... и дали ќе праи базар со бутин...
 
W

wicked_1

Гостин
И јас се чудам тоа.
Албанците треба да слават. Тие победија на овие избори.
Албанците преку нивните партии ќе изгубат пратеници на овие избори. Споредбено со нашиве антички ботови имаат каква таква национална свест.

Срамови.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
И јас се чудам тоа.
Албанците треба да слават. Тие победија на овие избори.
- така што албанските партии имаат историски најмалку освоено пратеници.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom