Гејминг војна

Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Како шо па конзола е за плешење игри:helou:
Епа не е секогаш така, PCto повеќе лежи за гејминг, али повеќето веке кажаа дека ПЦ гејмингот е уништен баш ради конзолите. :) ))
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Овде си грешка.PC гејмингот е уништен поради големите корпорации кој се стрвни по пари (а се знае дека стрвен газ два кура прима или ако сакаш на покулутрен начин стрвен анален отвор два машки полови органи прима) се решија да се откажат или да ги уништат игрите за PC (например Crysis,Assassins Creed имаат огромни побарувања).Нивниот ќар се намалува поради пиратеријата тие можеби ќе продадат 1-2 милијони копии но 30 милијони луѓе ќе ја симнат истата игра од торент и ќе ја играат за беспари иако ќе бидат лишени од играњето на интернет.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Овде си грешка.PC гејмингот е уништен поради големите корпорации кој се стрвни по пари (а се знае дека стрвен газ два кура прима или ако сакаш на покулутрен начин стрвен анален отвор два машки полови органи прима) се решија да се откажат или да ги уништат игрите за PC (например Crysis,Assassins Creed имаат огромни побарувања).Нивниот ќар се намалува поради пиратеријата тие можеби ќе продадат 1-2 милијони копии но 30 милијони луѓе ќе ја симнат истата игра од торент и ќе ја играат за беспари иако ќе бидат лишени од играњето на интернет.

PC гејмингот според мене не оди никаде, баш поради конзолите.

Излага игра за PS3 и за Xbox, и после месеци поминати ја вадат за PC, или неоптимизирана или со 300 проблеми, и после толку чекање пак нема да ја играш како што треба.

Така беше со Saboteur, ја извадија за PC, и после неможеше на ATI графички да се игра, најавуваа fix, и после некое време дури излезе, и незнам дали работеше. :smir:

А истото се случува и со FIFA, веќе години наназад, прават порт нели, од PS2.

И токму ради тоа, земав xbox, бидејќи за тие пари што ке ги дадам за да го надоградам компјутерот, за 200 денари ќе го играм истото, само на конзола.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
абе се си е океј, и конзолашки и пц гејминг....
само што за да бидеш во тек со најновите технологиски гејминг иновации потребен ти е екстремно силен пц, кој ќе го надградуваш на секој 2-3 год. или кешираш 2к евра за моќен елиенвер :tv:
и притоа да не се замараш со побарувањата на една игра, дали ќе може твојата конфиг. да ја подеси играта.
за кој како, што му лежи, ја пример сум започнал со конзола, уште на Нинтендо НЕС, па потоа преку 64ка,пс,пс2,пс3,360ка...

тоа дека некои се неоптимизирани и не излагаат онака ко на конзола е нормално... конзолите се наменети практично само за гемплеј, сеа во последниве 5-6 год испоставија и други ентртејмнт ствари.
исто ко да сексот у кола ти е поудобен него ли у кревет :)
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
абе се си е океј, и конзолашки и пц гејминг....
само што за да бидеш во тек со најновите технологиски гејминг иновации потребен ти е екстремно силен пц, кој ќе го надградуваш на секој 2-3 год. или кешираш 2к евра за моќен елиенвер :tv:
и притоа да не се замараш со побарувањата на една игра, дали ќе може твојата конфиг. да ја подеси играта.
за кој како, што му лежи, ја пример сум започнал со конзола, уште на Нинтендо НЕС, па потоа преку 64ка,пс,пс2,пс3,360ка...

тоа дека некои се неоптимизирани и не излагаат онака ко на конзола е нормално... конзолите се наменети практично само за гемплеј, сеа во последниве 5-6 год испоставија и други ентртејмнт ствари.
исто ко да сексот у кола ти е поудобен него ли у кревет :)
Абе види, ти тоа што го збориш можеби е така, али како што кажав, мене за 2000 евра повеќе ќе ми се исплати да земам Xbox/PS3, и некој LCD телевизор и да се изнаиграм, него да ги дадам за PCто.

Иначе да, и јас ги имам наведените конзоли како тебе, ПС3то го немам, али кажи ми, исто ќе ти лежи да играш FPS на џојстик или на маус? :))
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајмо мал преглед какви експлузиви не очекуваат 2011

Хбох


Gears of War 3 – 2011 – Epic Games



Mass Effect 3 – 2011 – Bioware



Kingdoms - 2011- Crytek



Forza: Kinect – 2011 – Turn 10



XCOM - 2011 – 2K Games



Perfect Dark 2 – Fall 2011- Rare (Rumored)



Project Gotham Racing 5 - 2011 – Turn 10




Сони пс3


Killzone 3 - February 2011 – Guerrilla Games



inFamous 2 – 2011 – Sucker Punch



Agent - 2011 – Rockstar



The Last Guardian – 2011 – Sony Japan



Uncharted 3 - 2011 – Naughty Dog



Twisted Metal – 2011 – Eat, Sleep Play



Syphon Filter – 2011 – (Rumored)



Интересна година и за двете конзоли :).
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
PC гејмингот според мене не оди никаде, баш поради конзолите.

Излага игра за PS3 и за Xbox, и после месеци поминати ја вадат за PC, или неоптимизирана или со 300 проблеми, и после толку чекање пак нема да ја играш како што треба.

Така беше со Saboteur, ја извадија за PC, и после неможеше на ATI графички да се игра, најавуваа fix, и после некое време дури излезе, и незнам дали работеше. :smir:

А истото се случува и со FIFA, веќе години наназад, прават порт нели, од PS2.

И токму ради тоа, земав xbox, бидејќи за тие пари што ке ги дадам за да го надоградам компјутерот, за 200 денари ќе го играм истото, само на конзола.
Така е ама сето тоа е по вина на големите корпорации кој се занимаваат со произведување на игри.Да го немаа тој ќар на конзолите,а да немаше пиратерија на PC што мислиш дали PC гејмингот ќе беше на ова дереџе?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Какво умирање? Да не нечинеа игрите ко Mass Effect 2, Bioshock 2, Assassins creed 2 итн. на ПЦ? Е чинеа.
Има таму цел куп одлични помали игри кои за жал остануваат или незабележани или неправедно потценети од голем дел од публиката.

Можи малку да се намалиле инвестициите во ПЦ гејмингот од поголемите компании но тоа е само мала варијација од главната линија.

Како и да е:
vijesti/microsoft-voli-pc
fable-iii-really-signals-a-larger-microsoft-push-for-pc-gaming-this-time
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
European PlayStation Plus subscribers to get LBP for free

If you live in Europe and need some motivation to subscribe to PlayStation Plus, look no further than the little bonus that comes with a one year subscription. Sony has revealed that if you sing up between June 29 and Aug. 3 for a one year subscription, you will receive a free downloadable copy of LittleBigPlanet for the PlayStation 3.

You can keep the game for as long as you like as it is not tied into the period of your subscription. That’s right, you are essentially getting one of the PS3’s best games, plus a year’s subscription to PlayStation Plus for about £39.99 GBP a year.

PlayStation Plus also nets you exclusive PlayStation Store items, full game trials, automatic downloads, discounts, and free games.

It should be plainly noted that Sony says it is fully committed to the PSN remaining a free gaming service, and there are no plans to reduce the current service. Again, the PSN features will remain free.
Еве кој се ѕверојте :), плаќајте си вие за онлајн играње :). (мамицата мамина, сега го кажуваат ова, кога веќе ја зедов играта :nerv:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom