Гејминг војна

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не бе прашвам за начинот кој се игра со мове.
Дај бе не прашувај многу веќе за глупости и одговори на прашањето кое не мачи сите?

Иначе, еве ти одговор за форите кој ги постираш, тоа се вика бренд менаџмент - Xbox-от во моментов е поголем бренд од PS-от, пред се ради билионите фрлени од Мајкрософт. А и најмалце е битно што е попродавано во светски рамки, тоа не е репер за било каков квалитет. Тоа само значи дека луѓето повеќе ги бендисува маркетингот на Мајкрософт. А тоа на индивидуално ниво (на пример на мене, тебе) не би требало да ни значи ништо, бидејќи ти немаш ќар ако икс-бокс купиле шесто миљона, а ПС3 петсто миљона, па мора да е бољи.
Што има Икс-боксот толку боље од ПС3 па што е попродаван?

Е, ова е вистинското ПРАШАЊЕ, а не да се користи како одговор во стил "Икс-боксот мора да има нешто боље чим е попродаван". За колку се јадат, 5 милиони единици?

Година порано и во земји како Македонија ради пиратерија. Мислам дека може да се покрие добар дел од овие 5 милиони со ова.
Ај сега откога ти ги разјаснив мистериите кои те мачат, те молам разјасни ги моите.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Од инает ќе пукниш и нема да кажиш дека врска нема
Да брат, пукнав веќе... од смеење :pos2:. Тебе ако ти е поинтересно Кинект Адвенчрс, или да бркаш црвени топки... не знам шо да ти речам
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дај бе не прашувај многу веќе за глупости и одговори на прашањето кое не мачи сите?

Иначе, еве ти одговор за форите кој ги постираш, тоа се вика бренд менаџмент - Xbox-от во моментов е поголем бренд од PS-от, пред се ради билионите фрлени од Мајкрософт. А и најмалце е битно што е попродавано во светски рамки, тоа не е репер за било каков квалитет. Тоа само значи дека луѓето повеќе ги бендисува маркетингот на Мајкрософт. А тоа на индивидуално ниво (на пример на мене, тебе) не би требало да ни значи ништо, бидејќи ти немаш ќар ако икс-бокс купиле шесто миљона, а ПС3 петсто миљона, па мора да е бољи.
Што има Икс-боксот толку боље од ПС3 па што е попродаван?

Е, ова е вистинското ПРАШАЊЕ, а не да се користи како одговор во стил "Икс-боксот мора да има нешто боље чим е попродаван". За колку се јадат, 5 милиони единици?

Година порано и во земји како Македонија ради пиратерија. Мислам дека може да се покрие добар дел од овие 5 милиони со ова.
Ај сега откога ти ги разјаснив мистериите кои те мачат, те молам разјасни ги моите.
Па што ако излезе 1 година покасно? АКо имаше успех како предходниците требеше на хбох да го стигна за нецели 6 месеци а не цели 6 години. Сеа се брзам ама вечер убав одговор ќе ти дадам ти ветувам :smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Па што ако излезе 1 година покасно? АКо имаше успех како предходниците требеше на хбох да го стигна за нецели 6 месеци а не цели 6 години. Сеа се брзам ама вечер убав одговор ќе ти дадам ти ветувам :smir:
Што ќе ти објаснувам веќе....:)

Претходниците немаа конкуренција, тоа ти е ко Моторола кога беше сама на пазарот. Со конкуренција, сериозна ко Мајкрософт, не можеш ти да бидеш ПРВ со 500% поголем market-share од нив. Тоа само во твоите фантазии за "ако PS3 беше добар ко PS2".
Размисли малце, ќе сфатиш зашто не е можно тоа.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Не го бранам Јоеy затоа што како Ерт он исто така знае да даде реално мислење али повлечен накај 360 страна (ерт обратно) :smir: А сите слушајте го Мац он е месајата незнам мене зашто ми ја префрла честа:toe: , он се ке ви објасни затоа што со гејминг и бизнис/маркет се бави веке со години. Ајде дечко објасни ни ! Те слушаме и се покоруваме затоа што ти си македонија ! Ти си светот ! =)
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Се фалат дека е и за хард кор гејмери а верувајми ќе ја имаат НАЈГОЛЕМАТА кампања на реклами за фамилијарни игри. Дека никој не е глуп да игра со такво нешто Kill Zone....

--- надополнето ---



Да и пиратеријата играше фактор но не пресуден
Joey ме интересира дали имаш барем ЕДНА игра купено огигинал и дали имаш акаунт на Xbox-Live(оној што се плаќа).

ПС -
Ако ти купиме една конзола ПС3 ме интересира какво ке ти биде тогаш мислењето????
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Не го бранам Јоеy затоа што како Ерт он исто така знае да даде реално мислење али повлечен накај 360 страна (ерт обратно) :smir: А сите слушајте го Мац он е месајата незнам мене зашто ми ја префрла честа:toe: , он се ке ви објасни затоа што со гејминг и бизнис/маркет се бави веке со години. Ајде дечко објасни ни ! Те слушаме и се покоруваме затоа што ти си македонија ! Ти си светот ! =)
Од 200 мислења само едно е реално така? А браос.
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Бај д веј денес си земав 3 игри Soul Calibur 4(нова), GTA 4 и Batman: Arkham Asylum само уште време да имав :toe:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Бај д веј денес си земав 3 игри Soul Calibur 4(нова), GTA 4 и Batman: Arkham Asylum само уште време да имав :toe:
Со здравје да ги играш :). Соул Калибур е закон :). Ја зема ли Анчартед 2?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не го бранам Јоеy затоа што како Ерт он исто така знае да даде реално мислење али повлечен накај 360 страна (ерт обратно) :smir: А сите слушајте го Мац он е месајата незнам мене зашто ми ја префрла честа:toe: , он се ке ви објасни затоа што со гејминг и бизнис/маркет се бави веке со години. Ајде дечко објасни ни ! Те слушаме и се покоруваме затоа што ти си македонија ! Ти си светот ! =)
Абе, ја коа модував терени на FIFA 99, коа ја вртев Cars, Aladin и Prince of Persia на црно бел лап-топ, коа ја снимав MIB во 1997ма од CD (вау поим тогаш), кога секој ден идев до продавницата позади Беверли за да ја чекам NBA Live 2002, коа идев во Ентернет за да симињам коли за GTA 3...што правеше ти, читаше светски списанија?

Само ја не се куропецам со тоа колку знам, него знаењето го изнесувам на маса. А исто така и моето мислење, а ме боли курац дали тоа се поклопувало или не со светската јавност. Не се кријам јас позади тоа што ќе пише светската јавност. Ебате IGN-от, кој дава оценки повисоки за 10-20% бидејќи им даваат exclusive пред да излезе, ебате GT кои се конзолашки настроени, ебати Gamespot кои се уништија по отпуштањето на светските рецензенти.

Ако имаш нешто да кажеш, кажи го. Пошто само ти си мислиш дека си цар и се разбираш у СВЕ, еве прашај ги другиве што мислат дека знаеш и покажуваш од знаењето...
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Коските ги оставив на кецот(soul edge) и тројката а 4-ката и онлајн се игра(darth vader е закон)
За анчартед 2 во тек се преговори за земање:salut:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Шо се вртите нонстоп со муабетот кога јасно е, кецот и двојката праеа партали бидејќи ги немаше МС во игра...
сепак се работи за веројатно најуспешната компанија во моментов на планетава...
во тоа време кога псто владееше во конзолите, МС работеше на Виндоус, иначе уште од тогаш ќе им се спротиставеа, но на Бил сеа му е лакше, утре ако сака може да влезе и во телефонската сфера.
истото и со Бинг, го лансираа наспротив Јаху и Гугл... Ејпл му се спротистави на МС.... можеме да му бидеме благодарни само ради тоа, што успева да ги бутне Сони и му успева тоа...

според мене најубаво е да имаш и пц и пс3 и 360ка, на пс3 играш само ексклузиви, на 360ка мултиплатформи и ексклузиви, на пц мморпг и мултиплатформи кои се боље за на комп. :)

Бај д веј денес си земав 3 игри Soul Calibur 4(нова), GTA 4 и Batman: Arkham Asylum само уште време да имав :toe:
шо си ги зел Гт4 и Бетменот ко се стари(новите се во продажба), а ем ги имаш за пц :toe:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Абе, ја коа модував терени на FIFA 99, коа ја вртев Cars, Aladin и Prince of Persia на црно бел лап-топ, коа ја снимав MIB во 1997ма од CD (вау поим тогаш), кога секој ден идев до продавницата позади Беверли за да ја чекам NBA Live 2002, коа идев во Ентернет за да симињам коли за GTA 3...што правеше ти, читаше светски списанија?

Ееееее, а јас кога ги вртев Pitfall и Wonderboy, вие што правевте?:pos2:
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
шо си ги зел Гт4 и Бетменот ко се стари(новите се во продажба), а ем ги имаш за пц :toe:
Затоа шо ги земав по екстра добра цена а шо се однесуа за на ПЦ за да ги играш како треба(фул графика) ти треба екстра компјутер а затоа на ПС3 за тоа не се замараш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom