Геј бар близу вашето место на живеење

Како би реагирале доколу се отвори геј бар во близина на вашиот дом?

  • Би ми пречело

    Гласови: 249 56,5%
  • Сеедно

    Гласови: 113 25,6%
  • Немам ништо против

    Гласови: 79 17,9%

  • Вкупно гласачи
    441
Статус
Затворена за нови мислења.

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.745
А видам лезбејки во порничот одма го гасам :pos::pos::pos::pos::pos:.
Ја не гасам си се замислувам меѓу нив..хахахах....оф топик сме...него сакав да кажам дека многумина говорат ми се гади, ми пречи не знам ова, не знам она, хомо не е нормално....а хомо женскиве некако повеќе нормални како да им се кога се хомо....ова на форумот никој не го рече...ама си го мислат се кладам...
 
Г

Господ

Гостин
Исто ми се фаќа али нема да се жалам да воајеришам лезби шо се шлапкаат у барот :kesa:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Па, во мое мало еднаш сакаа да отворат, ама им се собра гневната толпа и сето тоа им остана во доменот на научна фантастика ;)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
А што има ја да го лапам и гушкам у локал? Всушност, што има и некој-стрејт пар да се лигави на јавно место?

А, битното не е дека децата на Принц нема да видат. Битното е дека тоа се своевидни јавни-геј куќи кај што сите идат со надеж дека ќе падне блоу у ВЦ, или во најмала рака, ќе се запознае некој за во кревет таа вечер.

ставот ми е јасен, со оглед на тоа дека сум против секаков промискуитет (стрејт и геј) како и случаен секс, кој кај хомосексуалците скоро секогаш е ризичен.
Еве еден разумен хомосексуалец, кој не досаѓа со разни глупости за права. Делам слично мислење, геј барови, геј паради, воопшто не се потребни, тие само ја поттикнуваат омразијата кај луѓето. Дали се ти клецаш со некој си Рајко ич не ми е гајле, твоја одлука си е, и во твој/негов кревет. Значи чисто приватна работа. Исто како што ние си се клецкаме со нашите женски/жени, и никој нема потреба да знае подробности околу тоа. Шо се дешава у твојо кревет, ама ич не ме занима, впрочем како што и тебе не те занима шо се дешава у мојо. А за тоа дека геј е треба да се лапат и гушкат у јавност, мислам дека треба да важи и за хетеро. Оние парови шо се лапат у јавност сакат на светот да покажат колку ете тие си се заљубени, а врската којзнае каков ужас им е.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сеедно ми е, не се замарам со такви работи, ниту пак гледам кој каде излага. Кога би имала геј бар во маало, сигурно нема да се замарам кој оди, како оди, што прави и слично. Не ми менува тоа ама апсолутно ништо во животот.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Скроз не ми пречи. Иако не вервам дека некогаш ке се отвори каде што моментално живеам.

Обично луѓето ги сметаат педерите за опсесивно - компулсивни нимфомани. Да видат маж одма му се дига. Гледаат фудбал. Му се дигна поради фудбалерите. На плажа сигурно ке го мани два пати ... :)

Едноставно мажите (не сите) стануваат ептен егоцентрични кога се во близина на педер или кога зборуваат хипотетички за педерите.
Стрејт мажите мислат дека се центар на универзумот во однос на педерите. :)

Како ме гледаше , намерно онака ми збораше ... тој мене вака ... тој мене онака.
Намерно ме нервира оти знај дека мразам педери ... Бегај таму да ме најди во ВЦ некој онаков да ми го спопика ...
Get over it. Не мислат тие само како да затнат дупче.

Стрејт сум 100 проценти.
Не мразам педери, не мразам никој у принцип.
Едноставно сум реален. Пис
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
И што ако отворат? Ко демек низ маало до сега не ми поминал ниту 1 геј па сега ако дојдат повеќе ке се се заразат сите стрејт и ке мутираат во зелени геј мутанти...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Неам нишо против! Баш е хаце! Ги знаеш сите фегети у граду! Ако те рчка некој стрејтер, знаеш на коо да се јавуеш! >.<
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Немам ништо против,но на темава морам да го подржам аут бој.Доколку самите се делат и двојат ја потврдуваат тезата дека се нешто неприродно.Геј има насекаде,во сите кафиќи и дискотеки,има места кои се пријателски настроени и нема кој не ги знае,а таму има одлична комбинација и пријатна атмосфера.
Посебен кафич,како што змија беше најавуван помпезно,никогаш нема да успее во нашата држава,бидејќи ни самите геј луѓе нема да го посетуваат.
Само да посочам еден проблем кој се јавува,кога геј популација прави налет на еден кафиќ.Сакајќи да не се наштети на имиџот,оваа популација се чисти,а од неа живеат.И затоа се случува бродолом на местото,а вакви места има многу:smir:
 
П

Паган-др

Гостин
Чим за лечење наркомани има тука и никому ништо, ни ова нема да смета. :)
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Гег па геј...Нас државата ќе ни ја заебат, и име ни шиткаат а тек допрва ГЕЈ БАРОВИ И ГЕЈ БРАКОВИ легализирани ???? Море све на колец да умре. Како бре да не ми пречи да ми се лижат и да ми се ебат до покољ ...Ни у населба нит у македонијава! Доста и е напатеност...Уште педерска заедница ни фали ! :nenene:
 

Anthem

We the Living
Член од
8 декември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
6
Не гледам причина зошто не би се отворило.

Но како што кажа и Леандра и Аут, сметајќи ја културата на однесување и астрономскиот идиотизам (ако некој е хомосексуалец не мора да значи дека не е глуп ко стока) таквото место би било првин секс дејт, па после локал за социјализација.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас мислам дека за такво нешто треба еднаш да решат самите припаднии на геј популацијата. Ако они решат дека сакаат да имаат свое катче, сите малограѓани и Големо-Балканци можат само да ги гледаат од преку улица со пиво во рака...
Лично мене многу повеќе ми пречи маж со бела (долна) мајца трегерица што се шета по улици отколку било кој геј припадник.
Личен став е во прашање...
Сепак, сеуште сите припадници на геј заедницата се премногу исплашени за да можат да се опуштат во такво експлицитно групирање и изложување во јавноста.
И ова не го припишувам на нивната геј-определба туку на de facto нивната природна осетливост.
Сега е лесно, со визна либерализација можат сите да прошетаат и осетат дел од хуманата демократија која за жал е далеку од нас.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И што ако отворат? Ко демек низ маало до сега не ми поминал ниту 1 геј па сега ако дојдат повеќе ке се се заразат сите стрејт и ке мутираат во зелени геј мутанти...
Се е кажано со ова. јебига ќе биде малку гадно да ги гледам како ми се лижат ама нема да биде првиот педер шо ми поминал низз маало:)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
sum protiv ..... se tvrdi deka homoseksualnosta ne e bolest za mene sekogas ke bide
psihicko poremetuvanje,ne gi sakam vo moja okolina a ne sakam ni decata da mi rastat vo takva sredina....neka si otvarat kafici vo neurbana sredina za dobroto na site
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom