Геј бар близу вашето место на живеење

Како би реагирале доколу се отвори геј бар во близина на вашиот дом?

  • Би ми пречело

    Гласови: 249 56,5%
  • Сеедно

    Гласови: 113 25,6%
  • Немам ништо против

    Гласови: 79 17,9%

  • Вкупно гласачи
    441
Статус
Затворена за нови мислења.
O

Out Boy

Гостин
Дај не ебавај, педер, геј, хомосексуалец, сите се исто такво.
Па... ја мислам има разлика меѓу нормален хетеросексуалец и хетеросексуалец педер-у-душа? Или нема?

а инаку, геј-баровите се одвратни места кај што идат педерите за да добијат блоу-џаб од некој друг, онака, на брзинка, во ВЦ.

Да нагласам дека гласав за првото, оти ваквите места се лоши за општиот морал.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Па... ја мислам има разлика меѓу нормален хетеросексуалец и хетеросексуалец педер-у-душа? Или нема?

а инаку, геј-баровите се одвратни места кај што идат педерите за да добијат блоу-џаб од некој друг, онака, на брзинка, во ВЦ.

Да нагласам дека гласав за првото, оти ваквите места се лоши за општиот морал.
Ај не зезај, се' зависи од концепцијата на местото, не знам ти во каков геј бар си бил и што си толку огорчен, ама има геј места што се обични кафичи во кои геј паровите може да седат на раат.
 
P

Princ

Гостин
Ај не зезај, се' зависи од концепцијата на местото, не знам ти во каков геј бар си бил и што си толку огорчен, ама има геј места што се обични кафичи во кои геј паровите може да седат на раат.
Дури и Out Boy не се согласува со тебе.
Јас гледам на таквите барови (а и Out Boy изгледа исто така ги разбира тие места) како место во кое можеш да одиш да легнеш нешто набрзинка.
А ако ти се пие онака, не знам зошто би барал геј бар.
Мене кога ми се пиело кафе, никогаш немам лутано и барано кафич во сопственост на Албанци низ градов :toe:
 
O

Out Boy

Гостин
Ај не зезај, се' зависи од концепцијата на местото, не знам ти во каков геј бар си бил и што си толку огорчен, ама има геј места што се обични кафичи во кои геј паровите може да седат на раат.
Види, на раат сум си седел со партнерот и во обичен локал. Нит сум се сегрегирал, нит сум бил у некој геј-бар, нит пак имам намера да идам.

Посебно не знам, кој ку*ац би барал на такво место со партнерот (иако он инсистирал на тоа, најверојатно за да најде некој за тројка :pos2: ).
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Види, на раат сум си седел со партнерот и во обичен локал. Нит сум се сегрегирал, нит сум бил у некој геј-бар, нит пак имам намера да идам.

Посебно не знам, кој ку*ац би барал на такво место со партнерот (иако он инсистирал на тоа, најверојатно за да најде некој за тројка :pos2: ).
И во обичен локал ти си го гушнал и бакнал него? Yeah, right... -.-
П.С. Принц, и да одат тие за блоу-џаб таму, сигурно тоа нема да го прават пред местото кај што ќе гледаат твоите деца.
 
O

Out Boy

Гостин
И во обичен локал ти си го гушнал и бакнал него? Yeah, right... -.-
П.С. Принц, и да одат тие за блоу-џаб таму, сигурно тоа нема да го прават пред местото кај што ќе гледаат твоите деца.
А што има ја да го лапам и гушкам у локал? Всушност, што има и некој-стрејт пар да се лигави на јавно место?

А, битното не е дека децата на Принц нема да видат. Битното е дека тоа се своевидни јавни-геј куќи кај што сите идат со надеж дека ќе падне блоу у ВЦ, или во најмала рака, ќе се запознае некој за во кревет таа вечер.

ставот ми е јасен, со оглед на тоа дека сум против секаков промискуитет (стрејт и геј) како и случаен секс, кој кај хомосексуалците скоро секогаш е ризичен.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
од геј бар нешо подолно нема...а и нема кај нас гејои шо ке идат таму..
:toe:
мене би ми пречело и те како:nesum:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Научна фантастика е тоа нема апсолутно никакви реални шанси за тоа. Како прво не е исплатливо затоа што нема педери во овај убав град освен два тројца, потоа дечките би го запалиле со некој коктел сигурно тоа го знам и ова не колку само да го пишам на форум туку и реално е така.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Едно/две тотално оф-топик прашање/а:
Зошто НА МАШКИТЕ им сметаат геј луѓето?
Не значи тоа две девојки повеќе слободни за вие да им се нафрлите?
... не ве сфаќам.
Ај на женските да им смета, ама на машките?

Патем, не би ми сметало ако се отвори геј-бар во моја населба. Не генерализирам, веднаш да кажам, ама со стрејт машко не можам да направам фин и културен муабет како што можам со геј. [Да, ова значи дека имам геј познаници].
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Геј бар во Чаир? хммм не би рекол дека некогаш ќе се отвори тоа тука. Иначе да ќе ми смета малце. Ок малце повеќе.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Едно/две тотално оф-топик прашање/а:
Зошто НА МАШКИТЕ им сметаат геј луѓето?
Не значи тоа две девојки повеќе слободни за вие да им се нафрлите?
... не ве сфаќам.
Ај на женските да им смета, ама на машките?

Патем, не би ми сметало ако се отвори геј-бар во моја населба. Не генерализирам, веднаш да кажам, ама со стрејт машко не можам да направам фин и културен муабет како што можам со геј. [Да, ова значи дека имам геј познаници].
Маж не се дупи во газ и не дупи во газ друг маж, нема чест во таа работа затоа е позната изреката педерско однесување или педерска работа за некој кој не е педер ама се однесува така педерски :icon_lol:.
Не бе не можиш да направиш фин и културен муабет зошто сите се неартикулирани мачо мени поим немаат од литература, култура, бон тон итн...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Не бе не можиш да направиш фин и културен муабет зошто сите се неартикулирани мачо мени поим немаат од литература, култура, бон тон итн...
Не сметаш дека ова е ствар на интелект, не на сексуална определеност?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Не сметаш дека ова е ствар на интелект, не на сексуална определеност?
Па сметам ама ти ги стави сите нормални мажи дека не ги бива за муабет, само нежните мали кршливи и полни со разбирање педери дека можат да направат фин муабет.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Сеедно ми е, ич не се замарам:wink:
 
O

Out Boy

Гостин
Зошто НА МАШКИТЕ им сметаат геј луѓето?
Не значи тоа две девојки повеќе слободни за вие да им се нафрлите?
... не ве сфаќам.
Ај на женските да им смета, ама на машките?

Патем, не би ми сметало ако се отвори геј-бар во моја населба. Не генерализирам, веднаш да кажам, ама со стрејт машко не можам да направам фин и културен муабет како што можам со геј. [Да, ова значи дека имам геј познаници].
Види, мене ми е сосема јасно зошто на стрејт-машките им сметаат хомо-луѓето. Поголемиот дел и мене лично ми сметаат :toe:

Факт 1: Промискуитетот меѓу машките и така е голем.
Факт 2: Тој се зголемува со намалување на обврските настанати како последива на сексот.
Лет 3: :smir: Кај сексот меѓу две машки, обврска после сексот -нема (само девојка, нели, може да остане бремена). Ова патем, лично сум го чул од некогаш блиска личност, дека хомосексуалците, за разлика од стрејтерите, брзаат да имаат секс и не се запознаваат доволно претходно, оти не можеле, како кај стрејтерите, да се надеваат на брак.
Факт 4: Поради погоре наведеното, промискуитетот меѓу педерите (не велам гејовите) е особено висок.
__________________________________
Σ= Хаосот ќе се дуплира со отворањето на вакви места!

[Па дај набаци нешто, ама по мој (конзервативен) вкус]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom