Героски: Секој следен предлог ќе биде полош од Северна Македонија

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
јас пак ќе речам ... глумиме пред светот компромис ... каков? ... разумен компромис ... каков е тој ..? е таков е разумен .... кој разбра разбра ...

Иванов мислам дека има потврд став и од Хитлер

го има ли гледано некој на други емисии пред да стане председател?
вади документи .. критикува грци, бугари, .. се гордее шо е Македонец ...

и сега сето тоа цел живот шо го мисли да го предаде и да остане запишан во историјата како човек кој ни го сменил името?? Не верувам ...

и не му се случајно одбрани советниците .. нема мењање име ...:toe:
И јас така мислам брат. Кога го видов Шкариќ таму си викам на овие не им е толку многу до НАТО.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
јас пак ќе речам ... глумиме пред светот компромис ... каков? ... разумен компромис ... каков е тој ..? е таков е разумен .... кој разбра разбра ...

Иванов мислам дека има потврд став и од Хитлер

го има ли гледано некој на други емисии пред да стане председател?
вади документи .. критикува грци, бугари, .. се гордее шо е Македонец ...

и сега сето тоа цел живот шо го мисли да го предаде и да остане запишан во историјата како човек кој ни го сменил името?? Не верувам ...

и не му се случајно одбрани советниците .. нема мењање име ...:toe:

Ivanov pred se e liberal i epten pro evropski orientiran e.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
иако сум за една иницијатива да се покрене ... да им се каже на светот и на герополус + екипа мењачи на име ... дека сме тука и дека нема името да отиде поради некои гејски уцени ....

чисто онака да ги потсетиме ...

Ivanov pred se e liberal i epten pro evropski orientiran e.
пред се е Македонец
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
иако сум за една иницијатива да се покрене ... да им се каже на светот и на герополус + екипа мењачи на име ... дека сме тука и дека нема името да отиде поради некои гејски уцени ....

чисто онака да ги потсетиме ...
Епа да ги потсетиме :smir:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Јас те поддржувам брат, ама во оваа земја има многу лигуши, плачковци и предавници, ќе ја заебат работата како и секојпат
Ако дозволиме ЛИГУШИ, ПЛАЧКОВЦИ и ПРЕДАВНИЦИ...да ја заебат работата тогаш сме бетер од нив...
Јас пак викам НИЕ ќе се избориме и на крај ќе им простиме на ЛИГУШИТЕ , ПЛАЧКОВЦИТЕ и ПРЕДАВНИЦИТЕ...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
иако сум за една иницијатива да се покрене ... да им се каже на светот и на герополус + екипа мењачи на име ... дека сме тука и дека нема името да отиде поради некои гејски уцени ....

чисто онака да ги потсетиме ...
постои една друга екипа која им понуди на секое нивно предавање да се појавуваат и тие
да се створи дебата па да се види кој е кој, што сме ние и да ги побијат на сите нивни глупости

понудата нормално беше одбиена
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
но не за било која цена ...
Ама ако паднеме на референдум нема да е виновен претседатлот или владата нели? Камо среќа да нема промена на име и Претседателот да не дозволи ама подобро да си ја земеме судбината во свои раце. Посигурно е
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
E to doprava ke vidime. A i plus toa, jas mislam deka Ivanov e samo zrtveno jagne.
досега бил како шо викаат празна страница ... ај така нека биде ...
сепак постигнал во животот да биде професор ... ставовите околу името и Македонија на многу пати ги кажува со гордост пред да стане претседател (сега мора да биде малце повоздржлив да не брза ... треба тактички да игра) ги напаѓа гејлада и бугарија и нивните ставови (пред да биде претседател) и студентите на факултет го фалат ... и сега да се самоубие со мењање на име ? и да биде запишан во историјата како претседателот кој ни ја продаде историјата и името? јас Не верувам .... а ти?

Ама ако паднеме на референдум нема да е виновен претседатлот или владата нели? Камо среќа да нема промена на име и Претседателот да не дозволи ама подобро да си ја земеме судбината во свои раце. Посигурно е
затоа и велам чисто да ги потсетиме ... ради превентива .. повеќе ради светот него за нас ... а и за оние соросоиди антимакедонци и платеници ...

и Герополус и останатите подржувачи за смена на име на пароли да ги носиме со порака да се иселат од државава ...
а и една КЛЕТВА :) (составена од повеќе клетви) со која ќе ги проколнеме сите оние кои ќе застанат позади смена на името и продажба на Македонската историја ...
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Героски: Секој следен предлог ќе биде полош од Северна Македонија




Бранко Героски, главен уредник на новиот магазин „Сега“ и еден од најгласните поборници за решение на спорот со името зборува во интервју за А1.
Героски, денеска во „Шпиц“ најавувате засилени активности во правец на решавање на спорот со Грција. Од каде таквиот впечаток?
- Информациите што ги слушнавме денеска, посетата на Штајнберг, иницијативата од минатата недела кога Американците јасно посочија на двете страни да се фокусираат на решавање на името и само за името, зборуваат дека станува збор сепак за една нова енергија што се обидува новата американска администрација да ја внесе во процесот.
Мислам дека попрецизно би било да се каже дека тоа е почеток на една нова иницијатива, која ќе трае секако неколку месеци.
Но, тоа се пораки од меѓународните фактори, каква е состојбата дома?
- Состојбата дома е прилично хаотична, како што и се очекуваше дека ќе биде. Груевски и Иванов заминаа во една кратка европска турнеја, од која се вратија со еден тотално нејасен резултат и се разбира, со еден нов помагач во процесот, тоа е господинот Саркози.
Од друга страна, нивните советници постојано испраќаат пораки дека Македонија останува цврсто на својата непроменлива позиција, така што мислам дека ситуацијата во овој момент е нејасна и тоа би бил најпрецизен одговор на прашањето.
Еден од советниците на Иванов, амбасадорот Никовски денеска изјави дека името Северна Македонија е апсолутно неприфатливо за Македонија. Што мислите Вие?
- Јас мислам дека предлогот Северна Македонија беше добар предлог и не сум сигурен дека било кој следен предлог што би бил искамчен од наша страна ќе биде подобар.
Во вакви има едно правило кое е многу непријатно за послабите страни, а тоа е дека секој предлог што ќе го добивате следен ќе биде полош од претходниот.
Изјавата на господинот Никовски за мене е очекувана, тој не кажува ништо ново од она што го изјавуваше претходно. Позицијата на другиот советник на Иванов, господин Мирчев, дека Македонија треба да ги напушти преговорите со Грција во рамките на процесот Нимиц е исто така позната.



Celo intervju:


http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=108647


Kako mu go secat moralot na narodot toa e neverojatno...
I toa samo posle nekolku saati od izjavata od Kabinetot na pretsedatelot deka Severna Makedonija ne e dobar predlog i deka treba da izlezeme od pregovorite...
Gerovski sekako ne zaboravi da go kaze onaa koe so kodini ni bese kazuvano deka: SME POSLABATA STRANA...

Ne gospodine Geroski nikako nema da prifatam deka sum poslabata strana ...
NAprotiv....




Сакал или не,мора да прифатиш....тие се ВО...а ние АУТ од сите мегународни организации...цела Европа ни ,,вика,, да си го сменеме името,тоа значи ако сакаме да сме ВО организациите треба да менјаме име...за нив едноставно и вистинито...е сеа...нашата држава со нашата ,,јака,, политика шо ке направи,тоа е друго прашање....жал ми е шо ке кажам,но шансата за промена на име ние ја испуштивме од раце во 93,патиме и ке патиме од пуст комунизам....али то је... :uvo:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Тема за Геропападополос?!...не ми се верува?

Па заБога за секое интервју ли на него тема ќе отвараме? Во последно време не се симиња што од електронските што од пишаните медиуми...а се со цел, да ни продава м*да за бубрези. Ако за секое негово дејаније во правец на свивање на кичмата на Македонија и македонскиот народ отвараме тема...нема да има други теми на форумов.

Така да максимален игнор е најдобрата варијанта што можеме да им ја испорачаме на осмиве патници на Македонија.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Тема за Геропападополос?!...не ми се верува?

Па заБога за секое интервју ли на него тема ќе отвараме? Во последно време не се симиња што од електронските што од пишаните медиуми...а се со цел, да ни продава м*да за бубрези. Ако за секое негово дејаније во правец на свивање на кичмата на Македонија и македонскиот народ отвараме тема...нема да има други теми на форумов.

Така да максимален игнор е најдобрата варијанта што можеме да им ја испорачаме на осмиве патници на Македонија.

Aпсолутно!


Многу бре простор му даваме на еден лигуш платен да ни пере мозок.


Отсега натаму, максимален игнор на Геропулос, А1 и компанија!
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Сакал или не,мора да прифатиш....тие се ВО...а ние АУТ од сите мегународни организации...цела Европа ни ,,вика,, да си го сменеме името,тоа значи ако сакаме да сме ВО организациите треба да менјаме име...за нив едноставно и вистинито...е сеа...нашата држава со нашата ,,јака,, политика шо ке направи,тоа е друго прашање....жал ми е шо ке кажам,но шансата за промена на име ние ја испуштивме од раце во 93,патиме и ке патиме од пуст комунизам....али то је... :uvo:
Што збориш дека сме пропуштиле шанса да си мењаме име. хехеххе. Со други зборови ко да ни велиш дека сме пропуштиле шанса да бидеме силувани :pos2:. Жити шансата. Ништо не мора да се прифати. Ако се сака се се може. Има тука Македонци кои си ја сакаат Македонија и кои се спремни да се борат за неа. А во тебе гледам продолжена рака на Геровски кој се труди да ни спушти морал и да ни продава тези дека мора да мењаме име. Не мора бе, кој ти вика дека мора. Ако Македонските власти не потпишат никој нема право да потпише, а ако ние им испаднеме 30 000 на митинг ќе се замислат неколку пати пред да помислат промена на име. Кои се тие против нас кога 120 земји не признаа под уставно име, меѓу кои и велесили како Америка, Русија, Индија....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom