Гејминг војна

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Абе само до мене е или Килзон3 е истото срање како двојката ?? Многу сум разочаран. Уште кога ја пуштив бетата имав проблеми.10мин чекав да ми најде сервер. И што да видам после тие 10мин. ЛААААААААААГ!!! Значи знам дека играта е направена намерно да бидеш спор и се тоа, ама не бре ова е лаг, истиот лаг што ме натера да ја замразам двојката. Да не зборам па кога ќе треба да пукам во некој а пак во 2,3,4 slide show ставено на slow да ги мења сликите ... Гејмплејот е ист како во двојката што е прилично ок, требало некој нов мод да стават глупи ми се 80% од овие модови (истите од двојката). ЕрТ вика брутални се melee убиствата што е точно, ама треба 15 пати да замавнам и да го погодам со ваков лаг за да ми ја покаже анимацијата. Уште не пробав на мув а незнам и дали може онлајн со него, веројатно нема ни да пробам. Многу ми се допаѓа вака што даваат бета на игриве, тотално го сменив мислењето за оваа игра. Ќе помислам уште неколку пати сега дали да ја купувам или не ...

Брат кај мене нема лаг и да со мув може да се игра........а во споредба со двојката е многу подобра и контролите го немаат тој лаг што го имаше двојката..............тоа со melee убиствата не е секогаш од прва теба да си во одредена позиција за да добиеш melee анимација.

пс. јас се згазив играјки ја тројкава...особено со новиот скил систем

--- надополнето ---



--- надополнето ---

--- надополнето ---

EPIC​
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Абе само до мене е или Килзон3 е истото срање како двојката ?? Многу сум разочаран. Уште кога ја пуштив бетата имав проблеми.10мин чекав да ми најде сервер. И што да видам после тие 10мин. ЛААААААААААГ!!! Значи знам дека играта е направена намерно да бидеш спор и се тоа, ама не бре ова е лаг, истиот лаг што ме натера да ја замразам двојката. Да не зборам па кога ќе треба да пукам во некој а пак во 2,3,4 slide show ставено на slow да ги мења сликите ... Гејмплејот е ист како во двојката што е прилично ок, требало некој нов мод да стават глупи ми се 80% од овие модови (истите од двојката). ЕрТ вика брутални се melee убиствата што е точно, ама треба 15 пати да замавнам и да го погодам со ваков лаг за да ми ја покаже анимацијата. Уште не пробав на мув а незнам и дали може онлајн со него, веројатно нема ни да пробам. Многу ми се допаѓа вака што даваат бета на игриве, тотално го сменив мислењето за оваа игра. Ќе помислам уште неколку пати сега дали да ја купувам или не ...
Е тоа ти е бесплатно играње мултиплеер =) Затоа следниот пат некој кога кје пријаде гомна зашто се плака Икс бокс Лајв за МП нека знае дека кај 360ката страшно ретко скоро никогаш не се случува да лагува , да пагаат сервери итн итн. Имам играно неколку МП игри и можам да кажам дека коа сервер пага тоа секогаш е кога публишерот го гаси пример Батлфилд бед компани 2 коа се гасат серверите ЕА ги гаси а не МС. А да не кажете па КЗ 3 е бета па може да се случува , епа и Крајсис 2 е бета па затоа ниеднаш не се изгаси а верувам дека Крајсис 2 на конзоли покрена поголем интерес од КЗ 3 реално па може имало повеке луге на Крајсис . Имам читано и како работат серверите на МС и како на Сони и дефинитивно на МС се бољи затоа што и повеке кошта таа технологија и затоа се наплака. Он ди адер ноут Ерт како иде Мп-то на Кз 3 ? Точно шо слушам дека и овие се полакомиле и отишле на копирање Код ?
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
@Џокер
Посочи го изворниот текс кај шо си читал за серверската архитектура на пс3 и онаа на микрософт. И мене ми се чита за тоа.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Не го играм КЗ3. Пре-заразен со Мас Ефект 2. Бтв, нека ти каже тими што ми напиша вчера :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Е тоа ти е бесплатно играње мултиплеер =) Затоа следниот пат некој кога кје пријаде гомна зашто се плака Икс бокс Лајв за МП нека знае дека кај 360ката страшно ретко скоро никогаш не се случува да лагува , да пагаат сервери итн итн. Имам играно неколку МП игри и можам да кажам дека коа сервер пага тоа секогаш е кога публишерот го гаси пример Батлфилд бед компани 2 коа се гасат серверите ЕА ги гаси а не МС. А да не кажете па КЗ 3 е бета па може да се случува , епа и Крајсис 2 е бета па затоа ниеднаш не се изгаси а верувам дека Крајсис 2 на конзоли покрена поголем интерес од КЗ 3 реално па може имало повеке луге на Крајсис . Имам читано и како работат серверите на МС и како на Сони и дефинитивно на МС се бољи затоа што и повеке кошта таа технологија и затоа се наплака. Он ди адер ноут Ерт како иде Мп-то на Кз 3 ? Точно шо слушам дека и овие се полакомиле и отишле на копирање Код ?
Да, а на PC го имаме истото без лаг и плус безпари.
Тоа што ве лажат дека ако не се плаќа ќе има лаг...тоа е тоа, само лажги. Не паѓај на нив. : )
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Абе остави го. КЗ3 бетата ја пуштија секаде наеднаш, FREE (освен Германија). Додека Крајзис е само за Gold корисници. Моментално нема никаков лаг на серверите, може и Варго и Тими да потврдат. Тоа е и поентата на бета игри, ако има проблеми да се решат пред да излезе цела игра.

--- надополнето ---

It appears the Xbox 360-exclusive demo of Crysis 2's multiplayer is experiencing some technical difficulties; some players are reporting problems connecting to the game's servers, while others are experiencing console freezes. Crytek has acknowledged the problem, posting the following on its forum.
Извор
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Да, а на PC го имаме истото без лаг и плус безпари.
Тоа што ве лажат дека ако не се плаќа ќе има лаг...тоа е тоа, само лажги. Не паѓај на нив. : )
Остај ти ПЦ , пц си е поотворен систем и поексплоатиран систем тоа си е факт. Таму најлесно се средуваат работи и затоа е покул. Свезнајко не сум сигурен кај го читав ова , дали од ГТ форумот или од Jostiq,Kotaku ili Destructioid бидејки беше пред 2 недели и имаше убаво нацртано и објаснето како работат серверите. Знам дека Мс е бољи затоа што е затворен стил на сервери и се иде преку МС али затворен по добар е за чување упдајети итн итн , додека кај Сони е од отворен тип. Провери по страниве сигурно кје го најдеш тоа =)

--- надополнето ---

Абе остави го. КЗ3 бетата ја пуштија секаде наеднаш, FREE (освен Германија). Додека Крајзис е само за Gold корисници. Моментално нема никаков лаг на серверите, може и Варго и Тими да потврдат. Тоа е и поентата на бета игри, ако има проблеми да се решат пред да излезе цела игра.

--- надополнето ---


Па Голд корисници ти се едно 90% од популацијата на Икс бокс лајв ...
Извор
Па Голд корисници ти се едно 90% од популацијата на Икс бокс лајв ... Со крајсис имаше лаг кај некои корисници не кај сите и тоа само првиот ден =)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Остај ти ПЦ , пц си е поотворен систем и поексплоатиран систем тоа си е факт. Таму најлесно се средуваат работи и затоа е покул. Свезнајко не сум сигурен кај го читав ова , дали од ГТ форумот или од Jostiq,Kotaku ili Destructioid бидејки беше пред 2 недели и имаше убаво нацртано и објаснето како работат серверите. Знам дека Мс е бољи затоа што е затворен стил на сервери и се иде преку МС али затворен по добар е за чување упдајети итн итн , додека кај Сони е од отворен тип. Провери по страниве сигурно кје го најдеш тоа =)

--- надополнето ---



Па Голд корисници ти се едно 90% од популацијата на Икс бокс лајв ... Со крајсис имаше лаг кај некои корисници не кај сите и тоа само првиот ден =)
Мање битно, значи сакаш да ми кажеш дека МС заслужуваат 50 евра годишно?

Ти кога купуваш онлајн игра како DC Universe, за што ги даваш 50те евра, само за двд-то? Ау, чекај малце... :)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Да се извинам за тоа што го напишав за Килзон пред некој ден, не е точно :) Тој лаг го имаше само во петок вечер незнам по која причина. Во саботата се наиграв килзон ! Значи играва е стварно интересна чим една иста мапа ја играв 4-5 саати :)

Прво да почнам од кај лагот кој уствари го нема. Значи човекот оди полека се врти наоколу полека (може и да се зголеми осетливоста ама не е така интересно) како што е во вистински живот и тоа ми се допаѓа.
Графиката е WOOOW. Значи немате појма како е кога во малечка темна соба пред вас излегува Helghast врз кој вршите brutal melee и во тој момент, во таа темна собичка единствената светлина се црвените очи на тој Helghast кои за еден миг стануваат жртва на твоите два палци на рацете :)

Копија на Код хаха ?? Овие две игри се сосема различни. Исто е како да ги споредуваш Black Ops со Bad Company 2.
Ги има неколку класи со кои можеш да играш во играва од кои јас пробав три: Infiltrator, Medic и една класа со снајпер незнам како се викаше. Сите класи си имаат свои способности слично како во двојката. Пример Infiltrator-ot moже да се преправа како да е непријател, медикот може да oживува луѓе, а пак снајперот да се направи невидлив. Ова досега беше слично како во двојката. Новото е што сега можеш да си ги надоградуваш способностите на која сакаш класа, од тебе зависи. Пример на Infiltrator-ot може да направиш да може подолго да трча пред да се умори или пак бесконечно да трча па потоа можеш да направиш потешко и од подалеку да те приметуваат непријателите додека си преправен како нив и слично. Исто така за секоја класа купуваш посебно различни оружја и тн и тн. Во други зборови мнооогу подобрена од двојката во тој аспект.
Има само еден нов мод кој во петокот не ни знаев дека постои. Еден е ама вреден. Слично е како Rush на Bad Company2 и се вика Operations мислам. Постепено извршуваш задачи за да отклучиш следна просторија или дел од мапата каде те чека нова задача. По секоја успешно или неуспешно извршена задача следува мало видео чија содржина зависи од тоа како си ја завршил мисијата.

Има уште многу да се зборува за играва ама ќе скратам малку и ќе одам на она што мене стварно неверотано ме воодушеви, а тоа е успешното користење на MOVE контролерот. По играта МАГ не очекував многу ни Килзон успешно да го искористи овој контролер но сум се залажал. Значи кога ќе се вклучиш на Мув е веќе како нова игра. Толку е прецизно и толку е се избалансирано што е неопишливо. Не ми се веруваше ама испадна дека во играва сум подобар со Мув. Сите контроли се супер освен една која би била ок да имав правилен Sub контролер. Зезната е контролата за нишанење која е на Л2 од џојстикот. Сега да имав Sub контолер Л2 би ми бил при рака ама вака не ми е и често се бунам. Требало да направат со Л2 да се клечи а со Мув копчето да се нишани а не обратно што е стварно глупо бидејќи палецот ми е постојано на Мув копчето, а сигурно почесто ќе нишанам одколку што ќе клечам.

Извинете вака долго што напишав испадна како мала рецензија за бетата, ама морав да се поправам по тоа што го реков пред некој ден. Останува оваа игра како Must Buy. Сега одвај чекам да дојде 15-ти да видам пак колку е прекрасна графиката на играва во синглплеер.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Нишанењето можеш да го ставиш во Л1, види во Controls, има Alternate .
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Стварно сигл плеер кампањата била само 4 часа?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да, а на PC го имаме истото без лаг и плус безпари.
Тоа што ве лажат дека ако не се плаќа ќе има лаг...тоа е тоа, само лажги. Не паѓај на нив. : )
Па што ако е без пари, кога на пц 80% се читери. Таквите проблеми не се средуваат лесно, додека на конзоли е поразлично.

Capture.jpg

Нема потреба да се зборува што одбира народот за играње онлајн.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Е ова ти е веќе Гејминг војана......и еве ви по еден brutal melee.....
....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom