Героски: Секој следен предлог ќе биде полош од Северна Македонија

Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
И мое мислење е дека треба граганска иницијатива за зачувување на името...
Меѓутоа многу е битно ваква иницијатива да биде непартиска...
Мислам дека најдобра идеја е прво да се направи една петиција во која ќе се потпишуваат граганите...
Потоа како круна на тоа еден голем митинг...
А најдобро би било синхронизирано во сите градови да се одржат митинзи.
На тој начин народот би пратил сигнал со сите оние кои преговараат а и до лугето од типот на Геро...
Супер идеја. Дај да се организираме, скајп, мсн па да почнеме со тоа, да направиме нешто квалитетно. Затоа што веќе подолго време овие паразити ја трујат Македонија. Прееска еден другар ми рече дека името ќе се мења и дека треба психолошки да се подготвувам за промена. Ете таквото негово мислење е благодарение на домашните трујачи и предавници.

Воопшто не се работи дали тие тропаат глупости и колку често работата е КОЈ ОДИ ДА ГИ СЛУША? :toe: А штом одат значи има некој имаат пари и прават што сакаат тоа е најголем проблем ама парите ќе им секнат ништо не е вечно!!!
Мислам 7 милиони евра им бил буџетот, а и да им се испразни Грцињата ќе им го пополнат. Со секој еден Македонец комушто овие двајца ќе му го спуштат моралот и ќе го убедат дека мора да се смени името и дека Северна ни е најдобро решение се повеќе сме до крајната замисла на Грците да ни го сменат идентитетот
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Воопшто не се работи дали тие тропаат глупости и колку често работата е КОЈ ОДИ ДА ГИ СЛУША? :toe: А штом одат значи има некој имаат пари и прават што сакаат тоа е најголем проблем ама парите ќе им секнат ништо не е вечно!!!
одат многу, денеска во Кичево салата во хотел Унион беше полна
мака ми е што не дознав навреме за да можам да им кажам се што ми лежи на срце и да ги отерам таму кајшто заслужуваат
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
iskreno ako se smeni imeto nikogas vece mene nema da me vidat da glasam a i zosto znameto go smenija ustavot im dadoa prava na albancite djabe se borea onie branitele i djabe izginaa e sega i ako go smenat imeto togas ne mozam nisto da im kazam na onie sto zimaat bugarski pasos deka se predavnici ....
500 godini nikoj ne go smenil toa ime sega ce se nade junak se se plasam da ne zavrsi kako Kirco onie od dijasporata nema bas taka lesno ovaa da go prifatat ce projde nekoe vreme ama nema da go zaboravat ( ova e moe mislenje)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Па и ние може да го направиме истото. Секоја недела посети во различен град и чат пат по некој митинг. Сигурно има некој тука кој има соодветно образование и познавање за тоа како и ние кои сме против промена на името да направиме граѓанска иницијатива и да почнеме да вршиме детоксикација на затруените.
јас сум за и ја нудам мојата поддршка
башка би имале поддршка од многу наши интелектуалци и уште по некој медиум кој остана македонски настроен
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
iskreno ako se smeni imeto nikogas vece mene nema da me vidat da glasam a i zosto znameto go smenija ustavot im dadoa prava na albancite djabe se borea onie branitele i djabe izginaa e sega i ako go smenat imeto togas ne mozam nisto da im kazam na onie sto zimaat bugarski pasos deka se predavnici ....
500 godini nikoj ne go smenil toa ime sega ce se nade junak se se plasam da ne zavrsi kako Kirco onie od dijasporata nema bas taka lesno ovaa da go prifatat ce projde nekoe vreme ama nema da go zaboravat ( ova e moe mislenje)
Зоки во право си ама ако ни го сменат џабе шо нема да гласаме, треба превенција. Треба да ја спречиме промената на нашето име.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Неопходна е граѓанска иницијатива за зачувување на името, не само како потсетување на безглавите ни политичари туку и реакција на Герошки и Соросоидите во нивната кампања за промена на името!

 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
нема шанси да го сменат ....
народот нема да дозволи ...

хипотетички:
јас од тој ден не ја признавам државата ...
не плаќам данок ни сметки ...
кога би дошле било какви институции на врата кај мене ... ќе им кажам дека сум Македонец и они како северњаци немаат право во моја држава (куќата и дворот да ми влеваат ) и ќе барам да се отцепам од северњачлка :) и ќе си праам независна Македонија дома ..:smir:

кој ме подржува :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
нема шанси да го сменат ....
народот нема да дозволи ...

хипотетички:
јас од тој ден не ја признавам државата ...
не плаќам данок ни сметки ...
кога би дошле било какви институции на врата кај мене ... ќе им кажам дека сум Македонец и они како северњаци немаат право во моја држава (куќата и дворот да ми влеваат ) и ќе барам да се отцепам од северњачлка :) и ќе си праам независна Македонија дома ..:smir:

кој ме подржува :)

не треба да дозволиме да дојде таков ден
после џабе ни е се ако дозволиме
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
нема шанси да го сменат ....
народот нема да дозволи ...

хипотетички:
јас од тој ден не ја признавам државата ...
не плаќам данок ни сметки ...
кога би дошле било какви институции на врата кај мене ... ќе им кажам дека сум Македонец и они како северњаци немаат право во моја држава (куќата и дворот да ми влеваат ) и ќе барам да се отцепам од северњачлка :) и ќе си праам независна Македонија дома ..:smir:

кој ме подржува :)

Јас те поддржувам брат, ама во оваа земја има многу лигуши, плачковци и предавници, ќе ја заебат работата како и секојпат
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
не треба да дозволиме да дојде таков ден
после џабе ни е се ако дозволиме
Апсолутно си во право. После онадување нема каење. И привременото име за во ООН беше за неколку месеци па еве ни стои 20 години. Ако се смени веќе еднаш тешко да си го вратиме назад
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Апсолутно си во право. После онадување нема каење. И привременото име за во ООН беше за неколку месеци па еве ни стои 20 години. Ако се смени веќе еднаш тешко да си го вратиме назад
јас мислам дека треба да почниме да се организараме на собири како овој




па со трибини во секој град
малку да го освестиме народов, а и овие кои ни ја водат државата
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
нема шанси да го сменат ....
народот нема да дозволи ...
Се надевам дека си во право. И за знамето викаа нема да се смени ама го сменија и ми се чини ретко кој го изрази својот револт. Демек морало да се смени. И сега може да пробаат да ни ја пробутаат истата финта. Се надевам сега да сме позрели како нација од пред 15 години
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Гледајте SKYнет и уживајте ...
Оди емисија со Никовски...
Секоја чест на човекот, ми дава сигурност дега нема да ја свиткаме кичмата,,,,
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
јас мислам дека треба да почниме да се организараме на собири како овој




па со трибини во секој град
малку да го освестиме народов, а и овие кои ни ја водат државата
Те подржувам. Апел до сите Кајганџии кое се разбират да кажат како би се организирало ваква иницијатива и до сите што несакаа да се смени името да се придружат во истата
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
јас пак ќе речам ... глумиме пред светот компромис ... каков? ... разумен компромис ... каков е тој ..? е таков е разумен .... кој разбра разбра ...

Иванов мислам дека има потврд став и од Хитлер

го има ли гледано некој на други емисии пред да стане председател?
вади документи .. критикува грци, бугари, .. се гордее шо е Македонец ...

и сега сето тоа цел живот шо го мисли да го предаде и да остане запишан во историјата како човек кој ни го сменил името?? Не верувам ...

и не му се случајно одбрани советниците .. нема мењање име ...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom